غلتک یشم یا جید رولر چیست و چه فوایدی برای سلامت و زیبایی پوست دارد؟

What is a jade roller and what are its benefits

غلتک یشم یا جید رولر چیست؟ آیا تا به حال نام جید رولر را شنیده اید؟ اگر پاسخ مثبت است، پس به سلامت پوست خود اهمیت می دهید و به دنبال ابزار و تجهیزاتی هستید که آن را جوان و شاداب نگه دارد. اگر جواب منفی است، اشکالی ندارد. در این مقاله در مورد Jade Roller به شما خواهیم گفت. این دستگاه یکی از آن ابزارهای کاربردی است که می تواند گردش خون را در صورت افزایش داده و ورم صورت را از بین ببرد. ما می خواهیم به شما بگوییم که غلتک یشم یا جید رولر چیست، دقیقاً برای چه چیزی استفاده می شود و چگونه کار می کند.

غلتک یشم یا جید رولر چیست و چه فوایدی دارد؟

غلتک های جید اختراع جدیدی برای مراقبت از پوست نیستند. از قرن هفتم پس از میلاد، استفاده از آنها جایگاه مهمی در روش های مراقبت از پوست چینی داشته است. چینی ها بر این باور بوده اند که این دستگاه خواص خوبی دارد و می تواند در مراقبت و درمان پوست نقش داشته باشد. اجازه دهید غلتک یشم یا جید رولر را با کمی جزئیات بیشتر معرفی کنیم تا دچار سردرگمی نشوید.

جید رولر چیست؟

جید همان سنگ یشم است: سنگ سبز و زیبا که خواص درمانی دارد. غلتک های یشم دستی دارای سنگ های یشم در دو انتها هستند و برای ماساژ سطحی پوست ساخته شده اند. در واقع باید این سنگ ها را در دو طرف دستگاه بغلتانید و بکشید تا خون جاری شود.

مزایای استفاده از غلتک یشم یا جیدرولر چیست؟

گفته می شود که غلتک یشم یا جید رولر می تواند باعث گردش خون در زیر پوست و کاهش التهاب پوست شود. این دستگاه به محصولات بهداشتی و مراقبتی کمک می کند تا عمیق تر وارد منافذ پوست شوند. غلتک های جید می توانند راه حلی سریع و ساده برای مراقبت روزانه از پوست و رفع مشکلاتی مانند چین و چروک، پف دور چشم و یا جوانسازی دور چشم باشند.

افزایش گردش خون به صاف شدن پوست صورت نیز کمک می کند. زیرا گردش خون در زیر پوست چین و چروک و خطوط ریز را از بین می برد. برای استفاده از غلتک یشم، می توانید آن را در دمای اتاق نگه دارید. البته قرار دادن آن در فریزر نیز ایده خوبی است.

فشار و سردی دستگاه باعث افزایش گردش خون و تخلیه لنفاوی می شود. یعنی آب اضافی و مواد زائد را از لنف خارج کرده و موقتاً از پف و التهاب پوست جلوگیری می کند. استفاده از غلتک یشم برای استفاده از کرم ها روی صورت نیز ایده خوبی است.

علاوه بر این، گفته می شود که سنگ یشم دارای خاصیت آرامش بخش است. بنابراین شاید استفاده از آنها باعث بهبود خلق و خوی شما شود. باورهایی در این زمینه وجود دارد; به عنوان مثال، برخی معتقدند که یشم ذهن را آرام می کند و افکار منفی را از بین می برد.

 

غلتک یشم یا جید رولر چیست و چه فوایدی برای سلامت و زیبایی پوست دارد؟

روش کار غلتک یشم یا جید رولر چگونه است؟

بعد از اینکه پوست خود را تمیز کردید و از محصولات مراقبتی مورد نظر خود استفاده کردید، به سراغ غلتک یشم بروید. اکنون می توانید از این دستگاه برای ماساژ خارجی پوست استفاده کنید.

فشار خفیف غلتک یشم بر روی پوست صورت می تواند مواد زائد و آب اضافی را از آن خارج کند. ماساژ پوست با فشار ملایم و متوسط ​​غلتک جریان خون را تسریع می کند و باعث می شود محصولات مراقبتی که روی پوست استفاده کرده اید به لایه های عمیق پوست شما نفوذ کند.

یکی از ادعاهایی که در مورد غلتک یشم گفته می شود این است که می تواند به تولید کلاژن پوست کمک کند و ظاهری جوان تر و شاداب تر به شما بدهد. استفاده روزانه از این دستگاه یک روال مراقبت از پوست خواهد بود. برای شروع، ماساژ را از گونه ها شروع کنید و به قسمت های دیگر پوست بروید.

بعد از گونه ها باید به سمت خط فک حرکت کنید تا تمام قسمت های صورت را ماساژ دهید. در نهایت غلتک یشم را به سمت پشت گوش و به سمت استخوان ترقوه روی پوست بکشید. با این کار باعث می شوید که مایع اضافی بیشتری از سیستم لنفاوی خود خارج شود.

راه دیگری هم وجود دارد:

ماساژ را از مرکز چانه شروع کنید. دستگاه را به سمت بالا و پایین پوست به سمت گوش حرکت دهید. سپس آن را به گوشه لب ببرید و به ماساژ پوست ادامه دهید. کار را دو بار از کنار بینی شروع کنید.

سپس غلتک یشم را به سمت زیر چشم ها حرکت دهید و سپس به صورت افقی به سمت شقیقه ها حرکت دهید. پلک ها را به همین ترتیب ماساژ دهید. پیشانی را فراموش نکنید و غلتک را از بالای ابرو به سمت خط مو بکشید. این حرکات را برای دو طرف صورت خود انجام دهید.

محصولات مراقبت از پوست در کنار جید رولر چیست؟

استفاده از سرم ها و روغن های مناسب برای پوست به همراه ماساژ با غلتک یشم می تواند ترکیب موفقی برای مراقبت از پوست شما باشد. روغن ها و سرم ها به ماساژ بهتر پوست با غلتک یشم کمک می کنند.

همانطور که قبلا ذکر شد، با کشیدن غلتک روی پوست آغشته به محصولات مراقبتی، نفوذ این محصولات به داخل پوست افزایش می یابد.

گزینه های مختلفی در میان محصولات مراقبت از پوست وجود دارد. اما این پیشنهاد را به خاطر بسپارید: از محصولات حاوی پپتید استفاده کنید که می تواند پوست را سفت و جوان کند و چین و چروک و خطوط ریز را از بین ببرد. استفاده از محصولات حاوی سلول های بنیادی گیاهی نیز پیشنهاد خوبی است.

استفاده از سرم های آبرسان پوست در کنار استفاده از غلتک یشم مفید خواهد بود. آبرسانی به پوست برای زیبایی و سلامت آن ضروری است. روغن های روشن کننده پوست را در نظر داشته باشید. همه این موارد می توانند گزینه های خوبی برای استفاده در کنار استفاده از غلتک یشمی باشند.

 

غلتک یشم یا جید رولر چیست و چه فوایدی برای سلامت و زیبایی پوست دارد؟

چه زمانی باید از غلتک یشم یا جید رولر استفاده کنید؟

می توانید از غلتک های یشم در هر زمانی از شبانه روز استفاده کنید. زمان این به شما بستگی دارد. به عنوان مثال، آن را در شب یا صبح همراه با سایر کارهایی که برای مراقبت از پوست خود انجام می دهید، استفاده کنید.

اگر صبح به سراغ این دستگاه بروید و آن را از فریزر بیرون بیاورید و روی پوست خود بمالید، پف و خواب آلودگی تا حد زیادی از صورت شما برطرف می شود. استفاده از آن در شب نیز به رفع التهاب پوست و ایجاد آرامش کمک می کند.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا