قرص تاخیری را چگونه مصرف کنیم؟ آیا قرص تاخیری انزال زودرس را درمان می کند؟

How to take the delay pill? Does the delay pill cure premature ejaculation

قرص تاخیری را چگونه مصرف کنیم؟ با توجه به مشاهدات ارائه شده از سوی سازمان غذا و دارو مشخص شده است که باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. با توجه به سوالات متداول کاربران نحوه مصرف قرص تاخیری در این مقاله از سلام یار به بررسی قرص تاخیری را چگونه مصرف کنیم؟ می پردازیم.

قرص تاخیری را چگونه مصرف کنیم؟

مشکلات جنسی بین زوجین عامل بیش از 50 درصد طلاق ها است. یکی از مهمترین اختلالات جنسی مربوط به انزال زودرس در مردان؛ به طوری که گفته می شود 15 تا 30 درصد مردان به طور جدی با مشکل انزال زودرس مواجه هستند. برای بهبود مشکل زود انزالی با توجه به علت آن راه حل های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از قرص های تاخیری است. اگرچه این قرص انواع مختلف و ترکیبات متفاوتی دارد، اما روش مصرف قرص های تاخیری معمولا یکسان است.

چه زمانی فرد دچار انزال زودرس می شود؟

انزال زودرس زمانی اتفاق می افتد که مرد در حین رابطه جنسی زودتر از حد انتظار خود یا شریک زندگی اش به ارگاسم می رسد و انزال می کند. آمارها نشان می دهد که از هر 3 مرد، یک نفر در دوره ای از زندگی خود حتی برای مدتی مشکل انزال زودرس را تجربه کرده است. طبق تعریفی دیگر، اگر مردی در حین رابطه جنسی در کمتر از 1 دقیقه انزال داشته باشد و نتواند انزال خود را به تعویق بیندازد، می توان گفت که دچار انزال زودرس شده است. اگر این مشکل همیشه یا تقریباً اکثر اوقات وجود داشته باشد، فرد در رابطه جنسی مشکل جدی دارد و باید برای درمان آن اقدام کند.

علت زود انزالی می تواند ریشه در عوامل جسمی و روانی داشته باشد. پزشک با معاینه و آزمایشات می تواند مطمئن شود که آیا انزال زودرس با مشکلات بیولوژیکی مرتبط است یا خیر. در هر صورت معمولا از قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی استفاده می شود. در مواردی که مشکل زود انزالی خیلی شدید نباشد حتی با خرید اسپری تاخیری ممکن است تا حدود زیادی مشکل برطرف شود. همچنین تکنیک های ورزشی موثری وجود دارد که می توان از آنها برای دستیابی به نتایج بهتر استفاده کرد.

داروهای زود انزالی

درمان دارویی برای انزال زودرس می تواند شامل استفاده از اسپری تاخیری یا قرص تاخیری باشد. قبل از اینکه نحوه مصرف قرص تاخیری را بررسی کنیم، انواع مختلف آن را به شما معرفی می کنیم و سپس نحوه مصرف آن را نیز ذکر می کنیم. طبق دستور پزشک، برخی از این داروها باید هر روز مصرف شوند و برخی دیگر فقط در صورت نیاز:

داروهای ضد افسردگی برای درمان زود انزالی

تاخیر در انزال در واقع یکی از عوارض جانبی برخی از داروهای ضد افسردگی است. برای این منظور عموماً از مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) از جمله اسیتالوپرام، سرترالین، پاروکستین یا فلوکستین استفاده می شود. در ایالات متحده آمریکا اثر پاروکستین بیش از سایر انواع این داروها تخمین زده می شود. قرص های ذکر شده معمولا 5 تا 10 روز طول می کشد تا اثر خود را نشان دهند اما 3 تا 4 هفته طول می کشد تا بتوانید اثر کامل آنها را مشاهده کنید. اگر SSRI ها نتوانند انزال را به تاخیر بیندازند، پزشک ممکن است کلومیپرامین (Anafranil) ضد افسردگی سه حلقه ای را تجویز کند.

نحوه مصرف قرص تاخیری در داروهای ضد افسردگی

داروهای SSRI مانند پاروکستین باید یک بار در روز (10 میلی گرم) استفاده شود. البته مقدار دقیق آن را پزشک تعیین می کند و دوزی که گفتیم عمومی است. به صلاحدید پزشک ممکن است این داروها را از دوز کم شروع کرده و به تدریج دوز را افزایش دهد. این داروها به طور خاص بر مغز تأثیر می گذارند و میزان سروتونین را در بدن افزایش می دهند.

استفاده از مسکن برای درمان زود انزالی

ترامادول دارویی است که معمولا برای تسکین درد استفاده می شود. تاخیر در انزال می تواند یکی از عوارض قرص تاخیری ترامادول باشد. این قرص می تواند عوارض جانبی دیگری مانند حالت تهوع، سردرد، خواب آلودگی و سرگیجه داشته باشد. ترامادول معمولا زمانی تجویز می شود که SSRI ها موثر نباشند. توجه داشته باشید که روش مصرف قرص های تاخیری ترامادول نباید همراه با SSRI ها استفاده شود.

قرص تاخیری را چگونه مصرف کنیم؟ آیا قرص تاخیری انزال زودرس را درمان می کند؟

نحوه مصرف قرص ترامادول برای درمان زود انزالی

مصرف طولانی مدت ترامادول می تواند اعتیادآور باشد، بنابراین هرگز نباید بدون تجویز پزشک از آن استفاده کرد. ترامادول 200 معمولا برای بهبود انزال زودرس استفاده می شود. نیمه عمر دفع این دارو 5 تا 7 ساعت است. این قرص در دوزهای دیگر مانند 50 میلی گرم نیز موجود است که طبق توصیه پزشک باید 2 تا 4 ساعت قبل از رابطه جنسی مصرف شود.

مهارکننده های فسفودی استراز 5 برای درمان انزال زودرس

برخی از داروهای مورد استفاده برای درمان اختلال نعوظ نیز ممکن است در بهبود انزال زودرس موثر باشند. این داروها عبارتند از سیلدنافیل (ویاگرا)، تادافیل یا واردنافیل. این نوع داروها ممکن است همراه با SSRI ها در تأخیر انزال تأثیر بهتری داشته باشند.

نحوه مصرف قرص های تاخیری مهارکننده های فسفودی استراز 5

قرص هایی مانند ویاگرا باید 1 ساعت قبل از رابطه جنسی در دوز 25 تا 50 میلی گرم مصرف شود. بیش از 100 میلی گرم در روز از این قرص نباید استفاده شود. اگر این نوع قرص ها 4 ساعت قبل از آمیزش استفاده شوند، می توانند تاثیر مطلوب خود را در انزال داشته باشند.

استفاده از قرص های گیاهی برای درمان زود انزالی

داروهایی که در قسمت های قبلی این مقاله به آنها اشاره کردیم باید با نسخه پزشک مصرف شوند و حتی فروش آنها در داروخانه ها بدون تجویز پزشک ممنوع است. اما برخی از قرص های تاخیری نیز در داروخانه ها وجود دارد که می توان آنها را بدون نسخه خریداری کرد. مواد تشکیل دهنده این قرص ها بیشتر گیاهی و فاقد مواد شیمیایی است. از معروف ترین این قرص ها می توان به قرص دایان مکث پلاس دایان فارما اشاره کرد که در آن از تمبر هندی و ساپونین استفاده شده است.

روش مصرف قرص تاخیری

روش مصرف قرص تاخیری کاملاً به نوع و ترکیبات موجود در آن بستگی دارد. توصیه می کنیم بیش از هر چیز به تجویز پزشک توجه کنید و سپس دستورالعمل روی بسته بندی محصول را به دقت مطالعه کنید. مقدار مصرف روزانه و تعداد دفعات مصرف در قرص های مختلف می تواند متفاوت باشد. یعنی ممکن است لازم باشد یک قرص دو بار در روز و یک قرص دیگر فقط یک بار در روز استفاده شود. بنابراین نمی توان یک قانون کلی برای نحوه مصرف قرص تاخیری ارائه داد.

بهترین زمان برای استفاده از قرص تاخیری

همانطور که اشاره کردیم قرص های تاخیری انواع مختلفی دارند و بهتر است بهترین زمان مصرف آنها توسط پزشک تعیین شود. برخی از قرص های تاخیری ممکن است لازم باشد 5 دقیقه قبل از مقاربت مصرف شوند و برخی دیگر 2 ساعت قبل از آن. توصیه می شود برای کاهش عوارض ناشی از قرص های تاخیری ترجیحا با غذا و 2 لیوان آب مصرف شود.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی قرص تاخیری را چگونه مصرف کنیم در انواع مختلف پرداختیم. این نوع قرص ها بهتر است زیر نظر پزشک مصرف شوند و به همین دلیل میزان و نحوه مصرف باید توسط پزشک تعیین شود. معمولاً توصیه می شود مصرف قرص تاخیری را با دوز کم شروع کنید و به تدریج آن را افزایش دهید. برای درمان زود انزالی می توان از راه حل های دیگری استفاده کرد که مشاوره با متخصص جنسی شما را از همه آنها مطلع می کند.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا