مزایای استفاده از چای کیسه ای برای چشم چیست؟

What is a tea bag drink for eye use

استفاده از چای کیسه ای روی چشم ها یک درمان خانگی محبوب است. چای کیسه ای ممکن است با کاهش سیاهی، پف و قرمزی به بهبود ظاهر چشم شما کمک کند. آنها همچنین ممکن است به درمان تحریک کمک کنند، Syes و چشم صورتی. چای کیسه ای یک گزینه مقرون به صرفه و طبیعی است که می توانید به راحتی آن را در خانه امتحان کنید. قرار دادن آن‌ها روی چشم‌هایتان این فرصت را به شما می‌دهد که استراحت و آرامش داشته باشید. درمان را چندین بار در روز انجام دهید تا زمانی که علائم شما کاهش یابد.استفاده از چای کیسه ای روی چشم نه تنها به آرامش کمک می کند، بلکه ممکن است به چندین بیماری چشم نیز کمک کند. انواع مختلف چای، مانند چای سیاه، چای سبز، و چای بابونه، می توانند فواید متفاوتی داشته باشند. این دو گیاه چای رایج‌ترین انواع چای مانند چای سیاه، چای سبز، چای سفید، و چای اولانگ.

برخی مطالعات علمی منبع مورد اعتماد نشان می‌دهد که چای ممکن است خواص درمانی داشته باشد و خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را کاهش دهد. این مقاله از سلام یاربه فواید استفاده از چای کیسه ای برای چشم، اینکه آیا انواع مختلف چای به روش‌های مختلف روی چشم تأثیر می‌گذارد و نحوه استفاده از آن‌ها می‌پردازد.

مزایای استفاده از چای کیسه ای برای چشم چیست؟

چای کیسه ای اندازه خوبی برای استفاده به عنوان کمپرس سرد یا گرم است. مطالعات بسیار کمی به طور خاص فواید استفاده از چای کیسه ای بر روی چشم را بررسی کرده اند. برخی شواهد حاکی از آن است که استفاده از کمپرس سرد و گرم روی چشم فوایدی دارد و چای کیسه‌ای اندازه مناسبی برای استفاده به عنوان کمپرس چشم است.

محققان همچنین فواید سلامتی خواص موجود در چای مانند کافئین و پلی فنول ها را بررسی کرده اند.

به عنوان کمپرس سرد

مزایای استفاده از کیسه های چای به عنوان کمپرس سرد عبارتند از:

کاهش سیاهی زیر چشم

رگ های خونی گشاد شده زیر چشم ممکن است در سیاهی دور چشم نقش داشته باشد. نگه داشتن یک چای کیسه ای سرد روی ناحیه ممکن است عروق را منقبض کند.

کوچک کردن کیسه های زیر چشم

یک کمپرس چای کیسه ای خنک ممکن است ظاهر پف کردگی یا تورم خفیف زیر چشم را بهبود بخشد.

تسکین چشم صورتی

چشم صورتی یا کانژنکتیویت، زمانی رخ می دهد که غشاهای مخاطی ملتهب و متورم می شوند. کمپرس چای کیسه ای سرد ممکن است به کاهش مقداری خشکی و التهاب.

مزایای استفاده از چای کیسه ای برای چشم چیست؟

تسکین دهنده قرمزی چشم

قرمزی یا خونی چشم زمانی رخ می دهد که رگ های خونی زیر سطح چشم تحریک شوند. قرار دادن کمپرس چای کیسه ای سرد روی چشم ممکن است به کاهش این سوزش کمک کند.

کاهش آسیب های جزئی چشم

اگر چشم با توپ، آرنج یا جسم سخت دیگری برخورد کرد، کمپرس چای کیسه‌ای سرد را روی آن ناحیه قرار دهید تا 15 دقیقهمنبع مورد اعتماد ممکن است درد و تورم را کاهش دهد.

خواص انواع چای

انواع مختلف چای ممکن است فواید متفاوتی برای سلامت چشم و پوست داشته باشند. چای سیاه، سبز و سفید دارای آنتی اکسیدان و کافئین که ممکن است به برخی از بیماری های چشم کمک کند، در حالی که چای های گیاهی ممکن است تحریک و التهاب چشم را تسکین دهد.

چای سیاه و چای سبز

چای سیاه و چای سبز حاوی پلی فنول، کافئین و مواد معدنی خاصی هستند. برخی از این ترکیبات ممکن است خواص محافظتی یا پیشگیری از بیماری داشته باشند.

پلی فنل ها به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند و ممکن است از آسیب ناشی از رادیکال های آزاد محافظت کنند. پلی فنول ها شامل بسیاری از اجزای مختلف هستند، از جمله اپی گالوکاتچین-3-گالات (EGCG).

برخی تحقیقات نشان می‌دهند که EGCG دارای اثرات ضد التهابی است. مطالعات اضافی نشان می دهد که پلی فنول ها ممکن است:

 • سوختگی را در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب تسکین دهید
 • جلوگیری از آفتاب سوختگی
 • درمان جراحات سوختگی  و جای زخم

چای سبز به دلیل داشتن محتوای فلاونوئیدی بالاترمنبع مورد اعتماد. کافئین موجود در این چای ها نیز اثرات مثبتی دارد. استفاده از کافئین ممکن است کمک کند بهبود خاصیت ارتجاعی پوست و کاهش سیاهی دور چشم، و همچنین کاهش تورم  و رنگدانه.

چای بابونه

مردم به طور سنتی از چای بابونه برای تسکین عفونت های چشمی، انسداد مجاری اشکی و ورم ملتحمه استفاده می کردند. همچنین حاوی فلاونوئیدها است، بنابراین ممکن است برای کاهش التهاب مفید باشد.

چای کالاندولا

برخی افراد معتقدند که چای گل همیشه بهار می تواند تورم را کاهش دهد و به رشد بافت جدید کمک کند. با این حال، شواهد علمی محدودی در مورد استفاده از کالاندولا برای سلامت پوست و چشم وجود دارد.

التهاب یا پف کرده و چشم‌های متورم

کافئین در چای سیاه و سبز تأثیر مثبتی روی چشم های پف کرده و متورم دارد و می تواند به سفت نگه داشتن پوست کمک کند. کافئین رگ های خونی این بافت حساس را منقبض می کند. کاهش پف و التهاب.

چای‌های سیاه و سبز همچنین حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی به نام فلاونوئیدها و تانن‌هایی هستند که دارای یک اثر ضد التهابی. تانن ها می توانند به سفت شدن پوست و بیرون کشیدن مایع برای کاهش بیشتر پف کردن کمک کنند. . چای سبز به دلیل محتوای فلاونوئیدی بالاتر ممکن است کمی موثرتر باشد. از چای کیسه ای سیاه یا سبز به عنوان کمپرس سرد برای درمان کیسه های زیر چشم.

چه نوع چای می توانم استفاده کنم؟

انواع مختلفی از چای وجود دارد که می‌توان برای درمان نگرانی‌های چشم استفاده کرد. بهتر است در صورت امکان از چای ارگانیک برای جلوگیری از هرگونه مواد شیمیایی استفاده کنید.

 1. چای سیاه، سفید و سبز حاوی کافئین و آنتی اکسیدان هایی که ممکن است به درمان نگرانی های چشم کمک کنند.
 2. چای های گیاهی آرام بخش و تسکین دهنده هستند. آنها ممکن است به کاهش التهاب، پف کردگی و تحریک کمک کنند.

چای‌های گیاهی محبوبی که برای درمان بیماری‌های چشم استفاده می‌شوند عبارتند از:

 • رویبوس
 • بابونه
 • اسطوخودوس
 • چشم (مریم گلی)
 • کالندولا
 • کامفری
 • رازیانه
 • شنبلیله

برای اطلاع از نحوه درمان نگرانی های خاص چشم با کیسه های چای، به خواندن ادامه دهید.

چای های دیگری که نشان داده اند التهاب را کاهش می دهند عبارتند از:

 • چشم
 • رویبوس
 • بابونه

رویبوس و چای سبز نیز ممکن است در کاهش ظاهر خطوط ظریف و چین و چروک مفید باشند.

کانژونکتیویت (چشم صورتی)

چای کالاندولا، بابونه و رازیانه برای تسکین علائم چشم صورتی استفاده می شود، اگرچه شواهد علمی محدودی برای حمایت از استفاده از این چای ها برای درمان این بیماری وجود دارد. این چای ها ممکن است به حذف مایع اضافی که از چشم شما تخلیه می شود کمک کند. آنها همچنین می توانند تورم و تحریک را تسکین دهند.

چای Eyebright را می توان برای تسکین التهاب استفاده کرد. دارای خواص ضد میکروبی برای کمک به دفع باکتری ها و ممکن است به تقویت ایمنی کمک کند. چای سبز همچنین می‌تواند به طور موثر التهاب را کاهش دهد.

دایره های تاریک

برای کاهش ظاهر  حلقه های سیاه. کافئین ممکن است به شما کمک کند رگ های خونی اطراف چشم خود را باریک کنید و جریان خون را محدود کنید.

Sty

چای سیاه در درمان گل‌زدگی به دلیل محتوای بالای تانن آن. خواص ضد باکتریایی و ضد درد آن به کاهش تورم و تحریک کمک می‌کند. بابونه ممکن است برای تسکین و التیام پوست تحریک شده استفاده شود، اگرچه شواهد علمی محدودی در مورد استفاده از چای بابونه برای سلامت پوست وجود دارد.

روزاسه

خواص ضد التهابی اسطوخودوس، بابونه، و چای سبز ممکن است در تسکین علائم روزاسه. این چای ها می توانند پوست را تسکین دهند و قرمزی و تحریک را کاهش دهند. می‌توانید چای کیسه‌ای را علاوه بر چشم‌ها روی سایر قسمت‌های صورتتان نیز قرار دهید. با این حال مراقب باشید که چای درمانی باعث تحریک اضافی نشود.

چشم های قرمز

بابونه، رویبوس و چای سبز می‌توانند در درمان و شادابی زخم یا قرمزی چشم مؤثر باشند. خواص ضد التهابی این چای ها ممکن است به کاهش تورم یا التهاب همراه با چشم های تحریک شده کمک کند.

خشکی چشم

برای کمک به حفظ رطوبت و کاهش خشکی، از چای کیسه ای گرم سیاه، چشمی یا اسطوخودوس روی چشمان خود استفاده کنید. خواص تسکین دهنده این دمنوش ها می تواند هر گونه تحریک یا حساسیتی را که ممکن است تجربه کرده اید تسکین دهد.

چشم سیاه

اگر سیاهی چشم دارید، می توانید از چای سیاه یا سبز برای کاهش التهاب استفاده کنید. تانن ها می توانند تورم و کبودی را کاهش دهند. آنها همچنین ممکن است به کنترل خونریزی داخلی کمک کنند. اسطوخودوس و بابونه ممکن است برای تسکین پوست تحریک شده و تسکین درد مفید باشند.

خطرات و اقدامات احتیاطی

همیشه هنگام استفاده از چای کیسه ای روی چشم خود محتاط باشید زیرا این ناحیه بسیار حساس است. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

 • قبل از درمان، دست و صورت خود را کاملاً بشویید.
 • قبل از درمان آرایش را پاک کنید.
 • هرگز از چای کیسه ای داغ استفاده نکنید.
 • در صورت احساس درد یا سوزش، مصرف را قطع کنید.
 • از چای کیسه ای حاوی مواد اصلی اجتناب کنید.
 • از چای کیسه ای سفید نشده استفاده کنید.
 • مایع را از چشم خود دور نگه دارید.
 • قبل از انجام درمان، مخاطبین را بردارید.
 • از مالش یا لمس چشمان خود اجتناب کنید.

اگر علائم شما شدید است یا ظرف چند روز بهبود نمی‌یابد، به پزشک مراجعه کنید. اگر هر گونه سوزش یا ناراحتی را در چشمان خود تجربه می کنید، ایده خوبی است که هر روز زمان بیشتری را برای استراحت با چشمان بسته اختصاص دهید.

چند نکته دیگر برای سلامت چشم وجود دارد

 • به اندازه کافی استراحت کنید و مصرف مایعات خود را افزایش دهید تا هیدراته بمانید.
 • با استفاده از عینک آفتابی و کلاه از چشمان خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.
 • برای تمیز نگه داشتن دست ها و صورت خود نکته ای را در نظر بگیرید.

ایجاد تغییرات ساده در شیوه زندگی، مانند تغذیه سالم، ورزش منظم و کاهش استرس نیز در بهبود رفاه شما مفید خواهد بود.

نحوه استفاده از چای کیسه ای

دو چای کیسه ای را همانطور که می خواهید چای بنوشید دم کنید. سپس مایع اضافی را از کیسه ها خارج کنید. اجازه دهید تا خنک شوند تا گرم شوند یا آنها را به مدت 10 تا 20 دقیقه در یخچال قرار دهید. کیسه های چای را به مدت 15 تا 30 دقیقه روی چشم های بسته قرار دهید.

می توانید از نوک انگشتان خود برای اعمال فشار ملایم به چشمان خود استفاده کنید یا ناحیه اطراف چشم خود را به آرامی ماساژ دهید. اگر از کیسه های خنک استفاده می کنید، سعی کنید آنها را با برش های خیار خنک برای تسکین بیشتر بپوشانید. یک پوزیشن یوگای ترمیمی می تواند به شما کمک کند در حین انجام درمان چای کیسه ای خود از استرس های روزانه خود رها شوید.

برای تهیه کمپرس چای کیسه ای سرد یا گرم برای چشم:

 • دو کیسه چای را در آب داغ خیس کنید.
 • مایع را از کیسه های چای خارج کنید.
 • برای استفاده به عنوان کمپرس گرم، صبر کنید تا کمی خنک شوند.
 • برای استفاده به عنوان کمپرس سرد، آنها را در یخچال خنک کنید.
 • چای کیسه ای را تا 15 دقیقه روی چشمان بسته قرار دهید.
 • در صورت لزوم تکرار کنید.

چشم ها بسیار حساس هستند، بنابراین افراد باید همیشه در استفاده از کیسه های چای برای این منظور محتاط باشند. هرگز از چای کیسه ای داغ روی چشم استفاده نکنید و در صورت وجود هرگونه سوزش، استفاده از آنها را متوقف کنید. قرار دادن چای کیسه ای روی چشم نیز ممکن است برای کودکان نامناسب باشد.

 

 

چای های دیگری که نشان داده اند التهاب را کاهش می دهند عبارتند از:

 • چشم
 • رویبوس
 • بابونه

رویبوس و چای سبز نیز ممکن است در کاهش ظاهر خطوط ظریف و چین و چروک مفید باشند.

کانژونکتیویت (چشم صورتی)

چای کالاندولا، بابونه و رازیانه برای تسکین علائم چشم صورتی استفاده می شود، اگرچه شواهد علمی محدودی برای حمایت از استفاده از این چای ها برای درمان این بیماری وجود دارد. این چای ها ممکن است به حذف مایع اضافی که از چشم شما تخلیه می شود کمک کند. آنها همچنین می توانند تورم و تحریک را تسکین دهند.

چای Eyebright را می توان برای تسکین التهاب استفاده کرد. دارای خواص ضد میکروبی برای کمک به دفع باکتری ها و ممکن است به تقویت ایمنی کمک کند. چای سبز همچنین می‌تواند به طور موثر التهاب را کاهش دهد.

دایره های تاریک

برای کاهش ظاهر  حلقه های سیاه. کافئین ممکن است به شما کمک کند رگ های خونی اطراف چشم خود را باریک کنید و جریان خون را محدود کنید.

Sty

چای سیاه در درمان گل‌زدگی به دلیل محتوای بالای تانن آن. خواص ضد باکتریایی و ضد درد آن به کاهش تورم و تحریک کمک می‌کند. بابونه ممکن است برای تسکین و التیام پوست تحریک شده استفاده شود، اگرچه شواهد علمی محدودی در مورد استفاده از چای بابونه برای سلامت پوست وجود دارد.

روزاسه

خواص ضد التهابی اسطوخودوس، بابونه، و چای سبز ممکن است در تسکین علائم روزاسه. این چای ها می توانند پوست را تسکین دهند و قرمزی و تحریک را کاهش دهند. می‌توانید چای کیسه‌ای را علاوه بر چشم‌ها روی سایر قسمت‌های صورتتان نیز قرار دهید. با این حال مراقب باشید که چای درمانی باعث تحریک اضافی نشود.

چشم های قرمز

بابونه، رویبوس و چای سبز می‌توانند در درمان و شادابی زخم یا قرمزی چشم مؤثر باشند. خواص ضد التهابی این چای ها ممکن است به کاهش تورم یا التهاب همراه با چشم های تحریک شده کمک کند.

خشکی چشم

برای کمک به حفظ رطوبت و کاهش خشکی، از چای کیسه ای گرم سیاه، چشمی یا اسطوخودوس روی چشمان خود استفاده کنید. خواص تسکین دهنده این دمنوش ها می تواند هر گونه تحریک یا حساسیتی را که ممکن است تجربه کرده اید تسکین دهد.

چشم سیاه

اگر سیاهی چشم دارید، می توانید از چای سیاه یا سبز برای کاهش التهاب استفاده کنید. تانن ها می توانند تورم و کبودی را کاهش دهند. آنها همچنین ممکن است به کنترل خونریزی داخلی کمک کنند. اسطوخودوس و بابونه ممکن است برای تسکین پوست تحریک شده و تسکین درد مفید باشند.

خطرات و اقدامات احتیاطی

همیشه هنگام استفاده از چای کیسه ای روی چشم خود محتاط باشید زیرا این ناحیه بسیار حساس است. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

 • قبل از درمان، دست و صورت خود را کاملاً بشویید.
 • قبل از درمان آرایش را پاک کنید.
 • هرگز از چای کیسه ای داغ استفاده نکنید.
 • در صورت احساس درد یا سوزش، مصرف را قطع کنید.
 • از چای کیسه ای حاوی مواد اصلی اجتناب کنید.
 • از چای کیسه ای سفید نشده استفاده کنید.
 • مایع را از چشم خود دور نگه دارید.
 • قبل از انجام درمان، مخاطبین را بردارید.
 • از مالش یا لمس چشمان خود اجتناب کنید.

غذای آماده

اگر علائم شما شدید است یا ظرف چند روز بهبود نمی‌یابد، به پزشک مراجعه کنید. اگر هر گونه سوزش یا ناراحتی را در چشمان خود تجربه می کنید، ایده خوبی است که هر روز زمان بیشتری را برای استراحت با چشمان بسته اختصاص دهید.

در اینجا چند نکته دیگر برای سلامت چشم وجود دارد:

 • به اندازه کافی استراحت کنید و مصرف مایعات خود را افزایش دهید تا هیدراته بمانید.
 • با استفاده از عینک آفتابی و کلاه از چشمان خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.
 • برای تمیز نگه داشتن دست ها و صورت خود نکته ای را در نظر بگیرید.

ایجاد تغییرات ساده در شیوه زندگی، مانند تغذیه سالم، ورزش منظم و کاهش استرس نیز در بهبود رفاه شما مفید خواهد بود.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا