نکات مهم در مورد استفاده صحیح از ضد آفتاب

Important tips on the correct use of sunscreen

نکات مهم در مورد استفاده صحیح از ضد آفتاب. برای محافظت از پوست و جلوگیری از آفتاب سوختگی بهترین راه حل ضد آفتاب است و برای استفاده از آن باید به نکاتی توجه ویژه داشت.

نکات مهم در مورد استفاده از ضد آفتاب

قبل از رفتن به بیرون، این نکات را برای به حداکثر رساندن محافظت در برابر آفتاب دنبال کنید.

محافظت در برابر UVA و UVB

همیشه ضد آفتابی را انتخاب کنید که هم از UVA و هم UVB محافظت کند. به این ترتیب از پوست خود در برابر اشعه های UVB (UVB) که باعث سوختگی و آسیب های پوستی می شود و همچنین اشعه های UVA (A) محافظت می کنید.

کرمی با SPF 30 یا بالاتر انتخاب کنید

همیشه از کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید. کرم های ضد آفتاب با SPF اشعه های خورشید را جذب و منعکس می کنند، بنابراین به پوست شما آسیب نمی رسانند. به خاطر داشته باشید که SPF بالاتر لزوما بهتر نیست، بسیاری از مردم فکر می کنند که اگر SPF بالاتری انتخاب کنند، می توانند مدت بیشتری در آفتاب بمانند و از آنها محافظت می کند.

استفاده از کرم ضد آفتاب را زود و آزادانه تکرار کنید

نیم ساعت طول می کشد تا پوست ضد آفتاب را جذب کند. بنابراین 30 دقیقه قبل از بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. اکثر مردم به اندازه کافی از ضد آفتاب استفاده نمی کنند. شما باید یک اونس کرم ضد آفتاب، به اندازه یک توپ گلف را برای پوشاندن تمام نواحی بدن که در معرض نور خورشید هستند، از جمله گوش، دست، پشت گردن و غیره استفاده کنید.

نکات مهم در مورد استفاده صحیح از ضد آفتاب

ضد آفتاب را هر دو ساعت یکبار تکرار کنید

حفاظت تمام روز را فراموش کنید. کرم ضدآفتاب بعد از چند ساعت از بین می‌رود، بنابراین هر دو ساعت یکبار آن را تجدید کنید. در برخی موارد باید هر 60 تا 90 دقیقه یکبار ضد آفتاب بزنید.

فقط به ضد آفتاب تکیه نکنید

متاسفانه کرم های ضد آفتاب نمی توانند به طور کامل از سرطان پوست، تاول و سوختگی پوست جلوگیری کنند، اما می توانید با استفاده از آنها کمی از پوست خود محافظت کنید. علاوه بر ضد آفتاب باید:

  • از برق لب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید
  • کلاهی با لبه پهن بپوشید
  • از عینک آفتابی با محافظ UV استفاده کنید
  • پیراهن آستین بلند یا لباس آفتابی بپوشید.
  • همچنین می توانید با ماندن در سایه بین ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر از پوست خود محافظت کنید.

به یاد داشته باشید هیچ کرم ضد آفتابی صد در صد از پوست محافظت نمی کند، اما با رعایت این نکات و تجدید کرم، نتایج خوبی را مشاهده خواهید کرد.

چند توصیه از کارشناسان

حتی اگر فقط 20 دقیقه بیرون باشید، به محافظت در برابر آفتاب نیاز دارید. اینطور نیست که اگر کمی زیر آفتاب می گذرانید، کرم ضد آفتاب را فراموش کنید و فکر کنید که اشکالی ندارد، اما زمانی که زیر نور آفتاب هستید، بسته به زمان، پوست شما در معرض اشعه قرار می گیرد.
همچنین، 20 دقیقه می تواند به راحتی به 40 دقیقه تبدیل شود، بنابراین جایگزین هایی برای لوسیون ها، کرم ها و اسپری ها داشته باشید. اکثر برندهای ورزشی گزینه های خوبی برای لباس های محافظ دارند.

اینها به عنوان UPF (فاکتور محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش) در مقابل فاکتورهای SPF ذکر شده اند، اما اعداد مشابه هستند. یک تی شرت سفید معمولی حدود 8 UPF است و اکثر لباس های محافظ در برابر آفتاب UPF 50 هستند، بنابراین آنها را با دقت انتخاب و استفاده کنید. از چشمان خود نیز محافظت کنید، عینک آفتابی یک راه مهم برای محافظت در برابر آب مروارید است.

اگر از چشمان خود در برابر نور خورشید مراقبت نکنید، ممکن است به بیماری های شایع چشمی مبتلا شوید، به خصوص زمانی که در آب هستید، نور منعکس می شود و بنابراین دو برابر بیشتر در معرض نور خورشید قرار می گیرید. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش تغییرات بینایی مرتبط با افزایش سن را تسریع می کند.

نکات مهم در مورد استفاده صحیح از ضد آفتاب

توصیه های محافظت از پوست

روش صحیح استفاده از ضد آفتاب با آرایش

مشکل: کرم ضد آفتاب با کاربرد آرایشی تداخل دارد.

راه حل: این تقریبا همیشه به دلیل استفاده از ضدآفتاب ضدآفتاب یا ضدآفتاب ضد استخر روی صورت یا عدم انتظار کافی برای جذب ضد آفتاب قبل از آرایش است.

استفاده از مرطوب کننده نامناسب صورت برای نوع پوست شما نیز ممکن است موثر باشد. اگر مطمئن هستید که مرطوب کننده صورت شما برای نوع پوست شما مناسب است، 3 تا 5 دقیقه قبل از آرایش خود صبر کنید یا به سراغ پرایمر مخصوصی بروید که می تواند مانند یک ضد آفتاب مناسب عمل کند.

مشکل: کرم ضد آفتاب یک لایه سفید به جا می گذارد.

راه حل: به دنبال ضد آفتاب هایی باشید که ته رنگ بژ دارند تا مواد سفید را خنثی کنند. اگر نمی توانید آن سایه کرمی را که دوست دارید پیدا کنید، از کرم ضد آفتاب به عنوان اولین مرحله آرایش خود استفاده کنید و روی آن را با پودر یا پودر بپوشانید تا سفیدی آن خنثی شود.

مشکل: کرم ضد آفتاب در حین ورزش عرق می کند و اغلب وارد چشم می شود.

راه حل: به دنبال ضد آفتاب هایی باشید که فقط حاوی دی اکسید فعال معدنی یا اکسید روی هستند. اگر مواد معدنی هنگام تعریق وارد چشم شما شوند چشم را حساس نمی کنند، فقط ممکن است باعث تحریک شوند.

پاسخ به سوالات مهم در مورد ضد آفتاب

می‌دانید که به کرم ضد آفتاب نیاز دارید، اما با وجود لوسیون‌ها، اسپری‌ها و ژل‌های فراوان، چگونه می‌دانید کدام یک از سرطان پوست و سوختگی جلوگیری می‌کنند؟ وقتی صحبت از آفتاب به میان می آید، نوع ضد آفتابی که انتخاب می کنید به همان اندازه مهم است که چگونه از آن استفاده می کنید.

بسیاری از افراد با دیدن نور خورشید از ضد آفتاب استفاده می کنند. اما مشکل معمولا ضد آفتاب نیست. مشکل این است که کاربر برچسب اطلاعات کرم را می خواند و ضد آفتاب را به درستی استفاده نمی کند.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا