پوزیشن های جنسی هنگام تلاش برای بچه پسر: علم چه می گوید

Sex Positions When Trying for a Boy: What the Science Says

در جامعه‌ای که تمایل به داشتن فرزندانی با جنس مشخص وجود دارد، موضوع پوزیشن های جنسی هنگام تلاش برای بچه پسر بسیار مهم و جذاب است. این موضوع در حوزه علمی جنسیت و باروری مورد توجه قرار گرفته است. در این مقالهاز مجله سلام یار، به بررسی علمی این موضوع پرداخته و تلاش شده است تا با استفاده از تحقیقات و مطالعات موجود، به نتایج قابل قبولی برسیم.

فهرست مطالب پنهان

پوزیشن های جنسی هنگام تلاش برای بچه پسر

در تلاش برای داشتن فرزند پسر، برخی افراد به دنبال روش‌هایی هستند که احتمال باروری پسر را افزایش دهند. این روش‌ها شامل استفاده از خاصیت‌های جنسی مختلف هنگام رابطه جنسی می‌شود. برخی از پوزیشن های جنسی که برای این منظور پیشنهاد می‌شوند عبارتند از: پوزیشن های عمقی، پوزیشن های بازوانه، پوزیشن های تغییر زاویه و پوزیشن هایی که در آن همسران به صورت ناهمزمان رابطه جنسی داشته باشند.

تحقیقات علمی

تحقیقات علمی در این زمینه نشان می‌دهد که استفاده از پوزیشن های جنسی خاص می‌تواند احتمال باروری پسر را افزایش دهد. برخی از تحقیقات نشان می‌دهند که پوزیشن های عمقی و بازوانه، باعث نفوذ عمیق‌تر اسپرم‌ها به رحم می‌شوند و احتمال باروری پسر را افزایش می‌دهند. همچنین، تحقیقات نشان می‌دهند که تغییر زاویه و همزمانی رابطه جنسی نیز می‌تواند تأثیر مثبتی در افزایش احتمال باروری پسر داشته باشد.

ویژگی‌های پوزیشن های جنسی هنگام تلاش برای بچه پسر

پوزیشن های جنسی هنگام تلاش برای بچه پسر، ویژگی‌های خاصی دارند که می‌تواند به افزایش احتمال باروری پسر کمک کند. این پوزیشن ها عمق بیشتری درون رحم فراهم می‌کنند و اسپرم‌ها را به سمت تخمک پسر هدایت می‌کنند. همچنین، با تغییر زاویه و همزمانی رابطه جنسی، احتمال باروری پسر افزایش می‌یابد. این ویژگی‌ها باعث شده است که پوزیشن های جنسی هنگام تلاش برای بچه پسر، جذابیت بیشتری برای برخی از افراد داشته باشد.

پوزیشن‌های جنسی برای نوزاد پسر : چه چیزی تعیین می کند که آیا شما یک پسر بچه دار می شوید یا دختر؟

به زبان ساده، اسپرم تعیین می‌کند که شما یک پسر بچه دار می‌شوید یا یک نوزاد دختر. علم این است: تخمک ها حامل کروموزوم جنسی X ماده هستند، در حالی که اسپرم حامل کروموزوم X ماده یا کروموزوم Y مرد است. اگر تخمک با اسپرم کروموزوم X بارور شود، دختر باردار خواهید شد. اگر تخمک با اسپرم کروموزوم Y بارور شود، پسر باردار خواهید شد. همچنین ترکیبات مختلفی از کروموزوم ها وجود دارد که می تواند منجر به اینترسکس شدن نوزاد شود.

ذکر این نکته مهم است که در اینجا یک تفاوت بین جنسیت و جنسیت. جنسیت شما (مونث یا مذکر) همان چیزی است که در بدو تولد به شما اختصاص داده شده است و به ویژگی های تعریف شده بیولوژیکی شما مربوط می شود. جنسیت درک شخصی شما از خودتان است (به عنوان مثال زن، مرد، مایع یا جایی در این بین). برای برخی از افراد، جنسیت و جنسیت آنها همسو است. برای دیگران، آنها این کار را نمی کنند و این کاملا طبیعی است.

پوزیشن های جنسی هنگام تلاش برای بچه پسر علم چه می گوید

بهترین موقعیت برای بچه دار شدن پسر: آیا شانس مساوی برای بچه دار شدن پسر یا دختر دارید؟

نسبت جنسیتی، یعنی نسبت تولد دختر به پسر، کمی کج‌روی مرد است. طبق یک گزارش 2011 سازمان بهداشت جهانی، حدود 49 درصد از تولدها نوزادان دختر و 51 درصد نوزادان پسر هستند.

پوزیشن های جنسی برای نوزاد پسر: روش Shettles چیست؟

در حالی که اکثر مردم صرفاً خواهان یک نوزاد سالم و شاد هستند، برخی از دانشمندان نظریه‌هایی را در مورد لقاح و رابطه جنسی ایجاد کرده‌اند که دیگران را وادار به جستجوی «پوزیشن‌های جنسی برای نوزاد پسر» کرده است. این را می توان به دکتر آمریکایی لاندروم ب. شتلز ردیابی کرد.

در دهه 1960، Shettles “روش Shettles” را توسعه داد، مجموعه‌ای از پروتکل‌ها برای استفاده قبل و حین رابطه جنسی، که به گفته او به زوج‌ها کمک می‌کند بر جنسیت نوزادشان تأثیر بگذارند. کتاب جنجالی او، جنسیت کودک شما: اکنون می توانید انتخاب کنید، در سال 1971 منتشر شد.

توصیه‌های او شامل بهترین پوزیشن های جنسی برای بچه دار شدن پسر و نظریه هایی در مورد PH واژن. این بر این باور بود که اسپرم‌های مردان کوچک‌تر، سریع‌تر و سریع‌تر می‌میرند، در حالی که اسپرم‌های زنان بزرگ‌تر، سنگین‌تر و طولانی‌تر زندگی می‌کنند. با توجه به ویژگی‌های متفاوت اسپرم کروموزوم X و کروموزوم Y، او ادعا کرد که زوج‌ها می‌توانند با زمان‌بندی مقاربت، انتخاب موقعیت‌های جنسی خاص و ایجاد تغییرات در رژیم غذایی بر جنسیت کودک خود تأثیر بگذارند.

بهترین وضعیت برای بچه دار شدن: آیا روش Shettles جواب می دهد؟

با این حال، آزمایش‌های بالینی متعدد ادعاهای او را رد کرده است، از جمله نظریه‌های او در مورد نمایش اسپرم. می‌گوید: «شما حتی یک دانشمند یا یک متخصص پزشکی معتبر را پیدا نمی‌کنید که این روش‌ها را تأیید کند. دکتر Nitu Bajekal متخصص زنان ساکن لندن. هیچ علمی برای آن وجود ندارد. وقتی شما [تقریبا] 50 درصد شانس (پسر یا دختر شدن) دارید، می توانید هر چیزی بگویید و از نظر آماری، 50 درصد احتمال درستی دارید. آنها در آزمون سختگیری مقاومت نمی کنند. دکتر باجکال اشاره می کند که در حالی که نشان داده شده است که اسپرم های مرد سریعتر شنا می کنند، “ما در مورد شرایط آزمایشگاهی صحبت می کنیم، نه در زندگی واقعی.

پوزیشن‌های جنسی برای نوزاد پسر: آیا داشتن رابطه جنسی در زمان‌های خاص کمک می‌کند ؟

نظریه دیگری که توسط دکتر شتلز ارائه شد، این ایده بود که داشتن رابطه جنسی در زمان‌های معین می‌تواند بر داشتن یک نوزاد پسر یا دختر تأثیر بگذارد. دکتر Shettles ادعا کرد که اسپرم‌های مرد سریع‌تر از بین می‌روند، بنابراین آنها باید تا حد امکان زمان کمتری را در انتظار رهاسازی تخمک بگذارند. بنابراین، نظریه او این است که زوج ها باید در روز تخمک گذاری یا دقیقاً بعد از آن به اسپرم کروموزوم Y بهترین شانس برای لقاح تخمک را در صورت امیدواری برای بچه دار شدن بدهید.

اما، یک کارآزمایی بالینی در سال 1995 چرخه قاعدگی 221 زن را که سعی در باردار شدن داشتند مورد مطالعه قرار داد و دریافت که “زمان رابطه جنسی در رابطه با تخمک گذاری هیچ تاثیری بر جنسیت نوزاد ندارد.”

بهترین وضعیت برای بچه دار شدن پسر: آیا pH واژن من بر جنسیت کودک تأثیر می گذارد؟

دکتر Shettles معتقد بود که pH واژن بر پسر یا دختر بودن شما تأثیر دارد، اما مانند دیگر ادعاهای او در بالا، این موضوع از آن زمان توسط دانشمندان رد شده است. مقیاس pH میزان اسیدی یا قلیایی بودن یک مایع را اندازه‌گیری می‌کند، بنابراین 7 خنثی، بزرگتر از 7 قلیایی و کمتر از 7 اسیدی است. سطح pH سالم واژن حدود 4-4.5 است.

دکتر Shettles ادعا کرد که اسپرم‌های کروموزوم Y ماده در محیط اسیدی واژن نسبت به اسپرم‌های کروموزوم X مذکر که محیط قلیایی‌تری را ترجیح می‌دهند، طولانی‌تر زندگی می‌کنند. برای داشتن شانس بیشتر برای بچه دار شدن، Shettles توصیه کرد که محیط واژینال قلیایی تری ایجاد کنید (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح می دهیم).

اما، دکتر. تیفانی جونز، متخصص غدد تولید مثل و متخصص ناباروری به سرعت این موضوع را رد می کند: جنس [کودک] نمی تواند تحت تاثیر هیچ یک از این پارامترها قرار گیرد.

پوزیشن های جنسی هنگام تلاش برای بچه پسرعلم چه می گویدپوزیشن‌های جنسی برای نوزاد پسر: آیا ارگاسم زنان به پسردار شدن کمک می‌کند؟

دکتر Shettles دقیقاً این ادعا را داشت و معتقد بود که ترشحات قلیایی حاصل از ارگاسم زنان شرایط مطلوبی را برای اسپرم کروموزوم Y ایجاد می کند تا تخمک را بارور کند. اما، مطالعات نشان داده‌اند که ارگاسم زنان تأثیر کمی بر PH واژن دارد (که با توجه به فاصله ارگاسم بین شرکای دگر جنسگرا 30 درصد است).

بهترین وضعیت برای بچه دار شدن پسر: آیا برخی از موقعیت های جنسی به شما کمک می کند تا پسر بچه دار شوید؟

به زبان ساده، نه، داشتن رابطه جنسی در موقعیت‌های خاص شانس شما را برای بچه دار شدن پسر افزایش نمی‌دهد. اگرچه به راحتی می توان فهمید که این تفکر از کجا می آید. دکتر Shettles به زوج‌ها توصیه کرد که اگر می‌خواهند پسر بچه دار شوند، رابطه جنسی عمیق و نفوذی داشته باشند، بنابراین اسپرم سریع کروموزوم Y بتواند تا حد امکان به دهانه رحم غنی از قلیایی نزدیک شود و ابتدا به تخمک برسد. از آن زمان، زوج ها به امید بچه دار شدن پسر، این روش را امتحان می کنند.

دکتر باجکال سریعاً تکرار می کند که تحقیقات علمی کمی برای حمایت از ادعاهای شتلز انجام شده است. او می‌گوید: «و شما فقط به یک اسپرم از میلیون‌ها اسپرم نیاز دارید تا راه خود را وارد کنید.

بهترین موقعیت برای بچه دار شدن: چه کمکی می کند؟

ما اکنون می دانیم که هیچ کاری نمی توانید در اتاق خواب انجام دهید تا بر پسر یا دختر داشتن شما تأثیر بگذارد. اگرچه احتمال پسردار شدن شما کمی بیشتر است (به دلیل نسبت تولد پسر به دختر)، وضعیت جنسی، زمان بندی رابطه جنسی و PH واژن شما هیچ تاثیری ندارد.

دکتر باجکال می‌گوید: «وقتی افسانه‌های زیادی در مورد باروری و باروری دارید، به گروه‌های آسیب‌پذیر آسیب می‌رساند. استرس عامل بزرگی در باروری است و آخرین چیزی که می‌خواهید این است که اولویت جنسی را برای اضافه کردن لایه‌ای دیگر از استرس ایجاد کنید. فکر کردن به ترجیح جنسی بسیار قدیمی است. جنسیت [بالاخره] سیال است ممکن است فرد به عنوان غیر دودویی شناخته شود.

اما کارهایی وجود دارد که می توانید برای کمک به بارداری انجام دهید.

  • مراقبت از سلامت جسمی و روانی خود
  • ترک سیگار و نوشیدن الکل
  • حفظ وزن مناسب
  • داشتن رابطه جنسی منظم
  • رژیم غذایی حاوی مواد غذایی فوق فرآوری شده کم و میوه، سبزیجات، لوبیا کامل و غلات زیاد است

دانستن اینکه چه زمانی پنجره باروری شما در چرخه شما سقوط می کند، زمانی که می خواهید بچه دار شوید، تفاوت زیادی ایجاد می کند. ردیابی پریود برنامه هایی مانند Flo با نظارت بر آنچه در بدن شما می گذرد، حدس و گمان را از بین می برند تا به شما اطلاع دهند که چه زمانی احتمال تخمک گذاری دارید. سپس می توانید در این روزها رابطه جنسی داشته باشید (یا برای لقاح انتخاب کنید).

همچنین ممکن است پزشک مصرف اسید فولیک را به شما پیشنهاد دهد. این مهم است که شما شروع به افزایش ذخایر اسید فولیک قبل از بارداری کنید، زیرا می تواند به جلوگیری از نقایص مادرزادی لوله عصبی در آینده کمک کند. حدود 400 میکروگرم مقدار توصیه شده است. معمولاً مدتی طول می کشد که لقاح. با این حال، اگر بارداری بعد از 12 ماه تلاش (اگر زیر 35 سال هستید) یا بعد از شش ماه (اگر بالای 35 سال دارید) اتفاق نیفتاد، به پزشک یا متخصص مراقبت های بهداشتی خود مراجعه کنید تا بتوانند کمک و پشتیبانی ارائه دهند

سخن پایانی

پوزیشن های جنسی هنگام تلاش برای بچه پسر با استفاده از تحقیقات علمی و مطالعات موجود، به عنوان روشی موثر برای افزایش احتمال باروری پسر معرفی شده‌اند. این پوزیشن ها با ویژگی‌های خاصی که دارند، می‌توانند به زوج‌ها در تحقق آرزوی داشتن فرزند پسر کمک کنند. با اطلاعات کامل و دقیق در این زمینه، زوج‌ها می‌توانند تصمیم‌گیری مناسبی را در انتخاب پوزیشن های جنسی هنگام تلاش برای بچه پسر انجام دهند.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا