4 علائم عجیب بعد از رابطه جنسی و نحوه برخورد با آنها

4 strange symptoms after sex and how to deal with them

ارگاسم یا رابطه جنسی می تواند علائم غیرعادی ایجاد کند. انجام این عمل همیشه باعث نمی شود که بعد از آن احساس عالی و درخشان کنید. در اینجا آمده است که چگونه می توانید در صورت داشتن علائم عجیب بعد از رابطه جنسی با آن برخوردکنید.

علائم عجیب بعد از رابطه جنسی

در بیشتر موارد، رابطه جنسی یک فعالیت احساس خوب است با این حال، عوارض جانبی بالقوه نگران کننده ای مانند عفونت های مقاربتی یا بارداری ناخواسته وجود دارد. اما هنگامی که سرگرمی به پایان برسد، سایر مشکلات سلامتی کمتر شناخته شده نیز ممکن است ایجاد شود.
برخی از این مشکلات سلامتی پس از رابطه جنسی، طبق تحقیقات، نادر هستند، مانند فراموشی جهانی گذرا، یا از دست دادن موقت حافظه و سردرگمی وضعیتی که طبق گفته کلینیک مایو، نیاز به مراقبت پزشکی برای رد کردن موارد جدی‌تر دارد. به گفته والدین برنامه ریزی شده، مشکلات دیگر عبارتند از مشکلات جزئی مانند سفت شدن یا درد پاها، که می توانند با چند کشش ساده کاهش یابند یا خود به خود بهتر شوند.

در این مقاله از سلام یار 4 مشکل شگفت‌انگیز اما بسیار رایج سلامتی پس از رابطه جنسی با توصیه‌های متخصص در مورد نحوه رسیدگی به آنها آورده شده است.

1. سردرد

در اینجا یک جوک در مورد رابطه جنسی و سردرد وجود دارد، اما آنها در واقع در حین و بعد از رابطه جنسی ایجاد می شود. سردردهای تنشی تا وسط سر در هنگام مقاربت یا ارگاسم رخ می دهد. به گفته بنیاد ملی سردرد، این اتفاق می تواند به دو صورت رخ دهد: اگر بدن شما در حین رابطه جنسی متشنج و هیجان زده شود، می توانید باعث اسپاسم عضلانی در سر و گردن شوید. ممکن است درست قبل از اوج سردرد شدیدی داشته باشید که ممکن است با افزایش سریع فشار خون و ضربان قلب مقابله شود.

چگونه سردردهای مرتبط با رابطه جنسی را درمان کنیم

برای اکثر مردم، سردردهای مرتبط با رابطه جنسی، طبق گفته بنیاد میگرن آمریکا، نوعی ناراحتی موقتی است که عود نمی کند. برایان گروسبرگ، MD، مدیر مرکز مراقبت و مرکز سردرد موسسه علوم اعصاب هارتفورد و استاد عصب‌شناسی در دانشگاه، می‌گوید: برای برخی، سردردها اغلب در طول تماس‌های جنسی کوتاه‌مدت عود می‌کنند، در حالی که دیگران به صورت دوره‌ای در طول زندگی خود آن را تجربه می‌کنند.

برای سردردهای مرتبط با رابطه جنسی چه کنیم؟

دکتر گروسبرگ می گوید: اگر در حین رابطه جنسی سردرد را تجربه می کنید، “قطع فعالیت جنسی یا ایفای نقش منفعلانه تر می تواند شدت آن را کاهش دهد. یا اگر میگرن دارید، می‌توانید آن را با مسکن‌های ضد التهاب یا داروهای مخصوص میگرن درمان کنید. اگر این سردردها یک اتفاق معمولی هستند، آنها را توسط یک متخصص مراقبت های بهداشتی بررسی کنید.

4 علائم عجیب بعد از رابطه جنسی و نحوه برخورد با آنها

2. آسم

اگر آسم کنترل‌ نشده‌ای دارید، رابطه جنسی می‌تواند باعث التهاب شود، مانند ورزش. دکترساندرا گاوچیک، یکی از همکاران آسم و آلرژی  در چستر، پنسیلوانیا می گوید که سکس یک فعالیت بدنی است که می تواند به اندازه یک پیاده روی سریع باشد. در طول رابطه جنسی، علائمی مانند تنگی قفسه سینه، مشکل در تنفس، سرفه یا گریه ممکن است به طور ناگهانی ظاهر شوند.

یک مطالعه کوچک منتشر شده درتحقیقات تنفسی باز BMJ نشان داد که آسم شدید می تواند تأثیر قابل توجهی بر صمیمیت فیزیکی و عاطفی در یک رابطه جنسی داشته باشد. احساس خستگی شدید که توسط بسیاری از افراد مبتلا به آسم تجربه می شود، و همچنین نگرانی از اینکه ارگاسم می تواند باعث برونکواسپاسم شدید و حملات آسم شود، به این تأثیر بر روابط کمک کرد.

چگونه از حملات آسم مرتبط با رابطه جنسی جلوگیری کنیم؟

دکتر گوچیک می گوید برای جلوگیری از بروز علائم آسم در حین یا بعد از رابطه جنسی، مطمئن شوید که آسم شما با داروهایی که برای شما مفید است کنترل شود و از طریق بیوفیدبک یا آموزش ذهن آگاهی، اضطراب را کاهش دهید. اگر ترس را درمان نکنید، در حال حاضر خود را برای داشتن یک مشکل آماده کرده اید.

استفاده از یک استنشاق کننده برونش آدرنرژیک مانند آلبوترول قبل از مقاربت می تواند کمک کند و تغییر موقعیت جنسی نیز می تواند تفاوت ایجاد کند. گاوچیک توصیه می کند: پایین ماندن می تواند دشوار باشد زیرا فشار روی سینه شما وجود دارد؛ سعی کنید در بالا یا پهلو بمانید. اگر در بالا ماندن بیش از حد به نظر می رسد، زیرا می تواند باعث اسپاسم برونش شود، ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد.

برای پیدا کردن آنچه برای شما مناسب است، وقت بگذارید. و اگر مبتلا به آسم تشخیص داده نشده‌اید، اما پس از مقاربت یا در حین رابطه جنسی دچار مشکل تنفسی هستید، به اورژانس مراجعه کنید.

3. غم، اندوه یا نوسانات خلقی

به گفته انجمن بین المللی پزشکی جنسی، اگر تا به حال بعد از رابطه جنسی گریه کرده اید یا احساس اضطراب کرده اید، ممکن است دچار چیزی شده باشید که به عنوان نارسایی پس از رابطه جنسی شناخته می شود. این پدیده به‌طور شگفت‌آوری رایج است: در تحقیقی که در مجله پزشکی جنسی منتشر شد، محققان 230 زن را بررسی کردند و دریافتند که 46 درصد در مقطعی نارسایی پس از مقاربت را تجربه کرده‌اند و 5 درصد به طور مکرر آن را تجربه کرده‌اند.

الیزابت آ. گریل، روانشناس، استادیار روانشناسی در ویل می گوید: «غم، اضطراب یا سردرگمی پس از رابطه جنسی می تواند گیج کننده و ناخوشایند باشد، به ویژه برای کسانی که عادت دارند بعد از رابطه جنسی احساس شادی کنند و با شریک زندگی خود در ارتباط باشند. دانشکده پزشکی دانشگاه کرنل در نیویورک.

چگونه با نوسانات خلقی مرتبط با جنسیت مقابله کنیم؟

خبر خوب در اینجا این است که این دوره ها معمولا کوتاه مدت هستند. می‌توانید با تمرین تکنیک‌های تنفس عمیق، گوش دادن به موسیقی، یا صحبت کردن با شریک زندگی‌تان در مورد احساساتتان، برای کاهش ناراحتی‌های عاطفی قدم‌هایی بردارید، با فرض اینکه یک خط ارتباطی دارید با شریک زندگی‌تان سالم باشید.
اگر در حال بحث درباره احساسات خود هستید، از جملاتی استفاده کنید که با “من” شروع می شود (وقتی بعد از رابطه جنسی در آغوش نمی گیریم احساس ناراحتی می کنم). شما همچنین باید آنچه را که نیاز دارید بخواهید (نیازی ندارم که به من آرامش بدهید، می خواهم به من گوش دهید یا مرا در آغوش بگیرید)، پیشنهاد می کند. گریل اگر احساس ناهنجاری پس از رابطه جنسی ادامه پیدا کرد یا به طور مکرر عود کرد، ایده خوبی است که با یک مشاور یا درمانگر در مورد اینکه چرا ممکن است اتفاق بیفتد و چه کاری می توانید برای کمک به غلبه بر بدخلقی بعد از رابطه جنسی انجام دهید، صحبت کنید.
4 علائم عجیب بعد از رابطه جنسی و نحوه برخورد با آنها

4. سیستیت عسلی (عفونت مجاری ادراری)

اگر در طول شب بارها رابطه جنسی داشته باشید (یا در طول روز، چه اتفاقی افتاده است؟) سپس در هنگام ادرار احساس درد یا سوزش کنید، نیاز به ادرار سریع داشته باشید یا ادرار صورتی را ببینید، ممکن است به بیماری به نام سیستیت مبتلا شده باشید. حتی اگر در یک سفر ساحلی رمانتیک نباشید.
دکتر جیل مورا رابین، توضیح می‌دهد که این نوع عفونت دستگاه ادراری در اثر رابطه جنسی مکرر ایجاد می‌شود که می‌تواند باعث درد در واژن، از جمله پارگی‌های کوچک در پوست اطراف آلت تناسلی و مجرای ادرار یا عفونت مثانه شود.
ترک‌ها ریز در پوست به باکتری‌ها اجازه ورود به مثانه را می‌دهند، به خصوص اگر بلافاصله پس از رابطه جنسی با ادرار کردن از بین نروند. به همین ترتیب اگرچه باید از این کار اجتناب شود زیرا خطر عفونت را افزایش می دهد. اگر رابطه جنسی مقعدی دارید و سپس بدون تعویض کاندوم یا تمیز کردن آلت تناسلی خود به فعالیت جنسی واژینال بروید، باکتری ها نیز می توانند وارد مثانه شما شوند.

چگونه سیستیت ماه عسل را درمان کنیم؟

لازم نیست شما و شریک زندگی تان نوجوانان شاخی باشید تا به عفونت های ادراری بعد از مقاربت مبتلا شوید: تحقیقات منتشر شده در مجله پزشکی داخلی عمومی نشان می دهد که رابطه جنسی خطر ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری را در زنان یائسه افزایش می دهد.
اگر تب، بدن درد و لرز و همچنین ناراحتی واژن را تجربه کردید، باید برای درمان عفونت فورا به دنبال درمان باشید.
رابین توصیه می کند، اگر مشکوک هستید که دستگاه ادراری شما تحریک شده است نه عفونی، یک درمان بدون نسخه مانند Uristat یا Azo را امتحان کنید تا به کاهش اسپاسم و درد مثانه کمک کند. هیدراته ماندن همچنین می تواند به دفع باکتری ها کمک کند تا سریعتر احساس بهتری داشته باشید و تا زمانی که علائم شما از بین نرود باید از رابطه جنسی خودداری کنید.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

دکمه بازگشت به بالا