ارضا زنان؛ تمام آنچه نیاز است در مورد ارضا شدن زنان بدانید

Everything you need to know about satisfying women

موضوع ارضا زنان نقش برجسته ای در کیفیت زندگی روزمره، روابط زوجین و رفاه آنها دارد. سال هاست که یک قانون نانوشته صحبت در این مورد را ممنوع کرده است، اما بدون شک یکی از مهم ترین پایه های زندگی زناشویی است. وقتی می توان مشکلی را با آگاهی و یادگیری حل کرد، چرا تبر به ریشه زندگی می خورد؟ وقت آن است که تابوهای قدیمی را کنار بگذاریم و با دیدی بازتر به مقوله ارگاسم زنان نگاه کنیم.

فهرست مطالب پنهان

تمام آنچه نیاز است در مورد ارضا شدن زنان بدانید

ارضا زنان یکی از موضوعات مهم و حیاتی در زندگی جنسی است که برای رضایت و خوشبختی زنان بسیار اهمیت دارد. در این مقاله، به بررسی و توضیح اصول و راهکارهایی برای ارضا شدن زنان می‌پردازیم. با استفاده از کلمات کلیدی مشابه و متنوع، به بررسی این موضوع مهم می‌پردازیم و ویژگی‌های ارضا زنان را در یک پاراگراف جداگانه بیان می‌کنیم.

اهمیت ارضا زنان در رابطه

اهمیت ارضا زنان در زندگی جنسی و رابطه زوجین بسیار بزرگ است. ارضا زنان نه تنها به رضایت جنسی آنان کمک می‌کند، بلکه به افزایش اعتماد به نفس و ارتباط عاطفی بین زوجین نیز کمک می‌کند. بنابراین، آشنایی با اصول و راهکارهای ارضا زنان برای هر زوجینی بسیار ضروری است.

تنوع و خلاقیت در فعالیت‌های جنسی نیز به ارضای زنان کمک می‌کند. زنان به تنوع و تجدیدنظر در روش‌ها و فعالیت‌های جنسی نیاز دارند تا احساس تکرار و خستگی نکنند. استفاده از تکنیک‌های جدید و متنوع، می‌تواند به ارضای زنان کمک کند و رابطه جنسی را برای هر دو طرف لذت‌ بخش کند.

چرا زنان به ارگاسم می رسند؟

هدف از ارگاسم مردان بسیار روشن است. مردان به ارگاسم می رسند تا باروری رخ دهد و چرخه زندگی حفظ شود. پس راضی کردن زنان چه فایده ای دارد؟ دانشمندان هنوز این موضوع را کشف نکرده اند! در گذشته های دور تصور می کردند که وجود هورمون های ارگاسم زنانه برای تخمک گذاری ضروری است. اگرچه این فرضیه بعداً رد شد، اما لذت رسیدن به ارگاسم و صمیمیت ایجاد شده باعث شد هر دو طرف برای جلب رضایت طرف مقابل تلاش کنند.

امروزه می دانیم که رضایت چه برای زنان و چه برای مردان مهم ترین عامل در تعیین شدت میل جنسی است. زنی که ارگاسم را تجربه نمی کند و تنها ابزاری برای ارضای نیازهای جنسی همسرش است، به تدریج میل به رابطه جنسی را از دست می دهد و با عواقب ناگوار عدم ارضا شدن دست و پنجه نرم می کند.

ارضا زنان؛ تمام آنچه نیاز است در مورد ارضا شدن زنان بدانید

سلامت جسمی و روانی زنان

توجه به سلامت جسمی و روانی زنان نیز از جمله ویژگی‌های ارضا زنان است. سلامت جسمی و روانی زنان می‌تواند بهبود قابل توجهی در رضایت جنسی آنان ایجاد کند. مراقبت از سلامت جسمی، تغذیه مناسب، ورزش منظم و مراقبت از روانشناسی زنان می‌تواند بهبود قابل توجهی در تجربه جنسی آنان به همراه داشته باشد.

رضایت زنان چه مزایایی دارد؟

با یک جستجوی ساده در اینترنت هزاران مقاله در مورد فواید ارگاسم برای سلامت پوست، مو و بدن پیدا می کنیم و اصلا معلوم نیست چقدر می توان به آنها اعتماد کرد. علم پزشکی هنوز نتوانسته فواید ارگاسم را برای سلامتی بدن تایید کند، اما ارگاسم لذت بخش است و این لذت می تواند تاثیرات مثبتی بر سلامت روان فرد داشته باشد. رابطه جنسی لذت بخش به فرد احساس خوبی می دهد، استرس را کاهش می دهد، بدن را ایمن می کند و به رابطه بهتر بین زوج ها منجر می شود.

برای باردار شدن لازم نیست یک زن به ارگاسم برسد، اما شواهد نشان می دهد که ارگاسم احتمال باروری را افزایش می دهد. به نظر می رسد که بدن زن پس از ارضا شدن، اسپرم را بهتر نگه می دارد. البته برای تایید این فرضیه باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

باورهای غلط در مورد رضایت زنان

شاید برخی از مواردی که در زیر معرفی می کنیم عجیب به نظر برسند، اما کسانی هستند که چنین تصورات غلطی در مورد ارگاسم زنان دارند.

خانم هایی که نمی توانند به ارگاسم برسند حتما مشکلات روحی دارند.

مطمئناً ضربه روحی به ارگاسم نرسیدن، مربوط به مشکلات با همسر و در رابطه جنسی با همسر و اعصاب ضعیف می باشد. اما لزوماً به این معنا نیست که هر زنی که راضی نیست، مشکلات روحی دارد. حتی کسانی که نگرش جنسی سالم و رابطه خوبی با همسر خود دارند، گاهی اوقات در این زمینه دچار مشکل می شوند. چرا؟ زیرا ارگاسم یک واکنش فیزیکی و روانی است. یعنی حتی اگر مشکل روحی و روانی وجود نداشته باشد، مسائل جسمی می تواند بر رضایت زنان تأثیر منفی بگذارد، مسائلی مانند:

 1. عدم استفاده از روان کننده
 2. استفاده از داروهای ضد بارداری هورمونی
 3. یائسگی
 4. بیماری ولوودینیا

رابطه جنسی واژینال برای ارگاسم یک زن کافی است.

تعداد کمی از زنان بدون تحریک سایر اندام های جنسی و تنها با آمیزش واژینال به ارگاسم می رسند. علاوه بر این، اکثر زنان اوج برانگیختگی جنسی را با تحریک کلیتورال تجربه می کنند. پس علاوه بر آمیزش واژینال باید به سایر نقاط حساس بدن آنها نیز توجه کرد. نوک سینه ها پر از رشته های عصبی بسیار حساس هستند که لمس آنها برای شریک زندگی شما لذت بخش است. تحریک نقطه جی با دست یا اندام تناسلی گاهی به تنهایی باعث ارگاسم در زنان می شود. پس این باور اشتباه را از ذهن خود دور کنید و به دنبال راهی جدید برای لذت بردن از رابطه باشید.

مردان می توانند رضایت زنان را تشخیص دهند.

نشانه های رضایت زن برای طرف مشخص نیست. هیچ راهی برای تشخیص ارگاسم شدن یک زن وجود ندارد مگر اینکه از او بپرسید. برخی از زنان هنگام ارگاسم صدا تولید می کنند، برخی سرخ می شوند، عرق می کنند و ضربان قلبشان افزایش می یابد. برخی افراد اینطور نیستند و ارگاسم آرام تری دارند. بنابراین اگر واقعاً می خواهید بدانید، از او بپرسید. اگر پاسخ منفی است، تحت هیچ شرایطی با عصبانیت، رنجش، سرزنش و قضاوت برخورد نکنید. این رفتارها نتیجه ای جز فشار ارگاسم و اضطراب جنسی او ندارد. از در وارد شوید و بپرسید که آیا راه حلی می داند یا نه؟

چرا بعضی از خانم ها اصلا راضی نیستند؟

عوامل مختلفی در جلب رضایت زنان دخیل است. برخی از افراد رابطه مطلوبی ندارند، برخی از آسیب های قدیمی رنج می برند و برخی ممکن است در آن لحظه حال و هوای رابطه نداشته باشند. البته دلایل دیگری نیز وجود دارد، به عنوان مثال:

 • مشکلات رابطه
 • فشارهای زندگی
 • سلامت جسمانی ضعیف
 • مشکلات دستگاه تناسلی مانند درد لگن، عدم تعادل هورمونی یا واژینیسموس
 • سابقه سقط جنین
 • تاریخچه ختنه زنان (از آداب و رسوم عجیب کشورهایی مانند هند و پاکستان)
 • انواع سوء استفاده جنسی
 • اعمال مذهبی شدید و شرم از رابطه

چه عواملی به ارگاسم زنان کمک می کند؟

 1. ورزش
 2. عشق و صمیمیت بین زوجین
 3. آموزش جنسی
 4. داشتن تصویر بدنی مثبت

به عنوان یک زن، می توانید در حین رابطه جنسی رفتارهایی داشته باشید که شما را به ارگاسم نزدیک می کند، رفتارهایی مانند:

 • استفاده از روان کننده های با کیفیت بالا
 • از شریک جنسی خود بخواهید حرکات خاصی را که دوست دارید انجام دهد
 • کمک به شریک زندگی خود برای تحریک مناطق حساس تر
 • صحبت در مورد فانتزی ها با شریک زندگی
 • به اشتراک گذاشتن رفتارهای آزاردهنده با همسرتان

نکاتی برای جلب رضایت زنان

وقتی آسیب‌های روحی یا مشکلات رابطه رضایت زن را دشوار می‌کند، یا زمانی که شریک زندگی شما از تمایلات یا تمایلات جنسی خود احساس شرم یا ترس می‌کند، باید خیلی سریع به دنبال مشاوره خانواده یا زوج درمانی باشید. اما اگر فکر می کنید مشکلات شما ناشی از ندانستن و ندانستن است، ارزش دارد توصیه های این قسمت را امتحان کنید.

پیش نوازش را فراموش نکنید

خیلی وقت ها همه چیز آنقدر سریع اتفاق می افتد که مقدمه فراموش می شود. در حالی که ممکن است شریک زندگی شما به اندازه شما برای یک رابطه آماده نباشد. او به اندازه شما حق دارد از این رابطه لذت ببرد. بنابراین، اگر کیفیت رابطه و لذت شریک زندگیتان برایتان مهم است، این مرحله را فراموش نکنید. به هر طریقی که می دانی (اگر نمی دانی لطفاً یاد بگیر!) جسم و روان او را آماده کن و قدم به قدم پیش برو.

به خود یادآوری کنید که هدف لذت بردن است، نه راضی کردن

هدف از رابطه جنسی لذت بردن است و رسیدن به ارگاسم یکی از کوتاه ترین لذت هایی است که یک انسان می تواند تجربه کند، پس آن را کوتاهتر از آنچه هست نکنید. به عنوان یک شریک، در طول رابطه جوی ایجاد کنید که هدف آن صمیمیت و لذت است و در نهایت به ارگاسم برسید. تمرکز خود را از پایان بازی بردارید و روی تک تک حرکاتی که انجام می دهید تمرکز کنید. مطمئن باشید، هر چه بیشتر در مورد رضایت فکر کنید، احتمال وقوع آن کمتر است.

ارضا زنان؛ تمام آنچه نیاز است در مورد ارضا شدن زنان بدانید

در مورد کلیتوریس بیشتر بدانید

اکثر زنان برای رسیدن به ارگاسم به تحریک کلیتورال نیاز دارند. حتی در سال 2017 مطالعه ای در این زمینه انجام شد و نشان داد که تنها 18 درصد از زنان با رابطه جنسی واژینال به ارگاسم می رسند و بقیه علاوه بر دخول به تحریک غیر مستقیم نیاز دارند. پس سعی کنید در حین رابطه تا جایی که می توانید به کلیتوریس توجه کنید. می توانید موقعیت های مختلفی را امتحان کنید تا با آلت تناسلی خود دسترسی آسان تری به این ناحیه داشته باشید.

کاری را که او دوست دارد انجام دهید

از خود بپرسید چه چیزی را دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید. بگذارید کنترل رابطه را در دست بگیرد و ببینید چقدر و در کدام جهت فشار می آورد. این دقیقاً همان قدرتی است که برای لذت لازم است، بنابراین خودتان همان قدرت را در هنگام آمیزش واژینال (دخول) یا (دهان) اعمال کنید.

همیشه او را ببوسید

هنگامی که مرحله پیش بازی را پشت سر گذاشتید و رابطه جنسی پیشرفت کرد، احتمالاً کمتر به بوسه های عاشقانه توجه می کنید و ذهن شما درگیر حرکات اصلی رابطه می شود، غافل از اینکه بوسه های عمیق چقدر می تواند یک زن را خوشحال کند. بر اساس مطالعه ای که در سال 2017 روی 50000 نفر انجام شد، زنان در یک رابطه جنسی که شامل ترکیبی از بوسه های عمیق، رابطه جنسی دهانی و تحریک دستگاه تناسلی است، بیشتر به ارگاسم می رسند.

با شریک زندگی خود در مورد خیالات او صحبت کنید

از او بپرسید که آیا فانتزی خاصی دارد که دوست دارد آن را امتحان کند. قدرت این خیالات را دست کم نگیرید. این ایده های گاه عجیب، شدت برانگیختگی را در طول رابطه چند برابر می کند. همیشه لازم نیست از محدودیت ها آگاه باشید و در چارچوب خاصی حرکت کنید، اتفاقاً چنین تنوعی برای رابطه مفید است. در حالی که خیالات همسرتان را برآورده می کنید، ذهن او را تحریک می کند. اهمیت این موضوع اگر بیشتر از تحریک فیزیکی نباشد کمتر نیست. به عنوان مثال، اگر احساس می کنید که او تمایل دارد ابزارهای جنسی را امتحان کند، گهگاه از این ابزارها در حین مقاربت استفاده کنید.

در حین رابطه جنسی صحبت کنید

گاهی اوقات صحبت کردن در حین رابطه جنسی باعث رضایت زنان می شود. وقتی می توانید صمیمیت رابطه را با تمجید از خود و احساسی که به شما می دهد افزایش دهید، چرا این کار را نکنید؟ اگر با اشتیاق جواب می دهد، بدانید که از این حرف ها لذت می برد و می خواهد بیشتر بشنود. گاهی درست وسط رابطه، چند لحظه صبر کنید، نگاهش کنید، بغلش کنید و یک جمله عاشقانه بگویید.

از روان کننده ها استفاده کنید

بدون روان کننده، رابطه جنسی برای زنان دشوار و دردناک می شود. گاهی اوقات با وجود اینکه زن کاملاً برانگیخته است، بدن او هیچ مخاطی تولید نمی کند و کاملاً خشک است. در چنین مواقعی برای همسرتان دردناک است که به جای لذت بردن، به امید خیس شدن دیواره های واژن، رابطه جنسی داشته باشید. حتی مطالعات نشان داده‌اند که رابطه جنسی برای زنان لذت‌بخش‌تر است و زمانی که قبل از دخول از مقداری روان‌کننده استفاده می‌شود، زنان را به ارگاسم می‌رساند. البته این کار فقط برای لذت خانم ها نیست و همین بررسی ها نشان داده است که استفاده از روان کننده باعث طولانی شدن مدت رابطه برای آقایان نیز می شود.

ارضا زنان؛ تمام آنچه نیاز است در مورد ارضا شدن زنان بدانید

تحریک گردن را فراموش نکنید

پوست ناحیه گردن به شدت نازک و پر از رگ های خونی نزدیک به سطح پوست است و یکی از تحریک پذیرترین قسمت های بدن خانم ها به حساب می آید. پس از آن غافل نشوید. برای کمک به رضایت زنان در زمانی که همسرتان به ارگاسم نزدیک می شود، با بوسیدن و لمس این قسمت، آنها را بیشتر به سمت ارگاسم سوق دهید.

از همسرتان بپرسید که چه نیازی دارد

آخرین راه حل این است که از همسرتان در مورد نیازهای او بپرسید. چه اشکالی دارد که او شما را راهنمایی کند؟ تحقیقات نشان داده است که زوج هایی که راحت تر در مورد مسائل و تمایلات جنسی صحبت می کنند، رابطه جنسی بهتری دارند. چرا؟ چون قبلاً در مورد فانتزی ها، ترجیحات و حرکات آزاردهنده خود صحبت کرده اند، به توافق رسیده اند و دیگر نگرانی از ندانستن در طول رابطه وجود ندارد. صحبت در مورد رابطه جنسی به تنهایی کمک زیادی به رضایت زنان و البته مردان می کند.

سخن پایانی

در نهایت، ارضا زنان نیازمند ارتباط با همسر است. برقراری ارتباط و صحبت کردن با همسر در مورد نیازها، خواسته‌ها و تمایلات جنسی می‌تواند بهبود قابل توجهی در ارضای زنان ایجاد کند. ارتباط با همسر و بیان خواسته‌ها و نیازها به صورت روشن و صادقانه می‌تواند به رضایت جنسی زنان کمک کند.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا