در چه مواردی احتمال صعود تیم ملی به مرحله بعدی جام جهانی 2022 است؟

The possibility of the national team advancing to the next stage of the 2022 World Cup

این دو بازی در حالی برگزار خواهد شد که همه تیم‌ ها از شانس صعود به مرحله بعدی برخور دارند و حتی تیم ملی ایران ، ولز و آمریکا در حالات خاص می‌ توانند به عنوان سرگروه در مرحله حذفی حاضر باشند .

انگلیس با ۴ امتیاز ، ایران با ۳ امتیاز ، آمریکا با ۲ امتیاز و ولز با یک امتیاز پای به دور بعدی خواهند گذاشت . اما هر کدام از آنها چه میزان شانس برای صعود دارند ؟

برای محاسبه احتمال صعود ، ۱۳ حالت ممکن بررسی شده است . البته میتوان حالات بیشتری را هم بررسی کرد اما این ۱۳ حالت ، نتایج ممکن در فوتبال را مورد واکاوی قرار داده و به عنوان مثال از احتمال تساوی ۶-۶ انگلیس و ولز به عنوان یک پیشامد مستقل صرف‌ نظر کرده تا نتایج قابل اعتمادتری را بدهد . بنابراین ۱۲ حالت در جدول شانس صعود آورده شده است .

 

شانس صعود انگلیس : ۷۶.۹٪ احتمال صعود ، ۴۶.۱٪ احتمال صدرنشینی :

پیش فرض حذف انگلیس روی یک احتمال نامعتبر استوار می‌شود که چیزی نیست جز شکست این تیم مقابل ولز . سه پیشامد زیر منجر به حذف سه شیرها خواهد شد .
۱) شکست بیشتر از سه گله انگلیس مقابل ولز و برد ایران
۲) شکست بیشتر از سه گله انگلیس و مساوی ایران
۳) باخت بیشتر از سه گله انگلیس به ولز و پیروزی آمریکا

شانس صعود تیم ملی ایران : ۵۳.۸٪ احتمال صعود، ۲۳.۰۷٪ احتمال صدرنشینی

تیم ورزشی ایران تنها در صورت برد یا مساوی صعود می‌ کند . از مجموع هشت احتمال موجود در این صورت ، پیشامد مساوی ایران و باخت کمتر از سه گله انگلیس است که حکم به حذف تیم‌ ملی می‌دهد چرا که در این صورت ولز تفاضل گل بهتری خواهد داشت .

 

شانس صعود آمریکا ۳۸.۴٪ احتمال صعود، ۳۰.۷٪ احتمال صدرنشینی

آمریکا فقط باید ببرد تا صعود کند و در صورت برد هیچ احتمالی برای حذف این تیم ممکن نیست . اما در عین حال ، یاران پولیشیچ بدون برد به هیچ وجه صعود نخواهند کرد . به نوعی میتوان گفت سرنوشت تیم فوتبال ایالات متحده برای صعود به مرحله بعدی در دست خودش است .

 

شانس صعود ولز (۳۰.۷٪ احتمال صعود، ۷.۶٪ احتمال صدرنشینی

ولز تنها در سه صورت صعود می‌ کند و جالب است بدانید که تنها در حالتی صدرنشین می‌ شود که بردی بهتر از ۳-۰ مقابل انگلیس داشته باشد و ایران هم برابر آمریکا به نتیجه تساوی برسد که در این صورت آمریکا و انگلیس حذف می‌ شوند .

در چه مواردی احتمال صعود تیم ملی به مرحله بعدی جام جهانی 2022 است؟

 

اما شاید بررسی جالب‌ تر ، بررسی حالت صعود دو به دو تیم‌ های حاضر در این گروه باشد 

 

ایران و انگلیس (۵ از ۱۳ حالت، ۳۸.۴٪)

بیشترین احتمال ممکن ، صعود همزمان تیم ملی ایران و انگلیس است که در پنج حالت ، این اتفاق رخ می‌دهد . اگر ایران آمریکا را شکست دهد و انگلیس باخت فجیع به ولز نداشته باشد ، این دو تیم راهی مرحله بعدی می‌ شوند . همچنین اگر ایران بازی خود را مساوی کند و انگلیس برابر ولز شکست نخورد ، باز هم این دو تیم به مرحله بعدی خواهند رفت .

انگلیس و آمریکا (۴ حالت، ۳۰.۷٪)

دومین احتمال ممکن ، صعود انگلیس به همراه آمریکاست . اگر آمریکا بتواند دیدار خود با ایران را پیروز شود و انگلیس باختی بهتر از ۴-۰ برابر ولز داشته باشد ، این حالت رخ می‌ دهد .

 

ایران و ولز (۲ حالت، ۱۵.۳٪)

ایران و ولز تنها در دو حالت بسیار بعید ، به صورت همزمان صعود می‌ کنند . پیش فرض این دو احتمال ، عدم شکست ایران و پیروزی پرگل یاران گرت بیل مقابل انگلیس است :

۱) برد ایران، برد ولز با تفاضل بهتر از سه

۲) مساوی ایران و برد ولز با تفاضل بهتر از سه

 

انگلیس و ولز (یک حالت، ۷.۶٪)

این حالت بر پایه شکست انگلیس بنا می‌ شود . اگر دیدار تیم ملی ایران و آمریکا مساوی شود و انگلیس با تفاضل یک تا سه گل به ولز ببازد ، این دو تیم به مرحله بعدی می‌ روند .

 

آمریکا و ولز (یک حالت، ۷.۶٪)

حذف تیم ملی ایران و انگلیس آخرین احتمال ممکن برای گروه دوم جام جهانی است . اگر آمریکا بازی خود را پیروز شود و ولز هم برد ۴-۰ برابر انگلیس داشته باشد ، این دو تیم در کمال ناباوری به مرحله بعد صعود خواهند کرد .

آمریکا و ایران (صفر حالت ، صفر درصد)

در هیچ حالتی تیم ملی ایران و آمریکا هر دو به مرحله بعدی صعود نخواهند کرد و حداقل یک تیم در پایان بازی برای حذف ، ناراحت و مغموم خواهد شد .

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

دکمه بازگشت به بالا