دلیل گریه کردن هنگام رابطه جنسی چیست؟

Reasons for crying during sex

اگر در حین یا بعد از رابطه جنسی ناگهان شروع به گریه کنید، ممکن است کمی عجیب باشد و باعث نگرانی طرف مقابل شود. با این حال، محققان بر این باورند که گریه در حین رابطه جنسی و ارگاسم می تواند کاملا طبیعی باشد و واکنشی است که بسیاری از افراد آن را تجربه کرده اند. در واقع، دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است در حین رابطه جنسی گریه کنید. این دلایل می توانند فیزیولوژیکی یا احساسی باشند. در این مقاله، دلیل گریه کردن هنگام رابطه جنسی می بفهمیم و چه کاری می توانید برای جلوگیری از تکرار آن انجام دهید.

دلیل گریه کردن هنگام رابطه جنسی

برای بسیاری از افراد، رابطه جنسی یک عمل بسیار احساسی است. هنگام تجربه رابطه جنسی، ممکن است متوجه طیف وسیعی از احساسات و عواطف شوید. شما از لذت تا شادی را تجربه می کنید. حتی ممکن است برخی افراد آنقدر تحت تأثیر این احساسات قرار گیرند که شروع به گریه کنند. اگر تا به حال در چنین موقعیتی قرار گرفته اید، اولین چیزی که باید بدانید این است که در بیشتر موارد این کاملا طبیعی است. اگرچه ممکن است کمی خجالت آور باشد، اما معمولاً جای نگرانی نیست.

آیا گریه کردن در حین رابطه جنسی طبیعی است

هنگامی که ما درگیر رابطه جنسی می شویم، معمولا تجربه لذت بخشی را تجربه می کنیم که حس ارتباط، لذت، شادی و احساس مالکیت را برای ما به ارمغان می آورد. با این حال، این تجربیات عاطفی شیرین همیشه در همه روابط جنسی تکرار نمی شود. به دلایل زیادی، رابطه جنسی می تواند احساسات منفی مانند غم و اندوه، اضطراب یا عصبانیت را به همراه داشته باشد و ممکن است به این دلایل منجر به گریه شود.

زمانی که رابطه جنسی طبیعی ما منجر به احساس غمگینی یا برانگیختگی غیرمنتظره می شود، گاهی اوقات به آن «اختلال پس از ازدواج» می گویند. ناتوانی جنسی پس از مقاربت می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد و هم در مردان و هم در زنان رخ می دهد، اگرچه در زنان شایع تر است.

دلیل گریه کردن در حین رابطه جنسی یا بعد از ارگاسم

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ممکن است فرد در حین یا بعد از رابطه جنسی شروع به گریه کند. همانطور که گفته شد، این دلایل ممکن است فیزیولوژیکی یا احساسی باشند. برای مثال، ممکن است در نتیجه یکی از این دلایل، غم و اندوه شدیدی را تجربه کنید. بیایید این دلایل را با هم کمی عمیق تر بررسی کنیم. چند دلیل اصلی وجود دارد که ممکن است فرد در حین رابطه جنسی یا بعد از ارگاسم گریه کند.

 تجربه درد ناخواسته

رابطه جنسی هرگز نباید ناخواسته و ناراحت کننده باشد. اگر در حین رابطه جنسی درد و ناراحتی ناخواسته ای را تجربه کردید، طبیعی است که شروع به گریه کنید. برای رفع این مشکل، فوراً به شریک زندگی خود بگویید که درد دارید یا به طور کامل رابطه جنسی را متوقف کنید یا به میزان قابل توجهی کاهش دهید. پس از آن رابطه را فقط با رضایت، مراقبت و ارتباط شفاف ادامه دهید.

درد حین مقاربت که به نام دیسپارونی نیز شناخته می شود، ممکن است نتیجه عفونت، آسیب یا عدم آمادگی روانی یکی از شرکا باشد. زنان مبتلا به واژینیسموس اغلب در حین رابطه جنسی احساس درد می کنند. واژینیسموس عارضه‌ای است که رابطه جنسی را برای زنان دشوار می‌کند. این مشکل معمولا با ترکیبی از دارو و درمان درمان می شود.

دلیل گریه کردن هنگام رابطه جنسی چیست؟

غمگین یا افسرده بودن

اگر با احساس غم و اندوه یا افسردگی دست و پنجه نرم می کنید، باید بدانید که این احساسات در حین رابطه جنسی از بین نمی روند، حتی اگر رابطه جنسی یک فعالیت لذت بخش باشد. اگر غمگین یا افسرده هستید، ممکن است در زمان های تصادفی روز گریه کنید و این زمان ها ممکن است شامل رابطه جنسی نیز باشد. افسردگی یک وضعیت چالش برانگیز است که باید با دارو، روان درمانی یا ترکیبی از هر دو درمان شود.

شادی بیش از حد

باور کنید یا نه، ممکن است در حین رابطه جنسی فقط به این دلیل که خیلی خوشحال هستید گریه کنید. این ممکن است به این دلیل باشد که شما در حال تجربه رابطه جنسی با شریکی هستید که عمیقاً دوستش دارید یا اینکه واقعاً از رابطه جنسی با شریک زندگی خود لذت می برید. بنابراین، اگر در چنین شرایطی گریه می کنید، جلوی خود را نگیرید و اجازه دهید اشک هایتان جاری شود.

این اتفاق می تواند جلوه ای از پیوند صمیمی بین شما و همسرتان باشد. مطمئناً مهم است که به شریک زندگی خود بگویید که دارید گریه می کنید زیرا بسیار خوشحال هستید تا شریک زندگی خود را نگران نکنید.

از داشتن رابطه جنسی خجالت می کشید

بسیاری از افراد به دلایل مختلف و آسیب ها و شرم های دوران کودکی، رابطه جنسی را عملی شرم آور و نادرست می دانند. حتی در مورد رابطه با همسرشان. در برخی موارد شدید، حتی ممکن است فرد رابطه جنسی را یک عمل کثیف و گناه تلقی کند. اگر فردی هستید که رابطه جنسی را یک عمل شرم آور می بینید، مهم است که این احساسات را فراموش کنید تا بتوانید به راحتی از رابطه جنسی با شریک زندگی خود لذت ببرید.

شما به تازگی به ارگاسم رسیده اید

برخی افراد هر بار که به ارگاسم می رسند کمی گریه می کنند. ارگاسم در واقع واکنش شدید بدن به لذت جنسی است. افراد پس از ارگاسم طیف وسیعی از احساسات را تجربه می کنند، از گریه گرفته تا عطسه و حملات پانیک. اگرچه این پدیده ها عموماً نادر هستند.

در مواجهه با مشکلات احساس درماندگی می کنید

اگر مشکلات کاری، نگرانی های زندگی یا هر مشکل شخصی دیگری بر شما غلبه کند، می تواند در طول رابطه جنسی بر شما تأثیر بگذارد. هنگامی که رابطه جنسی دارید، بدن شما به طور مداوم ترکیبی از هورمون ها را ترشح می کند. اگر افزایش این هورمون ها را با استرس یا اضطراب ترکیب کنید، نتیجه ممکن است گریه کردن باشد.

برخی از افراد همچنین مشکلی به نام “اضطراب عملکرد جنسی” دارند که می تواند باعث گریه آنها در حین رابطه جنسی شود.

دلیل گریه کردن هنگام رابطه جنسی چیست؟

شما با یک ترومای حل نشده روبرو هستید

اگر در گذشته مورد آزار جنسی یا عاطفی قرار گرفته اید، این می تواند به روابط آینده شما آسیب برساند. تجربه ضربه جنسی می تواند لذت بردن از رابطه جنسی پس از حادثه را پیچیده کند، به خصوص اگر هنوز از ضربه خود بهبود نیافته اید. با مراجعه به روانپزشک یا روان درمانگر مجرب و دریافت کمک حرفه ای از او می توانید با موفقیت بر این مشکل غلبه کنید و روابط شاد و پویا را تجربه کنید.

ناتوانی جنسی بعد از ازدواج دارید

ناتوانی جنسی پس از مقاربت عارضه ای است که باعث می شود زنان بعد از رابطه جنسی احساس غم و اندوه شدید کنند. حداقل یک بار در زندگی خود ناتوانی جنسی پس از ازدواج را تجربه کرده اید. اگر این عارضه را دارید، ممکن است ناگهان بعد از رابطه جنسی یا در حین آن گریه کنید، حتی اگر از آن لذت ببرید. در برخی موارد، حتی ممکن است در حین رابطه جنسی بدون دلیل با همسرتان دعوا کنید.

از شریک زندگی خود ناراضی هستید

گریه کردن می تواند نشانه مشکلات در رابطه شما باشد. اگر با شریک زندگی خود مشکلات عاطفی دارید یا به جدایی فکر می کنید، همه اینها می تواند بر زندگی جنسی شما تأثیر بگذارد. اگر چنین است، مهم است که این موضوع را با شریک زندگی خود در میان بگذارید تا هر دو بتوانید روی ترمیم رابطه خود کار کنید یا راه های جداگانه خود را در پیش بگیرید.

تغییرات هورمونی را تجربه می کنید

هورمون هایی مانند اکسی توسین و دوپامین که در حین رابطه جنسی ترشح می شوند، باعث ایجاد احساس آرامش و شادی می شوند. با این حال، ممکن است به دلیل شدت این تغییرات هورمونی با گریه یا اشک ریختن واکنش نشان دهید. شرایط دیگری مانند سندرم پیش از قاعدگی (PMS)، بارداری، یائسگی یا درمان باروری را تجربه می کنید، بدن شما تغییرات هورمونی خاصی را تجربه می کند که ممکن است باعث گریه کردن هنگام رابطه جنسی شود.

اگر هنگام رابطه جنسی گریه کردید چه باید کرد؟

در حین رابطه جنسی گریه کرده اید، ممکن است از این بابت کمی خجالت بکشید. شاید دانستن این که در این موقعیت تنها نیستید به شما کمک کند آن را بهتر بپذیرید. علاوه بر این، در بیشتر موارد، این واکنش کاملا طبیعی است و نشانه بدی نیست.

کاری که در چنین مواردی باید انجام دهید معمولاً به دلیل گریه شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر درد دارید، باید بلافاصله رابطه جنسی را متوقف کنید و منبع درد خود را پیدا کنید. اگر نمی توانید علت درد خود را مشخص کنید، ممکن است لازم باشد در مورد آن به پزشک مراجعه کنید. اگر به هر دلیل دیگری گریه می کنید، آن را با همسرتان در میان بگذارید تا با هم علت اصلی را پیدا کنید.

چگونه به گریه همسرمان در حین رابطه جنسی پاسخ دهیم؟

گریه ناگهانی شریک جنسی در حین یا بعد از رابطه جنسی می تواند تعجب آور باشد. همچنین، این موضوع ممکن است شما را در مورد سلامت همسرتان احساس گناه، نگرانی یا مضطرب کند. مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که در مورد آن صحبت کنید. این موضوع را نادیده نگیرید انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است.

گاهی اوقات، گریه شریک زندگی شما در حین رابطه جنسی می تواند نشان دهنده مسائل عاطفی یا مشکلاتی باشد که ممکن است ریشه در رابطه شما داشته باشد. برای شریک زندگی خود روشن کنید که احساسات او را درک می کنید و با آنها همدلی می کنید و همچنین از او بپرسید که چگونه می توانید کمک کنید. مهم است که برای از سرگیری رابطه جنسی یا هر فعالیت جنسی دیگر عجله نکنید تا زمانی که هر دو به یک نتیجه کامل در مورد موضوع برسید.

دلیل گریه کردن هنگام رابطه جنسی چیست؟

صحبت با شریک جنسی در مورد علت گریه

از شریک زندگی خود بپرسید که آیا می خواهد رابطه جنسی را متوقف کند (پاسخ ممکن است ادامه یا توقف باشد).
صمیمیت را کم کنید و به نشانه های غیرکلامی همسرتان توجه کنید.
فعالیت جنسی را متوقف کنید و شریک خود را تا زمانی که آماده صحبت، ارتباط باشد، نگه دارید.

چه زمانی باید از یک متخصص کمک گرفت؟

اگرچه گریه کردن در حین رابطه جنسی یا بعد از ارگاسم تجربه غیر معمولی نیست، اما مواقعی وجود دارد که جستجوی حمایت حرفه ای می تواند مفید باشد. اگر اضطراب جنسی، شرم یا ترسی را تجربه می کنید که باعث می شود در حین رابطه جنسی گریه کنید، ممکن است بخواهید جنسی درمانی را در نظر بگیرید.

یک درمانگر جنسی می تواند به شما در شناسایی و پردازش افکار مخرب و تجربیات گذشته که منجر به این احساسات می شود کمک کند. مراجعه به یک درمانگر و شروع روند درمان می تواند دشوار باشد، اما مزایای درمان باعث می شود که ارزش تلاش را داشته باشد. همچنین، یافتن درمانگر مناسب می تواند روند درمان را برای شما آسان تر کند.

سخن پایانی

گریه در حین رابطه جنسی یا بعد از ارگاسم می تواند یک تجربه طبیعی باشد که می تواند توسط عوامل بسیاری از جمله مسائل عاطفی و فیزیولوژیکی ایجاد شود. مهم است که به خود اجازه دهید احساسات خود را تجربه کرده و ابراز کنید. در شرایط عادی که مشکل خاصی وجود ندارد، باید بدانید که جای نگرانی نیست و حتی در برخی موارد این موضوع می تواند نشان دهنده این باشد که شما با شریک زندگی خود رابطه ای سالم و دوست داشتنی دارید.

با این حال، اگر اغلب در حین رابطه جنسی گریه می کنید و دلیل آن برای شما روشن نیست، ممکن است لازم باشد با یک روان درمانگر یا درمانگر جنسی صحبت کنید. می توانید این کار را با همسرتان یا به تنهایی انجام دهید.

آتردین

گه گاه، گم میشوم میان حس هایی که از قلبم بر روی، قلم جاری می شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا