معجزه سفید شدن پوست در یک روز؛ راز سفید شدن سریع پوست برملا شد!

The secret of rapid skin whitening in less than 1 day was revealed

عوامل متعددی مانند تجمع سلول های مرده پوست، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید، بیماری های پوستی، افزایش سن و مواردی از این دست می تواند عامل تیره شدن پوست صورت باشد. امروزه زیبایی پوست به خصوص صورت به یکی از نیازهای اصلی هر فردی تبدیل شده است و سفید شدن پوست صورت درخواست های بی شماری پیدا کرده است. از این رو روش های مختلفی به عنوان معجزه سفید شدن پوست در یک روز یا سفید شدن پوست سبزه توسط مراکز زیبایی ارائه می

فهرست مطالب پنهان

معجزه سفید شدن پوست در یک روز

در این مقاله از سلام یار قصد داریم علاوه بر آشنایی با علل تیرگی پوست صورت بپردازیم و همچنین می‌خواهیم قویترین ماسک روشن کننده پوست را به شما معرفی کنیم و به پاسخ این پرسش‌ها بپردازیم که برای روشن شدن پوست صورت چه بخوریم یا چه اقدامی انجام دهیم و آیا قرص یا دارو برای سفید شدن پوست در سه روز وجود دارد یا خیر؟ پس با ما همراه باشید.

علت تیره شدن پوست صورت

هر شخص متناسب با نژاد، ملیت، جنسیت و موقعیت جغرافیایی محل سکونت خود دارای رنگ پوست مشخصی می‌باشد، به طور کلی رنگ پوست هر شخص در تمام طول عمر او ثابت باقی می‌ماند اما عوامل، تغییرات و شرایط محیطی و فیزیکی مختلفی هستند که باعث تغییر جزئی و موقتی رنگ پوست می‌شوند.

چند مورد از عوامل و علت تیره شدن پوست صورت عبارت هستند از:

قرار گرفتن بیش از اندازه پوست در مقابل تابش مستقیم نور خورشید

علت اصلی تیره‌تر شدن پوست تولید بیش از اندازه رنگدانه در پوست می‌باشد. تولید رنگدانه پوستی یا ملانین در اثر قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید افزایش پیدا کرده و در نتیجه رنگ پوست نیز تیره‌تر می‌شود. از این رو توصیه می‌شود پیش از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنیم. همانطور که افزایش تولید ملانین (رنگدانه‌ها) در پوست باعث تیره‌تر شدن پوست می‌شود، کاهش یا ایجاد اختلال در تولید آن نیز باعث سفیدی بیش از اندازه و اختلال در رنگ پوست می‌شود.

اختلالات، مشکلات و تغییرات هورمونی

تغییرات و اختلالات هورمونی ناشی قرص‌های ضد بارداری، استرس، دوران حاملگی و … خصوصا در بین بانوان یکی دیگر از عوامل و علت تیره شدن پوست صورت می‌باشند که ممکن است در نتیجه آن‌ها بیماری‌های پوستی همچون ملازما یا لک و پیس پوستی اتفاق بیافتند.

التهاب رنگدانه‌های پوستی

آسیب‌های پوستی همچون آکنه، پسوریازیس و … باعث التهاب رنگدانه‌های پوستی و بروز لکه‌های تیره در پوست می‌شوند، برطرف شدن این لکه‌ها در گرو درمان بیماری پوستی زمینه‌ای آن‌ها قرار دارد.

افزایش سن

با افزایش سن هم تولید ملانین در پوست دچار اختلال می‌شود و هم لکه‌های پوستی بیشتر می‌شوند و از طرفی پوست نیز دچار پیری و آسیب پذیرتر می‌شود.

آیا معجزه سفید شدن پوست در یک روز امکان پذیر است؟

برای مراقبت کردن از پوستمان و سفید کردن یا سفید نگه داشتن آن باید در طول روز مواردی را مدنظر خود قرار دهیم، معجزه سفید شدن پوست در یک روز زمانی اتفاق می‌افتد که ما از پوستمان به خوبی مراقبت کرده باشیم، پوستی که ضعیف یا بیمار است هرچقدر هم تقویت شود باز برای سفیدتر شدن و طراوت پیدا کردن احتیاج به زمان دارد.

اما همانطور که گفتیم مواردی هستند که با توجه به آن‌ها می‌توانیم پوستی زیباتر، سالم‌تر و شفاف‌تر داشته باشیم، به گونه‌ای که حتی بتوان آن را یک روزه هم کمی سفیدتر کرد. از مهم‌ترین این موارد عبارتند از:

داشتن خواب کافی

خواب کم باعث تخریب و آسیب پذیرتر شدن پوست می‌شود، اما اگر خواب به اندازه کافی باشد، هم خون رسانی به پوست بهتر انجام می‌شود و هم طراوت آن بهتر حفظ می‌شود. خواب کم باعث کدر شدن پوست می‌شود و می‌توان گفت یکی از دلایل موثر در علت تیره شدن پوست صورت است.

نوشیدن آب کافی

بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات پوستی، یا از خشک بودن پوست ایجاد می‌شوند یا خود موجب خشک شدن پوست می‌شوند. نوشیدن آب به مقدار کافی، هم به پوست در حفظ طراوت خود کمک می‌کند و هم در دفع سموم آن را یاری می‌رساند. دلیل پژمردگی و تیره شدن پوست صورت با کم آبی و خشکی آن ارتباط مستقیم دارد، هرچه پوست خشک‌تر و پزمرده‌تر باشد، کدرتر و تیره‌تر نیز می‌شود.

استفاده از ضد آفتاب

اگر از هرشخصی بپرسیم علت تیره شدن پوست صورت چیست، بی‌درنگ می‌گوید قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور آفتاب، که این پاسخ بسیار درست است زیرا شایع‌ترین علل تیرگی پوست صورت یا بدن، نور خورشید است. بنابراین هم آقایان و هم خانم‌ها برای مراقبت از پوست خود در برابر اشعه فرابنفش نور خورشید و داشتن پوستی سالم و شفاف باید از کرم‌های ضد آفتاب استفاه بکنند. (استفاده از کرم‌های ضد آفتابی که خود حاوی رنگ هستند توصیه نمی‌شود)

آبرسانی و مرطوب نگه داشتن پوست

هم افرادی که پوستشان خشک است و هم کسانی که دارای پوست چرب هستند باید پوست خودشان را مرطوب نگه دارند، برای مرطوب کردن پوست‌های چرب می‌توان از مرطوب کننده‌های غیر روغنی استفاده کرد. مرطوب بودن پوست از آن در برابر بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات پوستی مراقبت می‌کند.

بخور دادن (بخار دادن) پوست

یکی از بهترین و کم هزینه‌ترین راه‌کارهای پاکسازی و مراقبت از پوست، بخور دادن به پوست می‌باشد، بخور آلودگی‌های منافذ پوست را به صورت عمیق پاکسازی می‌کند و با باز کردن این منافذ به پوست اجازه نفس کشیدن می‌دهد. دیگر علت تیره شدن پوست صورت خفگی و بسته بودن منافذ پوست است، بنابر این هرچه اکسیژن رسانی به پوست بهنر انجام شود، پوست طراوت بیشتری پیدا کرده و رنگ آن نیز روشن‌تر و شفاف‌تر می‌شود.

برای بخور دادن به پوست، هم می‌توان از آب خالی استفاده کرد و هم می‌توان با اضافه کردن پوست لیمو تازه، برگ خشک شده گیاه بابونه، اکالیپتوس، آویشن، نعنا یا … به آب، خواص بخور را درمانی‌تر کرد. (پوست لیمو تازه با رساندن مقداری ویتامین C به پوست باعث سفید‌تر شدن آن می‌شود)

لایه برداری کردن دوره‌ای پوست

پوست ما همواره در حال بازسازی و به روز رسانی خود است، به اینگونه که مرتب سلول‌های قدیمی‌تر پوست می‌میرند و جای خود را به سلول‌هال جدید می‌دهند. تجمع بافت و سلول‌های قدیمی و مرده خود پوست و باقی ماندن آن بر روی پوست‌، یکی از مهم‌ترین دلایل کدر شدن و تیره شدن پوست می‌باشد.

لایه برداری پوست (خصوصا پوست‌های خشک) با حذف سلول‌های مرده از سطح پوست به پاکسازی، بازسازی و شفاف شدن پوست کمک قابل توجهی می‌کند. بنابراین بهتر است هرچند وقت یکبار پوستمان را با دقت شسته و لایه بداری کنیم تا سطح آن علاوه بر آلودگی از بافت مرده هم پاکسازی شود.

استفاده از ماسک‌های سفید کننده

تمام مواردی که پیش‌تر به آن اشاره کردیم مراقبت‌های کلی از پوست می‌باشند که علاوه بر تقویت آن به شفافیت و طراوت و سفید ماندن پوست هم کمک می‌کنند، اما برای سفیدتر و شفاف‌تر کردن پوست بهتر است از ماسک‌های سفید کننده پوست که بعضا به عنوان معجزه سفید شدن پوست در یک روز شناخته می‌شوند، استفاده کنیم.

ماسک‌های آرایشی متعددی در سطح بازار وجود دارند که عمل سفیدتر کردن پوست را به خوبی انجام می‌دهند، اما استفاده کردن از ماسک‌های خانگی می‌تواند گزینه بهتر و سالم‌تری برای این کار باشد.

ساز و کار اصلی تمام این ماسک‌ها به این صورت است که یا پوست را لایه برداری می‌کنند تا سفیدتر شود و یا آن را تشویق به بازساری و تولید سلول‌های جدید می‌کنند تا بافت تازه و سالم جایگزین بافت مرده و کدر پوست بشود. در ادامه به معرفی انواع ماسک‌های خانگی و پیدا کردن قویترین ماسک روشن کننده پوست می‌پردازیم.

معجزه سفید شدن پوست در یک روز

ترفند‌های علمی برای سفید‌تر شدن پوست صورت

امروزه استفاده از کوکتل‌های مزوتراپی که حاوی ویتامین C، ترنسید (یا ترانگزامیک اسید) و گلوتاتیون هستند، برای روشن‌تر کردن پوست صورت یا رفع تیرگی‌های بدن همچون ناحیه تناسلی، رفع لکه‌های تیره و همچنین برطرف کردن مشکلاتی که نور آفتاب برای صورت ایجاد می‌کند بسیار کاربرد دارند.

ویتامین C یا همان اسید اسکوربیک

ویتامین C با خواص متعددی که برای پوست دارد یک ماده معجزه‌گر برای پوست به حساب می‌آید، از مهم‌ترین تاثیرات این اسید بر روی پوست، می‌توان به (کنترل تغییر رنگ در پوست و سفیدتر کردن آن، کمک به بهبودی و درمان زخم‌ها و جای سوختگی‌ها، درمان و جلوگیری از آفتاب سوختگی، کلاژن سازی، برطرف کردن حساسیت‌های پوستی و اگزما، رفع تیرگی و لکه‌های پوستی، کمک به بهتر شدن بافت پوست، کاهش التهاب و عفونت‌های پوستی، کنترل و درمان آکنه، جلوگیری از پیری و کمک به جوان سازی پوست، کمک به خون رسانی بهتر به پوست، کمک به سلامت مو) اشاره کرد.

ترنسید یا همان ترانگزامیک اسید

ترنسید یا ترانگزامیک اسید نیز همچون ویتامین C با خواص متعددی که برای پوست دارد موجب طراوت، جوان سازی و سفیدتر و روشن‌تر شدن آن می‌شود. یکی از ویژگی‌های مهم این اسید آن است که به خوبی می‌تواند همراه با ویتامین C مصرف شود تا اثرگذاری آن‌ها بیشتر شود.

گلوتاتیون

گلوتاتیون ماد‌ه‌ای مفید در بدن است که توسط خود کبد نیز تولید می‌شود، این ماده دارای 3 اسید آمینه مهم به نام‌های سیستئین، گلیسین و گلوتامات می‌باشد که در حفظ سلامت سلول‌های بدن خصوصا سلول‌های پوستی نقش مهمی دارند. اگر مقدار گلوتاتیون در بدن کافی باشد، سلول‌های پوست درخشان‌تر و با طراوت‌تر و سالم‌تر می‌مانند و سفیدتر نیز به نظر می‌رسند.

توجه: این سه ماده در حقیقت سه ترکیب شناخته شده و علمی برای سفید کردن پوست هستند، از این‌رو ممکن است در آرایشگاه‌ها موادی تحت عنوان سرم‌های روشن کننده با تغییر دهنده دائمی رنگ پوست که به ادعای آرایشگران حاوی گلوتاتیون یا ویتامین سی و ترنسید هستند به شما پیشنهاد بشود.

لازم است بدانید که روزانه تعداد زیادی از افراد به ما مراجعه می‌کنند که در اثر تزریق اینگونه مواد در آرایشگاه‌ها دچار عفونت‌های جدی، حساسیت‌ و آلرژی و حتی لکه‌های پوستی شده‌اند.

معجزه سفید شدن پوست در یک روز با کمک قویترین ماسک روشن کننده پوست

ماسک‌ها و مواد متعددی هستند که با قرار گرفتن بر روی پوست، موجب لایه برداری یا ترمیم پوست و در نتیجه سفیدتر شدن آن می‌شوند. این ماسک‌ها اگر در بلندمدت استفاده شوند نتیجه مطلوب‌تری را رقم می‌زنند، اما در کوتاه مدت هم بی‌تاثیر نیستند. متداول‌ترین این ماسک‌ها و مواد طبیعی که در خانه هم یافت می‌شوند و روش استفاده از آن‌ها عبارتند از:

لایه برداری پوست به کمک لیمو ترش

برخی می پرسند ایا لیمو ترش پوست را سفید میکند؟ باید گفت بله! استفاده از لیمو ترش یکی از موثرترین ترفندهای معجزه سفید شدن پوست در یک روز می‌باشد، لیمو ترش به دلیل خاصیت اسیدی که دارد یک لایه بردار طبیعی و قدرتمند پوست است. به کمک آن می‌توان پوست تیره را لایه برداری و با پوست تازه و سفید جایگزین کرد.

آب یک عدد لیمو ترش را با کمک پنبه بر روی پوست خود مالیده و به آرامی ماساژ دهید، پس از گذشت چند دقیقه آن را رها کرده و اجازه دهید روی پوستتان باقی بماند، سپس پوست خود را با آب ولرم بشویید.

اگر پوست شما حساس باشد تماس مستقیم لیمو با آن باعث تحریک شدنش می‌شود، برای پیشگیری از این اتفاق می‌توانید آب لیمو را با مقداری آب مقطر ترکیب کرده تا خاصیت اسیدی آن کمتر شود و سپس استفاده کنید، این کار خاصیت سفید کنندگی آن را نیز کمتر می‌کند. همچنین اگر زخم باز بر روی پوستتان دارید به هیچ عنوان از لیمو ترش برای سفید کردن پوست استفاده نکنید.

استفاده از خیار

خیار یک خنک‌کننده طبیعی پوست و یک روشی به عنوان معجزه سفید شدن پوست در یک روز در خانه است که پوست را به ساخت کلاژن بیشتر تشویق کرده و باعث انعطاف پذیری و جوان‌سازی آن می‌شود، همچنین می‌توان از آن برای پاکسازی و سفید کردن پوست هم کمک گرفت. می‌توان خیار را به صورت حلقه‌ای برش داد و مستقیما روی پوست قرار داد و یا آن را رنده و با آب لیمو یا عسل ترکیب کرد و به صورت ماسک بر روی پوست گذاشت.

استفاده کردن از ترکیب لیمو ترش به همراه خیار

خیار با پاک سازی منافذ پوست و آرام کردن التهابات و جوش‌های آن باعث پاکسازی و شفاف سازی پوست شده و به برطف شدن سلول‌های مرده کمک می‌کند. ترکیب آب لیمو ترش و خیار یک ماسک لایه بردار خوب می‌باشد که می‌تواند به سفید شدن پوست در سه روز کمک کند. کافیست برای سفید شدن پوست صورت سبزه مقداری خیار را با آب لیمو مخلوط کرده و یک ماسک خمیری شکل تهیه کنید، آن را نیم ساعت روی صورت خود گذاشته و سپس با آب ولرم بشویید و این کار را چندین مرتبه در طول روز تکرار کنید.

استفاده از ترکیب لیمو ترش با عسل

ترکیب لیموترش و عسل هم از دیگر ترفندهای معجزه سفید شدن پوست در یک روز می‌باشد. به آب لیموترش یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی اضافه کنید و آن را روی پوست بمالید، چند دقیقه به آن فرصت داده و سپس آن را با آب ولرم و به دقت بشویید.

استفاده از ژل آلوئه‌ورا

همانطور که گفتیم یکی از دلایل اصلی تیره شدن رنگ پوست، تجمع بیش از اندازه رنگدانه‌های آن در داخل بافت‌های پوست می‌باشد. آلوئه‌ورا با کاهش تجمع این رنگدانه‌ها باعث روشن‌تر شدن و طبیعی‌تر شدن رنگ پوست می‌شود.

همچین آلوئه‌ورا به بازسازی دوباره و جایگزینی سلول‌های جدید بافت پوست کمک کرده و با از بین بردن بافت مرده پوست آن را جوانسازی و شفاف سازی می‌کند. خاصیت خنک کنندگی و ضد التهابی آلوئه‌ورا در پوست موجب از بین رفتن جوش‌ها و لکه‌های رنگی پوست می‌شود، از این رو می‌توان آن را یکی دیگر از ابزارهای معجزه سفید شدن پوست در یک روز دانست. کافیست ماده ژلاتینی درون گیاه آلوئه‌ورا را برروی پوست خود مالیده و اجازه دهید یک ربع الی نیم ساعت بر روی آن بماند، سپس آن را با آب ورلم به دقت بشویید.

استفاده از زردچوبه

زرد چوبه هم از دیگر ابزارهای معجزه سفید شدن پوست در یک روز است و به عنوان معجزه سفید شدن پوست در یک روز در خانه شناخته شده است. زردچوبه تولید ملانین پوست را که یکی از عوامل تیره شدن پوست است کاهش می‌دهد. همچنین این ماده خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد عفونت هم داراست و از همین جهت یک ماده مفید برای سلامت پوست شما می‌باشد.

روش استفاده از زردچوبه برای سفید کردن پوست به اینگونه است که مقداری از آن را داخل ماست می‌ریزیم تا یک خمیر نرم درست شود. خمیر را بر روی پوست خود مالیده و صبر می‌کنیم تا خشک بشود، سپس با آب ولرم آن را شست و شو می‌دهیم. این کار را چندین مرتبه در طول روز تکرار می‌کنیم تا به خوبی اثربخشی آن حاصل شود.

استفاده از جو دوسر

جو دوسر یک لایه بردار طبیعی است که با برداشتن لایه‌ای از سلول‌های مرده از سطح پوست موجب افزایش سرعت ترمیم و جاگزینی سلول‌های جدید در پوست و در نتیجه شادابی، شفافی و سفیدتر شدن آن می‌شود.

برای رخ دادن معجزه سفید شدن پوست در یک روز به کمک جو دوسر بهتر است آن را به همراه گوجه فرنگی و ماست استفاده کنید. به این شکل که آب گوجه فرنگی را گرفته و سپس با مقدار مشخصی جو دوسر و ماست ترکیب کنید، به گونه‌ای که یک مخلوط خمیری شکل حاصل شود. خمیر حاصل را به مدت 15 الی 30 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و سپس با آب سرد بشورید.

مواد معدنی و ترکیبات داخل گوجه فرنگی به خصوص آنتی اکسیدانی به نام لیکوپین، به شفافیت بیشر پوست، درمان آکنه و منافذ باز پوست، رفع التهابات پوست، ترمیم بافت پوست و سفیدتر شدن آن کمک قابل توجهی می‌کنند. می‌توان جو دوسر را به همراه مقداری آب لیمو و زردچوبه هم استفاده کرد، با ترکیب این سه مورد یک ماسک خمیری شکل حاصل می‌شود که می‌بایست آن را بر روی پوست خود قرار داده و صبر ‌کنیم تا کامل خشک شود و در نهایت آن را با آب ولرم شست و شو ‌دهیم.

استفاده از پودر جوانه گندم

استفاده از پودر جوانه گندم از دیگر روش‌های پیشنهادی به عنوان معجزه سفید شدن پوست در یک روز است. پودر جوانه گندم علاوه بر ترمیم، جوانسازی، بازسازی و زیباسازی پوست (خصوصا پوست صورت)، یک ماسک بی‌نظیر برای شفاف سازی و روشن‌تر کردن پوست و پیشگیری از پیر شدن پوست می‌باشد.

جوانه گندم که سرشار از فیبر و پروتئین است، دارای ارزش غذایی بسیار بالایی می‌باشد. ماسک پودر جوانه گندم یکی از بهترین ترکیبات از بین برنده لکه‌های رنگی و جوش‌های سطحی پوست صورت است. جوانه گندم برای درمان بیماری‌های پوستی همچون پسوریازیس، جوش‌های چرکی، اگزما و آکنه و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از جوانه گندم می‌توان هم به صورت خوراکی و هم از پودر آن به صورت یک ماسک قدرتمند استفاده کرد به این شکل که مقداری مشخص از آن را با ماست ترکیب کنید تا یک خمیر به غلظت مناسب حاصل شود، خمیر را به صورت ماسک بر روی پوست خود قرار داده و به آرامی به مدت یک ربع ماساژ دهید تا بخشی از آن جذب پوستتان بشود، در نهایت باقیمانده آن را با آب ولرم بشویید.

استفاده از ترکیب روغن زیتون به همراه مقداری عسل

هم عسل و هم روغن زیتون برای پوست به عنوان معجزه سفید شدن پوست در یک روز در خانهم نیز حسوب می‌شوند، ترکیب این دو با یکدیگر نیز یک معجون زیبایی برای پوست است. هرچند این ترکیب در بلند مدت جواب می‌دهد و نمی‌توان آن را به عنوان یک راهکار برای معجزه سفید شدن پوست در یک روز دانست، اما امتحان کردن آن خالی از لطف نیست. اگر پوست شما چربی زیادی دارد، بهتر است به این ترکیب مقداری آب لیمو تازه هم اضافه بکنید

استفاده از گلاب

گلاب یکی از بهترین عرقیات موجود برای حمایت و مراقبت از پوست است، این ماده ارزشمند هم به صورت خوراکی و هم به صورت موضعی می‌تواند سلامتی و ظاهر پوست شما را ارتقا دهد. برای دیدن معجزه سفید شدن پوست در یک روز توسط گلاب، کافیست آن را با یکی از مواد (عسل، آلوئه‌ورا، ماست کم چرب، آب گووجه فرنگی، سرکه سیب) ترکیب کرده و به صورت یک ماسک بر روی پوست خود ماساژ دهید. قبل از استفاده از ترکیبات فوق، ابتدا مقداری از آن‌ها را روی پوست دست خود تست کرده تا از میزان حساسیت پوستتان مطمئن شوید.

استفاده پوست پرتقال

پوست پرتقال را رنده کرده و با مقداری شیر مخلوط کنید به نحوی که یک ماسک خمیری شکل حال شود، خمیر درست شده را روی پوست خود مایده و اجازه دهید چند دقیقه روی آن باقی بماند. سپس آن را با آب ولرم شسته و خوب خشک کنید، این کار را چند بار در روز انجام دهید تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

معجزه سفید شدن پوست در یک روز

استفاده از ترکیب جوش شیرین

جوش شیرین یک لایه بردار طبیعی است که خواص ضد التهابی، ضد خارش و ضد سوزش هم دارد و گاها برای رفع جوش‌های صورت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، ماسک حاوی جوش شیرین را می‌توان به عنوان یکی از قویترین ماسک روشن کننده پوست و راه‌کاری قوی تحت عنوان معجزه سفید شدن پوست در یک روز دانست.

جوش شیرین را به چند روش می‌توان به عنوان ماسک مورد استفاده قرار داد:

 • 1- ماسک ساده: در این نوع ماسک جوش شیرین را به تنهایی با آب مقطر (پاکیزه) ترکیب می‌کنند تا شکلی خمیری پیدا کند، سپس آن رابه مدت یک ربع بر روی پوست قرار می‌دهند و در نهایت با آب ولرم می‌شویند
 • 2- ماسک عسل و جوش شیرین: در این نوع ماسک هم ابتدا عسل و جوش شیرین را مخلوط و سپس به همراه چای بابونه خمیر می‌کنند تا خشکی آن گرفته شود و در نهایت خمیر حاصل را به صورت ماسک بر روی پوست استفاده می‌کنند
 • 3- ماسک لیمو و جوش شیرین: جوش شیرین را به همراه مقداری آب لیمو، با آب مقطر (پاکیزه) ترکیب و سپس خمیر حاصل را به عنوان ماسک استفاده کنید

لایه برداری با نمک

یکی از متداول‌ترین روش‌های لایه برداری پوست استفاده از نمک می‌باشد به این صورت که ماسک‌های لایه برداری که ماده اصلی آن نمک است را بر روی پوست قرار داده و به آرامی ماساژ می‌دهند. دانه‌های نمک شروع به خراشیدن و لایه برداری پوست کرده و در نتیجه آن را پاکسازی و روشن‌تر می‌کنند. (این روش ممکن است برای افرادی که پوست خشک و حساسی دارند همراه با عوارض باشد، بنابراین بهتر است که با احتیاط و توسط شخصی ماهر انجام شود)

به عنوان نمونه از مهم‌ترین و قویترین ماسک روشن کننده پوست که حاوی نمک هستند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اسکراب لایه بردار نمک و لیمو یا سایر مرکبات
 • اسکراب لایه بردار نمک و قهوه
 • اسکراب لایه بردار نمک و نعنا
 • اسکراب لایه بردار نمک و شکر همراه با شیر یا روغن زیتون یا عسل
 • سایر ترکیبات و ماسک‌های سفید کننده پوست

علاوه بر موارد فوق، می‌توان به ماسک‌های متعدد دیگری اشاره کرد که خاصیت سفید کنندگی داشته و به عنوان یک راهکار برای معجزه سفید شدن پوست در یک روز مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچون ترکیبات:

 • ماسک ماست و پودر گیاه سدر = صدر دارای خاصیت پاکسازی و جوانسازی پوست می‌باشد
 • آب نارگیل تازه = آب نارگیل دارای خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی می‌باشد
 • ماسک شیر و بادام
 • ماسک سفیده تخم مرغ
 • ماسک سیب زمینی
 • روغن گل رز
 • آب برنج

دارو برای سفید شدن پوست

امروزه کرم‌های زیبایی متعددی را می‌توان یافت که به سفید کردن پوست هم کمک می‌کنند، حتی کرم‌هایی مخصوص اینکار تولید شده‌اند که ما آن‌ها را با نام کرم‌های سفید کننده می‌شناسیم. اما استفاده بیش از اندازه و مکرر از این کرم‌ها هرگز توصیه نمی‌شود، چراکه حاوی مواد شیمیایی بوده و در بلند مدت پوست را ضعیف و آسیب پذیر می‌کنند.

اما علاوه بر کرم‌های سفید کننده پوست، دیگر انواع مواد بهداشتی و دارو برای سفید شدن پوست در سه روز نیز وجود دارند. امروزه صابون‌ها، قرص‌ها، کپسول‌ها و همچنین محلول‌ها و دستگاه‌های جدیدتری همچون انواع لیزرها و لایه بردارها، برای سفید کردن یا لایه برداری پوست تیره مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای روشن شدن پوست صورت چه بخوریم بهتر است؟

در جواب این پرسش که برای روشن شدن پوست صورت چه بخوریم، می‌توان گفت هر آنچه که برای سلامت پوست و حتی کبد شما مفید است، برای روشن‌تر کردن و شفاف کردن آن نیز کاربرد دارد. از این رو می‌توانیم توصیه کنیم که مواد زیر را به صورت مستمر در سبد غذایی خود قرار دهید:

 • ویتامین‌های A ، D ، E
 • عرقیاتی همچون گلاب، عرق شاه تره و عرق کاسنی
 • عناب‌، آووکادو، آلوئه‌ورا، نارگیل، سرکه سیب، گوجه فرنگی، هویج، چای سبز
 • ماهی و غذاهای دریایی، روغن زیتون

سخن پایانی

هرچند روش‌هایی که با آن‌ها آشنا شدیم همگی دارای تاثیرات مثبتی در سفیدتر شدن پوست هستند، اما ادعای آن که همه این روش‌ها بتوانند در یک روز پوست را به طرز چشمگیری سفید بکنند، وجود ندارد. برخی از این ماسک‌ها همچون ماسک‌ لایه بردار ترکیب نمک و لیمو و همچنین ماسک‌های سفید کننده پودر جوانه گندم یا نشاسته، دارای عملکرد قابل توجهی هستند.

با وجود تمام این‌ها به شما توصیه می‌کنیم به جای گشتن به دنبال راه‌کاری برای معجزه سفید شدن پوست در یک روز، برنامه‌ای برای مراقبت بلند مدت و حتی دائمی از پوست خودتان تهیه و اجرا کنید. با داشتن یک برنامه مراقبت پوستی و اصلاح تغذیه در بلند مدت، خواهید دید که پوستتان به مرور زیباتر، شاداب‌تر، سلامت‌تر، با طراوت‌تر و حتی روشن‌تر و سفید‌تر خواهد شد.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا