چه چیزی باعث ایجاد مشکل در رفتار جنسی می شودو رفتار جنسی چگونه بر کودکان تأثیر می‌گذارد؟

What causes sexual behavior problems and how does sexual behavior affect children?

اغلب فرض بر این است که همه کودکان دارای رفتارهای جنسی مشکل‌ساز مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از این کودکان سابقه سوء استفاده جنسی ندارند. برای مثال، بین یک سوم تا نیمی از کودکان دارای رفتار جنسی مشکل‌ساز که در آژانسی که این جوانان را درمان می‌کند، دیده شده‌اند، سابقه سوء استفاده جنسی نداشته‌اند.

چه چیزی باعث ایجاد مشکل در رفتار جنسی می شود؟

طیف گسترده ای از عوامل دیگر باعث ایجاد مشکلات در رفتار جنسی کودکان می شود، نه فقط سوء استفاده جنسی. عواملی که بر رفتار کودک تأثیر می‌گذارند می‌توانند از تجربیات مختلفی ناشی شوند. برخی از کودکان خشونت زیادی دیده یا مورد آزار فیزیکی قرار گرفته اند.

انواع دیگری از حوادث آسیب زا یا ترسناک را تجربه کرده اند. آنها ممکن است راه های مثبت و سالم برای مقابله را ندانند. برای مثال، این کودکان ممکن است هنوز کلماتی را برای توصیف احساسات و افکار خود ندانند و در عوض ممکن است رفتار کنند.

 1. هیچ ضربه روحی یا سوء استفاده ای را تجربه نکرده اند.
 2. ممکن است قبل از فکر کردن عمل کند. چنین کودکانی ممکن است به اندام خصوصی کودکان دیگر نگاه کنند یا آنها را لمس کنند بدون اینکه فکر کنند چه می کنند.
 3. در پیروی از قوانین و گوش دادن به صحبت های والدین، معلمان یا مراقبان خود در خانه، مدرسه و جامعه مشکل دارند. این کودکان قوانین مختلفی از جمله قوانین حفظ حریم خصوصی را زیر پا می گذارند.
 4. اعمال جنسی خاصی را دیده اند (مانند یک فیلم یا موزیک ویدیو) و سپس آنچه را که با دوستان یا خواهر و برادر خود دیده اند به نمایش می گذارند.
 5. در ایجاد دوستان هم سن و سال خود مشکل دارند. آنها ممکن است در عوض با کودکان بسیار کوچکتر بازی کنند. آنها ممکن است در هنگام شروع بلوغ در مورد رفتار جنسی کنجکاو شوند و با کودکان کوچکتر که دوستان و همبازی آنها هستند، رفتار کنند.
 6. می‌توانند به تنهایی از خود مراقبت کنند و تلویزیون و بازی‌های ویدیویی با نظارت ضعیف به عنوان منبع اصلی سرگرمی آنها هستند.

مکان معمولی برای تماس با خانه نداشتم.

والدینی دارند که به دلیل عوامل مختلفی مانند افسردگی، مصرف مواد، نیاز به چندین شغل، یا صرفاً عصبی بودن یا عدم اطمینان در مورد فرزندپروری، برای نظارت دقیق تلاش می کنند. هیچ عامل واحدی باعث ایجاد رفتار جنسی مشکل‌ساز در کودکان نمی‌شود. این نمودار بسیاری از عواملی را نشان می‌دهد که می‌توانند بر رفتار جنسی مشکل‌ساز و نحوه تعامل آنها با یکدیگر تأثیر بگذارند.

اگر مشکوک به سوء استفاده جنسی باشد چه؟

اگر فرزندتان به کسی گفت که شخص دیگری اندام خصوصی او را لمس کرده است، یا اگر مشکوک هستید که کودکی مورد آزار جنسی قرار گرفته است، باید به خدمات حفاظت از کودک ارجاع دهید. برخی از ایالت ها از همه شهروندان می خواهند که هرگونه سوء استفاده مشکوک از کودک را گزارش کنند. آزار جنسی مداوم باید متوقف شود تا بتوان به کودک کمک کرد. اگر فکر می‌کنید سوء استفاده جنسی ممکن است اتفاق افتاده باشد، و قبلاً توسط خدمات محافظت از کودکان بررسی نشده است، می‌توانید آنچه را که مشکوک هستید گزارش دهید تا اقدامات مناسب انجام شود.

گزارش سوء استفاده مشکوک به مقامات می تواند یک روند ترسناک برای برخی از والدین باشد. والدین ممکن است نگران باشند که به اشتباه به سوء استفاده از خود متهم شوند. جلوگیری از سوء استفاده مداوم در صورت وقوع بسیار مهم است و اولین قدم تماس با مقامات است. یک رویکرد تیمی در کار با خدمات محافظت از کودکان ایجاد کنید، تمایل خود را برای محافظت از کودک خود ابراز کنید و مطمئن شوید که خدمات مناسب ارائه می شود.

تاثیر رفتارهای جنسی مشکل ساز

وقتی کودکان رفتارهای جنسی مشکل‌زا از خود نشان می‌دهند، مراقبان یا مقامات ممکن است به سوء استفاده جنسی مشکوک شوند. نتایج یک تحقیق در مورد سوء استفاده جنسی از کودکان می‌تواند نشان دهد که یافته‌ها نامشخص هستند، به این معنی که مقامات نمی‌توانند تأیید کنند که کودک مورد آزار جنسی قرار گرفته است، اما همچنین نمی‌توانند آن را کاملاً رد کنند.

مراقبان به طور قابل درک نگران هستند که در صورت مشکوک شدن به سوء استفاده جنسی چه کاری انجام دهند. در این مواقع، ما به مراقبان هشدار می دهیم که مکرراً از فرزندشان در حین یا پس از تحقیق درباره سوء استفاده احتمالی سؤال نکنند. بازجویی مکرر از یک کودک در واقع می تواند روند رسمی را مختل کند. علاوه بر این، می تواند باعث ناراحتی و سردرگمی کودک شود.

اگر هیچ شواهدی مبنی بر سوء استفاده جنسی مداوم یا قرار گرفتن در معرض تروما یا مواد جنسی وجود نداشته باشد، کودکان اغلب می توانند به درمان رفتارهای جنسی مشکل ساز پاسخ دهند. علاوه بر این، با آموزش در مورد مهارت های پیشگیری از کودک آزاری، کودکان ممکن است بعداً جزئیات سوء استفاده جنسی در گذشته را آشکار کنند، اگر اتفاق افتاده باشد.

مهارت‌های پیشگیری

مهارت‌های پیشگیری از سوء استفاده به کودکان کمک می‌کند بفهمند چه رفتارهایی خوب است و چه رفتارهایی خوب نیست. این مهارت ها به بچه ها می آموزد که اگر کسی اندام خصوصی آنها را لمس کند، آن شخص قانون را زیر پا می گذارد. کودکان همچنین می توانند یاد بگیرند که در زمان وقوع این موقعیت ها به کدام بزرگسالان بگویند. (مهارت های پیشگیری از سوء استفاده به طور کامل تر مورد بحث قرار می گیرد اینجا) به مراقبان توصیه می شود برای گوش دادن در دسترس باشند، اما نه به طور مکرر از کودکان در مورد سوء استفاده جنسی احتمالی در گذشته سوال کنید.

عوامل حمایتی و حفاظتی

عوامل محافظتی که از شروع و تداوم رفتارهای جنسی مشکل ساز جلوگیری می کند خانواده‌ها و جوامع دارای ویژگی‌های بسیاری هستند که می‌توانند از کودکان محافظت کنند. آن عوامل مثبت را در زندگی خود شناسایی کنید و با گروه هایی ارتباط برقرار کنید که از این پیام ها برای فرزندان شما حمایت می کنند. برخی از عوامل محافظتی عبارتند از توانایی بزرگسالان آگاه برای صحبت آشکار با کودکان در مورد روابط، صمیمیت، و مسائل مربوط به آموزش جنسی؛

نظارت و راهنمایی دقیق کودکان؛

فرصت‌هایی برای مشارکت کودکان در فعالیت‌های متناسب با سن (مثلاً ورزش، باشگاه‌های پسر و دختر، فعالیت‌های بعد از مدرسه، و فعالیت‌های صنایع دستی)

 • دوستانی که دلسوز هستند و تصمیمات خوبی می گیرند
 • روابط گرم با بزرگسالان دلسوز
 • پیام های واضح و مثبت در مورد فروتنی، مرزها و حریم خصوصی
 • محافظت از کودک شما در برابر رویدادهای ترسناک یا آسیب زا

از جمله پوشش رسانه ای رویدادهایی مانند جنگ، بمب گذاری، یا تیراندازی؛ و به دقت مشاهده کنید که فرزندتان چه چیزی را در تلویزیون و فیلم تماشا می کند یا در موسیقی و اینترنت در معرض آن قرار می گیرد

چه چیزی باعث ایجاد مشکل در رفتار جنسی می شودو رفتار جنسی چگونه بر کودکان تأثیر می‌گذارد؟

رفتار جنسی چگونه بر کودکان تأثیر می‌گذارد؟

کودکانی که رفتارهای جنسی را تجربه می کنند که توسط کودک دیگری آغاز شده است، می توانند طیف وسیعی از پاسخ ها را داشته باشند. عملکرد برخی از کودکان هیچ علائم ترومایی و هیچ گونه نگرانی رفتاری یا احساسی قابل توجه دیگری ندارد. گاهی اوقات کودکان ممکن است پاسخ هایی را تجربه کنند که می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تجربه را با همسالان، عروسک‌ها یا حیوانات عروسکی دوباره اجرا کنید
 • نشان دادن دانش جنسی و رفتارهای جنسی غیرمعمول برای سن کودک
 • اضطراب (مانند دشواری در جدایی از والدین)
 • خشم، پرخاشگری، استدلال و سرکشی،
 • علائم غم و اندوه طولانی مدت، افسردگی، یا تغییرات ناگهانی خلقی
 • سردرگمی در مورد روابط با همسالان
 • مشکل پیدا کردن و حفظ دوستان
 • کابوس‌ها و ترس‌ها
 • به راحتی از صداهای بلند یا حرکات ناگهانی غافلگیر می شود
 • اجتناب از هر چیزی که آنها را به یاد رویداد می اندازد

چه عواملی بر نحوه تأثیرگذاری کودکان تأثیر می‌گذارد؟

رفتار جنسی در بین کودکان بر روی یک پیوستار قرار می گیرد از رفتارهای معمولی، نگران کننده، مشکل ساز، تا رفتارهای مضر که در انتهای معمولی این زنجیره قرار می گیرند، که به بازی جنسی نیز اشاره شده است، تمایلی به تأثیر منفی ندارند. به عنوان مثال، پسران خانواده نمونه اول در بخش مقدمه وب سایت درگیر بازی جنسی بودند. . پسران احساس کنجکاوی متقابل را توصیف کردند و به آموزش های ارائه شده توسط والدین خود به خوبی پاسخ دادند. هیچ تأثیر منفی پیش‌بینی نمی‌شود.

با این حال، وقتی کودکی رفتار جنسی مشکل‌ساز را نشان می‌دهد (مانند رفتار جنسی که توسط یک کودک بزرگ‌تر که پرخاشگر بود آغاز شده است)، این تجربه می‌تواند تأثیر مخربی بر کودک داشته باشد. برای مثال، دختری که در آخرین نمونه مقدمه توسط جری نگه داشته شد ممکن است تنوع داشته باشد علائم تروما در پاسخ او ممکن است بعد از آن تجربه آزاردهنده رویاهای بد، ترس، چسبندگی یا علائم دیگر ببیند.

عواملی که بر پاسخ کودک به تجربه مشکلات رفتار جنسی تأثیر می‌گذارند عبارتند از:

 • پاسخ و حمایت والدین و سایر مراقبین پس از حادثه(ها)
 • مدت زمانی که رفتارهای جنسی انجام می‌شود (رفتارهای جنسی که در مدت زمان طولانی‌تری اتفاق می‌افتند مضرتر هستند)
 • چند بار رفتار جنسی مشکل ساز رخ داده است (رفتارهای جنسی که در موارد متعدد اتفاق می افتد)
 • نوع و نزدیکی رابطه بین فرزندان (مانند خواهر و برادر بودن، دوستان نزدیک، آشنا یا غریبه)
 • این وضعیت برای کودک چقدر ترسناک بود. ترس و نگرانی ممکن است به تفاوت سن اندازه کودکان و استفاده از تهدید، اجبار، پرخاشگری یا زور مرتبط باشد.
 • نوع رفتار جنسی، مانند اینکه آیا تماس با دستگاه تناسلی و دخول در آن دخالت داشته است یا خیر

عملکرد اخیر کودک به عنوان مثال، کودکانی که قبلاً با افسردگی، اضطراب یا نگرانی‌های دیگر دست و پنجه نرم می‌کردند، نسبت به کودکانی که خوشحال بودند، دوستان داشتند و در غیر این صورت خوب عمل می‌کردند، تأثیر منفی بیشتری بر رفتار جنسی مشکل‌زا خواهند داشت.

پاسخ و پشتیبانی متخصصانی که ممکن است پس از کشف حادثه درگیر شوند. متخصصان ممکن است از خدمات حمایت از کودکان، مجریان قانون، پرسنل مدرسه و متخصصان بهداشت رفتار باشند. (اینکه آیا ارزیابی، بررسی، برنامه ریزی ایمنی و درمان به شیوه ای دوستانه، آرام و حمایتی ارائه شده باشد یا نه، می تواند بر پاسخ کودک تأثیر بگذارد).

چگونه می توانم بدانم چگونه از فرزندم به بهترین شکل حمایت کنم؟

تحقیق نشان می‌دهد که پاسخ‌های والدین نقش کلیدی در واکنش کودک به تجربه رفتار جنسی مشکل‌ساز که توسط یک جوان دیگر آغاز شده است، بازی می‌کند. به طور خاص، حفظ آرامش و پرورش برای کودکان تفاوت ایجاد می کند. انتقال واضح اعتقاد به افشای اطلاعات همراه با توسعه و اجرای یک طرح ایمنی عناصر کلیدی در پاسخی است که برای کودک شما حمایت کننده خواهد بود.

کودکانی که علائم پریشانی را نشان می‌دهند می‌توانند توسط یک متخصص سلامت رفتاری مجاز (مانند روان‌شناس، مددکار اجتماعی، روانپزشک یا مشاور حرفه‌ای دارای مجوز) با تجربه در آسیب‌های روانی کودک ارزیابی شوند تا مشخص شود چه حمایت‌ها و کمک‌هایی بهترین هستند.

چه نوع درمانی ممکن است مفید باشد؟

درمان کوتاه مدت مبتنی بر جامعه ممکن است برای ارائه درمان و حمایت از کودک و مراقبین توصیه شود. اگر کودک علائم تروما را نشان می دهد، درمان شناختی رفتاری متمرکز بر تروما (TF-CBT) ممکن است توصیه شود. TF-CBT نوعی درمان برای کودکانی است که یک رویداد آسیب‌زا، از جمله رفتار جنسی مشکل‌ساز کودکان دیگر را تجربه کرده‌اند.

TF-CBT توسط چندین آژانس فدرال و ایالتی به عنوان “بهترین عمل مدل” شناسایی شده است و به عنوان درمان استاندارد طلایی برای این کودکان در نظر گرفته شده است. TF-CBT یک درمان سرپایی برای کودک و مراقب (های) او است که به طور معمول در 12-24 جلسه تکمیل می شود. برخی از مواردی که در جلسات تحت پوشش قرار می‌گیرند شامل آموزش مهارت‌های آرامش‌بخشی، بیان عاطفی، مقابله، حل مسئله و برنامه‌ریزی ایمنی به کودکان است.

علاوه بر این، پرداختن مستقیم به تروما به تدریج برای کاهش اضطراب و پریشانی مربوط به خاطرات تروما مورد استفاده قرار می گیرد. مراقبان روش هایی را برای کمک به فرزندان خود در مقابله سالم و تکنیک هایی برای مدیریت رفتارهای چالش برانگیز کودک یاد می گیرند. مراقبان همچنین در جلساتی شرکت می‌کنند که در آن تروما مورد توجه قرار می‌گیرد تا راه‌هایی برای برقراری ارتباط با فرزندشان در مورد تجربه آسیب‌زا و تقویت رابطه والد-کودک بیاموزند.

کودکان زمانی بهترین واکنش را نشان می دهند که مراقب آنها آرام، حامی، مراقب و مدبر باشد. توجه به این نکته مهم است که مراقبان خودشان طیف وسیعی از پاسخ‌ها را دارند و ممکن است با حفظ آرامش و دانستن اینکه چگونه حمایت کنند، مشکل داشته باشند.

وقتی رفتار جنسی در خانواده رخ می‌دهد، چگونه از همه کودکان درگیر حمایت کنم؟

مراقبان کودکانی که با خواهر و برادر (یا سایر اعضای خانواده مانند پسر عمو، خواهرزاده و غیره) رابطه جنسی دارند، اغلب احساس دودستگی می‌کنند و مطمئن نیستند که چگونه از همه فرزندان خود حمایت مناسبی ارائه کنند. همه کودکانی که درگیر هستند به کسی نیاز دارند که به آنها گوش دهد و به آنها کمک کند تا با آن کنار بیایند. کودکان قربانی باید بدانند که به آنها باور می شود، آنها مقصر نیستند و در امان هستند.

کودکانی که رفتار جنسی مشکل‌ساز را آغاز کرده‌اند، به کمک نیاز دارند تا بفهمند رفتارشان انتخاب بدی است، آنها ذاتا بد نیستند و می‌توانند در آینده انتخاب‌های محترمانه داشته باشند. مهم است که همه کودکان ایمن باشند و از حمایت مراقبتی برای انجام بهبودی برخوردار شوند. انواع خاصی از پشتیبانی های ارائه شده بسته به شرایط، نیازها، منابع و پاسخ ها بسیار متفاوت خواهد بود. تعدادی از متخصصان، مانند خدمات حمایت از کودکان، مجریان قانون، پزشکی و سلامت رفتار ممکن است با خانواده درگیر شوند.

این فرآیند می‌تواند برای مراقبین گیج‌کننده و استرس‌زا باشد. این مهم است که نیازها، خواسته‌ها و منابع همه اعضای خانواده در نظر گرفته شود و خدمات، ترجیحاً در یک یا چند آژانس هماهنگ شوند. ضروری است که همه کودکان احساس امنیت و امنیت داشته باشند. اینکه چگونه این اتفاق می افتد بسته به خانواده و شرایط متفاوت است.

گاهی اوقات کودکان می توانند با اقدامات ایمنی از جمله نظارت دقیق در همان خانه بمانند. گاهی اوقات کودکان در حین دریافت خدمات درمانی نیاز دارند در خانه های جداگانه زندگی کنند. به برنامه ریزی ایمنی و . وقتی اعضای خانواده باید به طور موقت از هم جدا شوند، برنامه ریزی برای اتحاد مجدد باید زودتر شروع شود. اغلب خانواده درمانی قبل از اتحاد مجدد، انتقال به خانه را تسهیل می کند.

رفتار جنسی مشکل دار دارند؟

هیچ کس نمی داند چند کودک در طول زندگی خود رفتارهای جنسی مشکل زا داشته اند. هیچ نهاد یا سازمان خاصی متولی این جوانان نیست و رفتار آنها را پیگیری نمی کند. گاهی اوقات، خدمات حفاظت از کودکان با کودکانی با رفتارهای جنسی مشکل ساز درگیر می شود، به ویژه زمانی که کودکان مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند یا مورد بی توجهی قرار گرفته اند.

گاهی اوقات، دادگاه اطفال یا خانواده نیز می تواند درگیر باشد، به خصوص در مورد فرزندان بزرگتر. در طول دو دهه گذشته، سیستم‌های خدمات حفاظت از کودکان و خدمات نوجوانان، ارجاع بیشتری از کودکان با رفتارهای جنسی مشکل‌ساز داشته‌اند. ما نمی دانیم که آیا این ارجاعات نشان دهنده افزایش واقعی تعداد کودکان با رفتارهای جنسی مشکل ساز است یا اینکه نشان دهنده شناخت عمومی و پاسخ بیشتر به مشکل است یا ترکیبی از هر دو.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هفده =

دکمه بازگشت به بالا