دلیل اسهال شدن بعد از رابطه مقعدی چیست؟

The reason for diarrhea after anal intercourse

اسهال پس از رابطه مقعدی یکی از مشکلاتی است که برخی افراد با آن مواجه هستند. علت این مشکل ممکن است برای بسیاری از افراد ناشناخته باشد.

دلیل اسهال شدن بعد از رابطه مقعدی

در این مقاله از سلام یار به بررسی دلایل اسهال پس از رابطه مقعدی پرداخته ایم، پس با ما در ادامه همراه باشید.

1-عوامل فیزیکی

رابطه مقعدی ممکن است باعث تحریک قوی روده شود و به همین دلیل اسهال ایجاد شود. همچنین، فشار بر روی مقعد و تحریک ناشی از انجام این رابطه می‌تواند باعث تخلیه روده شود.

2-بیماری‌های روده

بیماری هایی مانند سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS)، سالمونلوز، آمیبیاز، کولیت و عفونت های دیگر می تواند اسهال پس از رابطه مقعدی را تسریع کند.

3-فرایند هضم

رابطه مقعدی باعث تحریک دستگاه گوارش می شود و این باعث افزایش حرکت روده ها و تسریع فرایند هضم می شود. هضم غذایی سریع می تواند به اسهال منجر شود.

4-عوامل روانی

اضطراب و استرس بعد از رابطه مقعدی می‌تواند باعث اسهال شدن بعد از رابطه مقعدی شود. همچنین، افرادی که به اضطراب و استرس عادت کرده‌اند، ممکن است در مقابل خطر اسهال بیشتر باشند.

5-باکتری‌های نامطلوب

باکتری های شریانیان نامطلوب ممکن است در رابطه مقعدی منتقل شوند و باعث عفونت روده شوند. عفونت های روده باعث اسهال، تب، درد شکم، و احساس لرزیدن و سردی در بدن می شود.

حرف آخر:

انجام رابطه مقعدی ممکن است برای برخی افراد با این مشکل همراه باشد. بهتر است همیشه از روش‌هایی که به این مشکل منجر می شود، اجتناب کنید. اگر این مشکل برای شما پیش آمده است، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا علت اصلی مشکل شما را تشخیص دهد و راه حل مناسبی را برای درمان آن پیشنهاد کند.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا