چگونه بعد از بوتاکس صورت خود را بشوییم؟

How to wash your face after Botox

چگونه بعد از تزریق بوتاکس صورت خود را بشوییم؟ یکی از سوالات اصلی افراد که تمایل به تزریق بوتاکس دارند شستشوی صورت بعد از بوتاکس و نحوه صحیح انجام آن است. رعایت یکسری نکات کلی در افزایش اثربخشی این روش بسیار حائز اهمیت است.
در واقع هیچ منع جدی برای شستن صورت و حمام بعد از تزریق بوتاکس وجود ندارد. تنها لازم است با رعایت نکات آسانی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت، تاثیرات و ماندگاری بوتاکس را افزایش دهید. نحوه شستن صورت پس از درمان میگرن با بوتاکس نیز مهم است.

شستشوی صورت بعد از بوتاکس

اگر برایتان مهم است که صورتتان ورم نکند، لازم است صورتتان را شل کنید و پوستتان را در آرامش کامل قرار دهید. اگر می خواهید بعد از بوتاکس صورت خود را بشویید، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 1. صورت خود را خیلی آهسته و بدون هیچ فشاری بشویید تا وضعیت مواد بوتاکس روی صورت تغییر نکند.
 2. برای شستشوی صورت بعد از بوتاکس فقط از آب سرد یا ولرم استفاده کنید تا نتیجه بوتاکس روی صورت شما تغییر نکند.
 3. پس از شستشوی صورت پس از بوتاکس، به پوست خود استراحت دهید.
 4. انجام چنین کارهایی منجر به نتایج بهتر از تزریق بوتاکس شما می شود. و بعد از روز اول، می توانید به روال روزانه مراقبت از پوست خود بازگردید.

حمام یا دوش گرفتن بعد از بوتاکس

بدون نیاز به تغییر روال خود، چند نکته ساده وجود دارد که باید در مورد دوش گرفتن بعد از بوتاکس در نظر داشته باشید:

24 ساعت اول پس از تزریق بوتاکس مهمترین و طلایی ترین زمان مراقبت از نواحی تحت درمان است زیرا در این دوره حساس بوتاکس می تواند محل خود را تغییر داده و به نواحی دیگر منتقل شود. در نتیجه تا چند ساعت بعد از بوتاکس نباید صورت خود را بشویید یا دوش آب گرم بگیرید. خوشبختانه این مدت زمان بسیار کوتاه است و تنها یک روز ادامه خواهد داشت.

24 ساعت پس از درمان به راحتی می توانید اولین حمام خود را بعد از بوتاکس تجربه کنید. در واقع اعمال محدودیت در استحمام بعد از بوتاکس برای جلوگیری از جابجایی داروی بوتاکس، ایجاد درد و ناراحتی، جلوگیری از تورم و کبودی صورت و دستیابی به نتایج ایده آل و ماندگار. پس بهتر است حداقل یک روز صبر کنید تا بتوانید دوباره صورت خود را ماساژ دهید یا بعد از بوتاکس دوش بگیرید.

پیشنهاد سلام یار: آیا در مورد عوارض بوتاکس چیزی می دانید؟

چگونه بعد از بوتاکس صورت خود را بشوییم؟
چگونه بعد از بوتاکس صورت خود را بشوییم؟

اگر بلافاصله بعد از بوتاکس دوش بگیرم چه اتفاقی می افتد؟

دوش گرفتن بعد از بوتاکس تا زمانی که 24 ساعت گذشته باشد خوب است! اما دمای بالای آب و ماساژ صورت می تواند بر نتایج بوتاکس تاثیر منفی بگذارد. پس از پایان تزریق، دوش گرفتن با آب گرم اکیدا ممنوع است. گرمای حاصل از حمام جریان خون را در صورت شما افزایش می دهد و منجر به تغییر محل بوتاکس می شود. در نتیجه، ممکن است نتایج غیر طبیعی روی صورت شما ایجاد کند. موارد مهم دیگری که پس از تزریق بوتاکس باید از آنها اجتناب کرد عبارتند از:

 • غوطه ور شدن در وان آبگرم
 • صورت خود را با آب گرم بشویید
 • نشستن در سونای بخار یا خشک

نحوه مراقبت از پوست بعد از بوتاکس

مراقبت های بعد از بوتاکس:

در روزهای اول پس از تزریق، لازم است از فعالیت هایی که منجر به التهاب یا تحریک پوست شما می شود خودداری کنید، مانند: استرس و اضطراب، استفاده از داروهای ضد التهابی مانند Tylenol یا Advil Rub.

 • تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس بهتر است ورزش های سنگین انجام ندهید.
 • اصلاح صورت نباید بعد از بوتاکس به مدت 24 ساعت انجام شود.
 • 2-3 روز از آرایش کردن خودداری کنید. زیرا همانطور که گفته شد، فشار دادن به محل تزریق منجر به جابجایی بوتاکس شما می شود.
 • 2 تا 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس نخوابید. خوابیدن روی صورت به بوتاکس تزریق شده در ناحیه صورت شما فشار وارد می کند و در نهایت
 • باعث حرکت آن می شود. برای رفع خستگی می توانید روی صندلی راحتی بنشینید و پاهایتان را بالا نگه دارید، اما بالاتنه باید در راستای صورتتان باشد.
 • قبل از تزریق بوتاکس از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین، پلاویکس، آسپرین و مسکن های حاوی آسپرین مانند ناپروکسن و ایبوپروفن خودداری کنید. زیرا استفاده از چنین داروهایی باعث کبودی پوست پس از تزریق بوتاکس می شود.
 • برای تسکین سردرد احتمالی بعد از بوتاکس می توانید از استامینوفن استفاده کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. اما اگر مجبور به خروج از خانه هستید، استفاده از ضد آفتاب مناسب با spf بالا یا کلاه ضروری است. زیرا نور خورشید پس از تزریق بوتاکس به پوست شما آسیب می رساند.
 • از مصرف الکل قبل و بعد از تزریق بوتاکس خودداری کنید. زیرا باعث التهاب و تشدید کبودی و تورم می شود.
 • سیگار عوارض جانبی بوتاکس را تشدید می کند، به سلول های پوست شما آسیب می رساند و همچنین باعث پیری زودرس می شود.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا