مزایای در آغوش گرفتن برای سلامتی کودکان

Health benefits of hugging for children

در آغوش گرفتن همه بچه ها همیشه به من شادی و لبخند بر لبانم می بخشد. اما فواید در آغوش گرفتن بچه هایتان آنقدر عالی است که حتی وقتی مثل فرشته ها به خواب عمیقی می روند، می توانید آنها را در آغوش بگیرید. در آغوش گرفتن فرزندانتان قبل از اینکه بخوابید پایانی عالی برای روز شما ایجاد می کند و علم برای اثبات این موضوع وجود دارد!

چرا نوازش کردن فرزندتان مهم است؟

تماس پوست به پوست هنگام تولد نوزاد فواید زیادی دارد. علم می گوید مزایای سلامتی در آغوش گرفتن در مورد در آغوش گرفتن فرزندان و حتی برای رفاه والدین یکسان است. طبق این مطالعه، کودکانی که فاقد لمس فیزیکی هستند، تاخیرهای رشدی از جمله مشکلات آینده را حتی در بزرگسالی تجربه می‌کنند.

ما به عنوان انسان، طبیعتاً به محبت و عشق نیاز داریم. و از روز اول شروع می شود و در طول زندگی ما ادامه می یابد. تأثیرات مهم عدم دریافت محبت در کودکان طولانی مدت و زندگی را تغییر می دهد. کودکان از مشکلات رشد شناختی و اختلال در سایر زمینه ها رنج خواهند برد. برخی از کودکان حتی با افزایش وزن مشکل دارند.

می بینید، در آغوش گرفتن و تحریک لمس فیزیکی هورمون ها را آزاد می کند و باعث تغییرات عصبی در مغز ما می شود.

رشد گفتار کودک خود را تقویت کنید!

با یادگیری سرگرم کننده، مهارت های زبانی و ارتباطی را بهبود بخشید!

مزایایی که یک آغوش می تواند به همراه داشته باشد

در سال 2020، یک ویدیوی ویروسی از تیک توک منتشر شد که بسیاری از والدین در حال آزمایش روی کودکان نوپا خود بودند. در این ویدئو از والدین خواسته شده بود که به فرزندشان، به ویژه کودک نوپاشان نزدیک شوند. آنها باید سر خود را در دامان فرزندشان بگذارند در حالی که کودک نوپا مشغول تماشای تلویزیون بود. و سپس واکنش آنها را ثبت کنید.

بیشتر ویدیوها کودک نوپا را نشان می‌دهند که بلافاصله سر والدین خود را در آغوش گرفته و می‌گیرد. برخی از کودکان والدین خود را می بوسند یا سر آنها را نوازش می کنند. پاسخ شیرین اشک بسیاری از والدین را درآورد. در حالی که مردم این ویدیوها را برای پیوستن به روند ساختند. این حقیقتی را در مورد کودکان و واکنش طبیعی آنها به پرورش نشان داد. چیزی که مطالعات علمی در مورد آن صحبت می کنند.

در آغوش گرفتن چیزی بیش از یک لمس محبت آمیز است، غریزی است و دلیل آن اینجاست:

 • از نظر شیمیایی «هورمون شادی» را آزاد می‌کند
 • به تقویت سیستم ایمنی شما کمک می کند
 • استرس و اضطراب را کاهش می دهد
 • فشار خون بالا را کاهش می دهد
 • از لحاظ شناختی به عملکرد مغز با سرعت بیشتری کمک می کند.

به عبارت دیگر، لمس ساده در آغوش گرفتن فواید سلامتی دارد و به رشد رشد کمک می کند. برای کودکان، این می تواند به معنای احساس دوست داشتن و واکنش طبیعی والدین باشد. در آغوش گرفتن به ایجاد محیطی کمک می کند که فرد احساس کند کامل و پذیرفته شده است.

برای کودکانی که در حال یادگیری و رشد هستند، در آغوش گرفتن به روش های زیر کمک می کند:

 • عصبانیت کمتر
 • به آنها در تنظیم احساسات کمک می کند
 • به مدیریت استرس کمک می کند
 • افزایش رابطه والدین و فرزند
 • به عزت نفس بالا کمک می کند

مزایای در آغوش گرفتن برای سلامتی کودکان

آیا می توانید بیش از حد به فرزندتان محبت داشته باشید؟

من به عنوان یک مادر، هرگز به روش “فرار کردن” برای نوزادان اعتقاد نداشتم. من همچنین هرگز باور نمی کردم که شما می توانید بیش از حد محبت کنید. فکر می کنم فصل هایی وجود دارد که کودک به محبت و محبت بیشتری نیاز دارد. و بعد از داشتن سه فرزند می دانم که هر کودک نیازهای متفاوتی خواهد داشت.

بر اساس موسسه کودک شهری: مطالعه پشت سر هم نشان می دهد که محبت بیش از حد با فرزندتان به هیچ وجه خطر لوس کردن او را ندارد. آنها در ادامه صحبت می کنند که چگونه والدین باید بیشتر نگران باشند، اگر واقعاً توجه لازم را به کودک نمی دهند. وقتی صحبت از در آغوش گرفتن فرزندتان به میان می‌آید، از بچه‌هایتان سرنخ بگیرید، مانند مواقعی که به دنبال توجه شما هستند، مواقعی که آسیب می‌بینند، و زمانی که احساس غمگینی می‌کنند. و گاهی اوقات فقط به این دلیل که در آغوش گرفتن می تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد.

کمتر نگران این باشید که چگونه در آغوش بگیرید و زمان بیشتری را صرف این موضوع کنید که چه حس خوبی دارید.

پیوند با فرزندانتان

می‌دانم که هر فردی آغوشگر نیست، و ضرب‌المثلی وجود دارد که از زبان‌های مختلف عشق مردم می‌گوید. اما در آغوش گرفتن فواید بسیاری هم برای والدین و هم برای فرزند دارد. با توجه به همه مطالعاتی که از چگونگی تأثیر کمبود محبت بر کودکان حمایت می کند، مهم است که وقت بگذارید. به خصوص اگر شما یک والدین پرمشغله هستید که در طول روز زمان محدودی دارید.

ایده هایی در مورد چگونگی افزایش این پیوند با فرزندتان و اینکه چگونه می توانید به طور طبیعی این کار را انجام دهید:

 • وقتی به فرزندتان از یک روز طولانی سلام می کنید یا وقتی از مدرسه به خانه می آید، با در آغوش گرفتن به او سلام کنید. و به آنها بگویید از دیدن آنها خوشحالید.
 • یک فیلم خانوادگی را با هم تماشا کنید و با یک پتو در آغوش گرفته و بغل شوید.
 • به دنبال زمان بازی با آنها باشید و در طول بازی آنها را در آغوش بگیرید و قلقلک دهید.
 • هر زمان که فرزندتان در مورد کاری که انجام داده هیجان دارد، با در آغوش گرفتن او و گفتن اینکه چقدر به شما افتخار می کنید، عزت نفس او را تقویت کنید.
 • هنگامی که فرزندتان را در آغوش می گیرید، هر روز به او جملات تاکیدی بگویید.
 • روز تعطیل را با در آغوش گرفتن فرزندتان قبل از رفتن به روز شلوغ خود شروع کنید.
 • همیشه فرزندتان را شب بخیر در آغوش بگیرید.

درک این نکته مهم است که وقتی فرزند شما بزرگتر می شود ممکن است به آغوش گرفتن کمتری نیاز داشته باشد. اما، همچنین در مواقعی که به آغوش گرفتن نیاز دارند، به ویژه در سال های پیش از نوجوانی و نوجوانی. آن آغوش‌ها می‌تواند به معنای پایان احساسات چرخشی باشد و به آنها اطمینان خاطر بدهد تا با هر چیزی که با آن سر و کار دارند کنار بیایند.

آغوش برای بچه ها یک ضرورت است

در پایان، درک کنید که هرگز نمی توانید فرزندان خود را بیش از حد دوست داشته باشید. پدر و مادری که کودکی را در آغوش می گیرند، ارتباط ضروری برای رفاه و رشد او را فراهم می کند. یک واکنش شیمیایی واقعی هنگام رد و بدل شدن یک آغوش رخ می دهد که آزاد شدن اکسی توسین است. این باعث ایجاد هجوم احساسات خوب و عشقی می شود و یک اثر آرام بخش و شادی ایجاد می کند. این یکی از بهترین هدایایی است که می توانید به فرزندتان بدهید.

دفعه بعد که کودک نوپا شما یک  عصبانیت سعی کنید آنها را در آغوش بگیرید. اگر نوجوان شما روزهای سختی را سپری می‌کند، به او اطمینان دهید که همه چیز درست می‌شود و او را با اطمینان در آغوش بگیرید که مهم نیست که چه چیزی او را دوست دارید. پرورش در آغوش گرفتن امری ضروری است، بنابراین در جوانی این فرصت ها را از دست ندهید. به فرزندتان کمک کنید از روز اول رشد کند و بداند که برای در آغوش گرفتن هیچ وقت پیر نیست. این شامل شما به عنوان والدین می شود.

سخن پایانی

اگر کودکی دوره های طولانی استرس، عصبانیت یا آشفتگی عاطفی را تجربه کند، در واقع می تواند به او آسیب برساند. آنها بیماری های بیشتری را تجربه خواهند کرد، عزت نفس پایین تر، افسردگی را تجربه خواهند کرد، و این بر آنها از نظر روحی و همچنین جسمی تأثیر می گذارد. گاهی اوقات که فرزند شما روز بدی را سپری می‌کند، ممکن است به این دلیل باشد که از نظر عاطفی با چیزی دست و پنجه نرم می‌کند و عصبانی می‌شود یا با رفتارهای مخرب رفتار می‌کند.

نفس عمیق بکشید و تا سطح آنها پایین بیایید. آنچه را که در این مقاله درباره فواید در آغوش گرفتن خواندید انجام دهید: آنها را در آغوش بگیرید و از آنها بپرسید که چه کمکی می توانید انجام دهید. این به آن‌ها کمک می‌کند در برابر چیزهای دشواری که زندگی در نهایت در بزرگسالی راهشان را می‌دهد، انعطاف‌پذیرتر باشند.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا