زگیل تناسلی چیست؟

What is a genital wart

زگیل تناسلی چیست توده هایی در نواحی تناسلی مانند واژن، فرج، آلت تناسلی و کیسه بیضه هستند. آنها از طریق جنسی منتقل می شوند و بسیار رایج هستند. زگیل‌ها همچنین می‌توانند در دهانه رحم، اطراف مقعد و راست روده (راه برگشتی)، مجرای ادرار (لوله‌ای که ادرار را از بدن شما خارج می‌کند) یا اطراف دهان شما ظاهر شوند.

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی توده‌های کوچک و نرمی در ناحیه تناسلی هستند که توسط برخی از انواع ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می‌شوند. آنها از شایع‌ترین عفونت‌های مقاربتی (STI) هستند.

علائم زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی معمولاً بدون درد است، اما ممکن است خارش داشته باشد. آنها می توانند ناهموار، مسطح یا به صورت خوشه ظاهر شوند.

اگر زگیل تناسلی دارید، ممکن است متوجه شوید:

  • تفاوت در جریان ادرار
  • خون در ادرار شما
  • خون در مدفوع شما (حرکت روده، مدفوع)
  • درد یا خونریزی در حین رابطه جنسی

علائم خود را بررسی کنید از بررسی کننده علائم سلامت جنسی و پایین تنه استفاده کنید. قوی و دریابید که آیا نیاز به کمک پزشکی دارید.

زگیل تناسلی چیست؟

چه چیزی باعث زگیل تناسلی می شود؟

زگیل تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. شما می توانید ویروس HPV را از طریق تماس پوست به پوست در طول رابطه جنسی واژینال، مقعدی یا دهانی یا با استفاده از اسباب بازی های جنسی به اشتراک بگذارید.

حدود 40 نوع HPV وجود دارد که می تواند ناحیه تناسلی و مقعدی را آلوده کند. برخی از انواع می توانند باعث ایجاد زگیل تناسلی شوند شایع ترین آنها HPV نوع 6 و 11 هستند. انواع دیگر HPV با سرطان ها مرتبط هستند، مانند سرطان دهانه رحم و سرطان مقعد. انواع HPV که باعث زگیل تناسلی می شوند، بعید است که باعث ایجاد سرطان شوند.

زگیل تناسلی بسیار مسری است و از هر 3 نفری که با فرد آلوده به زگیل تناسلی رابطه جنسی برقرار می کنند، 2 نفر به این ویروس مبتلا می شوند. زگیل ها معمولاً در عرض 3 ماه پس از تماس ظاهر می شوند. اگر HPV دارید اما علائمی ندارید، همچنان می توانید آن را به شخص دیگری منتقل کنید. اکثر افرادی که HPV دارند زگیل ندارند، بنابراین نمی دانند که آلوده هستند.

اگر شما یک نوع HPV داشته اید، همچنان ممکن است به انواع دیگر آلوده شده باشید.

چه زمانی باید به پزشکم مراجعه کنم؟

اگر علائم زگیل تناسلی دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. اگر در داخل مقعد خود زگیل دارید، ممکن است لازم باشد به جراح مراجعه کنید. اگر روی دهانه رحم خود زگیل دارید، ممکن است لازم باشد به یک پزشک زنان مراجعه کنید. یافتن یک سرویس بهداشتی سرویس یاب می تواند به شما کمک کند پزشکان، داروخانه ها، بیمارستان ها و سایر خدمات بهداشتی را پیدا کنید.

از پزشک خود بپرسید برای قرار ملاقات آماده می‌شوید؟ از  سؤال ساز برای راهنمایی های کلی در مورد آنچه که باید از پزشک عمومی یا متخصص خود بپرسید استفاده کنید.

زگیل تناسلی چگونه تشخیص داده می شود؟

پزشک معمولاً زگیل تناسلی را با مشاهده برجستگی‌های روی پوست شما تشخیص می‌دهد. گاهی اوقات، ممکن است نیاز به بیوپسی داشته باشید تا مطمئن شوید که سرطانی نیستند. دکتر ممکن است به شما پیشنهاد دهد که برای سایر عفونت های واژن و مقاربتی در همان زمان معاینه شوید. زمان.

زگیل تناسلی چگونه درمان می شود؟

زگیل تناسلی ممکن است بدون درمان از بین برود. با این حال، اگر دردناک، ناخوشایند، خارش یا ناراحت کننده باشند، قابل درمان هستند. درمان از شر خود ویروس خلاص نمی‌شود، فقط زگیل‌ها را از بین نمی‌برد. سیستم ایمنی بدن شما معمولاً طی 1 تا 2 سال ویروس را پاک می کند. با این حال، در برخی افراد ممکن است ویروس از بین نرود.

زگیل تناسلی چیست؟

گزینه های درمانی زگیل تناسلی عبارتند از:

  • رنگ زگیل
  • انجماد کردن زگیل با نیتروژن مایع (که کرایوتراپی نیز نامیده می شود)
  • درمان با لیزر
  • کرم برای تحریک سیستم ایمنی برای مبارزه با ویروس HPV
  • جراحی

درمان انواع دیگر زگیل‌ها برای زگیل تناسلی مناسب نیست. برای بحث در مورد گزینه های درمانی به پزشک مراجعه کنید. بهتر است در نواحی دارای زگیل تناسلی اپیلاسیون یا اصلاح نکنید، زیرا این امر می تواند باعث گسترش زگیل شود.

آیا می توان از زگیل تناسلی پیشگیری کرد؟

واکسن HPV از شما در برابر انواع 6 و 11 HPV محافظت می کند، که بیشتر باعث ایجاد زگیل تناسلی، همچنین از شما در برابر بسیاری از انواع HPV که باعث سرطان می شوند محافظت می کند. با این حال، واکسن در برابر همه انواع HPV محافظت نمی کند. اگر دهانه رحم دارید، 25 تا 74 سال سن دارید و از نظر جنسی فعال بوده اید، باید یک آزمایش غربالگری دهانه رحم هر ۵ سال. تست غربالگری دهانه رحم HPV را تشخیص می دهد و جایگزین پاپ اسمیر شده است.

رابطه جنسی ایمن می تواند خطر ابتلا به زگیل تناسلی را کاهش دهد.

کاندوم خطر عفونت توسط HPV را کاهش می دهد، اما به طور کامل از انتشار ویروس جلوگیری نمی کند. با این حال، کاندوم ها در برابر سایر عفونت های مقاربتی محافظت می کنند و بخش مهمی از سکس ایمن برای بسیاری از افراد.

زگیل تناسلی چه عوارضی دارد؟

به خاطر داشته باشید، اگر زگیل تناسلی دارید، در معرض خطر ابتلا به سرطان در ناحیه تناسلی نیستید. انواع HPV 6 و 11 می تواند باعث یک بیماری نادر اما جدی به نام پاپیلوماتوز تنفسی مکرر شود که باعث ایجاد زگیل در راه های هوایی و ریه ها می شود. اگر در حالی که زگیل تناسلی دارید زایمان کنید، این خطر وجود دارد که کودک شما در گلوی خود زگیل ایجاد کند. در موارد نادر، آنها ممکن است به پاپیلوماتوز تنفسی عود کننده مبتلا شوند.

زگیل تناسلی (HPV) | صحبت بدن

زگیل تناسلی توسط برخی از انواع ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. تمام حقایق مربوط به زگیل تناسلی را در اینجا بیابید.

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) چیست؟

HPV ویروسی است که می تواند باعث زگیل تناسلی و برخی از انواع سرطان از جمله سرطان دهانه رحم (سرطان گردن رحم) شود. بیش از 100 نوع HPV وجود دارد. حدود 40 نوع از آنها می تواند بر اندام تناسلی که شامل آلت تناسلی، فرج، واژن و دهانه رحم و مقعد است، تأثیر بگذارد. در بیشتر موارد، عفونت های HPV به طور طبیعی توسط بدن در داخل

ویروس پاپیلومای انسانی تشریح تست های پاتولوژی

این آزمایش برای غربالگری (یا نظارت بر درمان) از نظر عفونت توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) انجام می شود، ویروسی که می تواند باعث ایجاد زگیل پوستی و زگیل تناسلی شود .

زگیل تناسلی کانال سلامت بهتر

زگیل تناسلی می‌توانند سرسخت باشند، بنابراین ممکن است نیاز به استفاده از بیش از یک نوع درمان داشته باشید.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا