فضای مجازی چیست؟

What is virtual space

چه در حال کار یا بازی باشیم، در فضاهای مجازی آنلاین زندگی و تعامل داریم. فضای مجازی یک محیط دیجیتالی است که در آن افراد و دستگاه‌ها، در سرتاسر جهان، می‌توانند به طور یکپارچه با یکدیگر همکاری کنند، معاشرت کنند و اطلاعات را تبادل کنند. آنها جایی هستند که تعاملات و تجربیات بی‌درنگ به صورت آنلاین اتفاق می‌افتد.

فضای مجازی چیست؟

فضای مجازی یک مفهوم فردی و بین المللی است که یک فناوری دیجیتال گسترده و به هم پیوسته را توصیف می کند. این اصطلاح از داستان های علمی تخیلی وارد فرهنگ عامه شد، اما اکنون توسط استراتژیست های فناوری، متخصصان امنیتی، رهبران دولت، ارتش و صنعت، و کارآفرینان برای توصیف گستره محیط فناوری جهانی استفاده می شود.

چه چیزی یک فضای مجازی؟

برای اینکه چیزی به عنوان فضای مجازی طبقه بندی شود، معمولاً دارای 4 ویژگی زیر است:

 1. این یک محیط دیجیتال است
 2. چند کاربر شامل 2 یا چند نقطه پایانی است که با یکدیگر (افراد و یا دستگاه‌ها) در ارتباط هستند
 3. تعاملی داده ارتباطات (یک پیام، یک سیگنال، وضعیت بصری، یا اقدام از راه دور، و غیره) بین نقاط پایانی منتقل می شود
 4. تعامل (دریافت و تبادل داده ارتباطات) در زمان واقعی رخ می دهد

آیا فضاهای مجازی و برنامه ها یکسان هستند؟

هر برنامه تلفن همراه یا وب مدرن اساساً درگاهی برای یک فضای مجازی است اگر مکانی آنلاین را فراهم کند که افراد یا دستگاه‌ها با یکدیگر درگیر شوند. وجود یک فضای مجازی (یا فضا) به زمان یا مدت زمان بستگی ندارد. در واقع، یک فضای مجازی ممکن است یک موجودیت طولانی مدت باشد که در آن اعضا برای دستیابی به یک هدف تجاری فصلی مانند یک تخته سفید مجازی با یکدیگر همکاری می کنند.

یا ممکن است یک فضا فقط برای مدت زمان یک رویداد ورزشی وجود داشته باشد و به هواداران اجازه می‌دهد تا زمانی که تیمشان در یک مسابقه حیاتی برنده می‌شود، واکنش نشان دهند و در حالی که زمان یا مدت زمان چیزی را به یک فضای مجازی تبدیل نمی کند (یا نه)، چند چیز وجود دارد که همه فضاهای مجازی موفق علاوه بر چهار موردی که در ابتدای این مقاله ذکر کردیم، مشترک هستند:

آنها مقیاس پذیر هستند تا پایگاه کاربر رو به رشدی ایجاد کنند

آنها بسیار قابل تنظیم هستند تا هم نیازهای متغیر کاربران نهایی و هم برنامه های رشد سازندگان را برآورده کنند

آنها دارای ویژگی هایی هستند که تعامل بین کاربران را تشویق و تسهیل می کند

آنها تعامل بلادرنگ را برای تقلید از تعاملات زندگی واقعی فعال می کنند

آنها با ویژگی ها و ویژگی های مناسب برای بهبود عملکرد و تجربه کاربر ساخته شده اند.

چگونه Virtual Spaces کاربران را درگیر می کند؟

هنگام طراحی یک برنامه، ویژگی‌های خاصی وجود دارد که می‌توان از آنها برای ایجاد یک فضای مجازی غنی و جذاب استفاده کرد که به اندازه زندگی واقعی جذاب باشد و کاربران نهایی وفادار ایجاد کند. این موارد عبارتند از:

واکنش‌های پیام و چت درون برنامه‌ای در زمان واقعی

چت درون‌برنامه حسی از جامعه ایجاد می‌کند که در آن کاربران می‌توانند چت‌های گروهی خود را تشکیل دهند، به‌صورت خصوصی به یکدیگر پیام ارسال کنند، یا پخش‌کننده‌ها می‌توانند مستقیماً با مخاطبان خود درگیر شوند و همچنان در برنامه هستند. علاوه بر این، ویژگی‌های اضافی در چت درون برنامه‌ای وجود دارد، مانند واکنش‌های پیام مانند انگشت شست، صورتک یا شکلک، که به کاربران اجازه می‌دهد حال و هوای خود و احساس خود را نسبت به یک پیام به اشتراک بگذارند.

فضای مجازی چیست؟

اعلان‌ها و هشدارهای فشاری

اعلان‌ها و هشدارها به برنامه‌ها راهی می‌دهند تا به کاربران در هر کجا که هستند دسترسی پیدا کنند و آنها را به برنامه بازگردانند. می‌توان از آنها برای اطلاع دادن به کاربران هنگام شروع رویداد، اشتراک‌گذاری یادآورهای شخصی‌شده یا ارائه به‌روزرسانی‌های بی‌درنگ وضعیت در سفارش‌ها استفاده کرد.

تشخیص حضور کاربر و دستگاه

حضور یک ویژگی است که به شما امکان می‌دهد وضعیت آنلاین و آفلاین کاربران و دستگاه‌ها را به‌طور هم‌زمان پیگیری کنید و به‌روزرسانی‌هایی را برای تغییرات ایجاد کنید. این به‌روزرسانی‌ها شامل مواردی مانند هشدار برای افرادی است که در چت یا اتاق انتظار مجازی فعال هستند، زمانی که بازیکنان آنلاین هستند، مکان، باز یا بسته بودن در و سایر اطلاعات حسگر.

تابلوهای امتیازات، نظرسنجی و آزمون‌ها

تابلوهای امتیازات تعاملی، نظرسنجی‌ها، نظرسنجی‌ها، و آزمون‌های بی‌درنگ با استفاده از گیمیفیکیشن برای سرگرم کردن کاربران نهایی، شکل عمیق‌تری از تعامل را اضافه می‌کنند.

کنترل دسترسی

کنترل دسترسی به شما امکان اعطا یا لغو دسترسی به یک کانال را می دهد. می‌توانید از آن برای اطمینان از امنیت دستگاه‌های اتوماسیون خانگی، نظارت بر برنامه‌های اجتماعی یا خصوصی کردن یک چت استفاده کنید.

نقشه های زنده و ارسال

نقشه‌های زنده را برای ردیابی بصری ناوگان، رانندگان، سواران، و تحویل‌ها نمایش دهید تا از زمان‌بندی و شمارش دقیق دارایی‌ها اطمینان حاصل کنید، که به اجرای یکنواخت عملیات تجاری کمک می‌کند.

همکاری چند کاربره

همگام‌سازی تخته‌های سفید و سایر محتواها در زمان واقعی مانند آزمون‌ها، مطالب بی‌شمار، و اتاق‌های جزئی، تعامل بیشتر کاربران را تسهیل می‌کند و ارزش بیشتری را در یادگیری الکترونیکی یا فضاهای کاری متاورس مجازی دیجیتال.

توابع

توابع انعطاف‌پذیری را برای فیلتر کردن، مسیریابی مجدد، جمع‌آوری، تبدیل و افزایش داده‌ها فراهم می‌کنند. می‌توانید پیام‌های چت را به زبان‌های دیگر ترجمه کنید، پیام‌ها را برای محتوای نامناسب صفحه نمایش دهید، یا حتی داده‌های اینترنت اشیا (مانند دما) را بررسی کنید و هشدارهای خاصی را بر اساس «رویدادها» در برنامه‌تان ایجاد کنید.

کنترل و نظارت بر دستگاه IoT

دستگاه‌ها و سیستم‌های خانه هوشمند را در زمان واقعی نظارت و کنترل کنید. فوراً ناهنجاری‌ها را علامت‌گذاری کنید و تجسم‌های حالت آنلاین،آفلاین را مشاهده کنید، که مدیریت اتوماسیون خانگی، مدیریت ساختمان و دستگاه‌های متصل را آسان می‌کند.

داشبوردهای بیدرنگ

نمایشگرهای زنده تجربیات مبتنی بر داده‌های تعاملی را برای تابلوهای امتیازات بازی، حراج‌ها، رمزنگاری، قیمت‌گذاری و موارد دیگر ارائه می‌دهند و می‌توانند در کنار اعلان‌های فشار برای به‌روزرسانی کاربران از موارد جدید، تغییرات قیمت‌ها، بالاترین قیمت‌ها و موارد دیگر استفاده شوند.

بهترین راه برای ساختن فضای مجازی چیست؟

راه‌حل ایده‌آل همه این قابلیت‌ها و موارد دیگر را در یک پلتفرم واحد که سریع، امن و قابل اعتماد است ترکیب می‌کند. با پلتفرم فضاهای مجازی PubNub، همه اینها را دریافت می‌کنید و این اطمینان را دارید که هر پیاده‌سازی انعطاف‌پذیر و به راحتی مقیاس‌پذیر خواهد بود.

مزایای پلتفرم فضای مجازی PubNub چیست؟

پلتفرم فضاهای مجازی PubNub مجموعه‌ای از قابلیت‌ها را ارائه می‌دهد که می‌توان آنها را به برنامه‌ها اضافه کرد تا تجربه کاربر، چسبندگی و وفاداری را بهبود بخشد. PubNub در حال حاضر هزاران فضای مجازی پیشرو در جهان را که قبلاً می‌شناسید، استفاده می‌کنید و به آنها اعتماد دارید، نیرو می‌دهد.

با پلتفرم فضای مجازی ما، شما:

 1. بهبود و مدرن کردن تعامل کاربر با ویژگی‌هایی که اتصالات درون برنامه‌ای و هم‌ زمان را تسهیل می‌کنند
 2. اجتماع را از طریق گپ زنده و با امکانات کامل، نظرسنجی‌های زنده، تخته‌های سفید تعاملی و بسیاری دیگر از تجربیات همگام در زمان واقعی هدایت کنید
 3. زمان صرف شده در برنامه و حفظ آن را از طریق ویژگی‌هایی مانند هشدارهای بی‌درنگ، گیمیفیکیشن و پاداش‌ها افزایش دهید
 4. فرصت های بیشتری برای مشارکت و کسب درآمد ایجاد کنید
 5. به سرعت روی پلتفرمی که برای امنیت و مقیاس جهانی طراحی شده است راه اندازی شود
 6. داده‌های تجربه کاربر را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل کنید تا تصمیمات تجاری را هدایت کنید
 7. با ویژگی‌هایی مانند ترجمه زبان، تعدیل محتوا، انجمن‌های آنلاین را به روش‌های بی‌نهایت شکل دهید که به شما انعطاف‌پذیری برای ایجاد هر تجربه درون‌برنامه منحصربه‌فردی را می‌دهد
 8. بر نوآوری تمرکز کنید نه زیرساخت، از بستر فضای مجازی برای تسریع نقشه راه محصول خود استفاده کنید و از رقبا جلوتر بمانید

اگر می‌خواهید برنامه خود را به تجربه‌ای جذاب و بی‌درنگ ارتقا دهید، با یکی از کارشناسان ما. ما به‌طور یکپارچه شما را با ویژگی‌های گپ بی‌درنگ سفارشی برای برنامه‌تان راه‌اندازی می‌کنیم.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا