کتاب داستان دو شهر نوشته چارلز دیکنز پرفروش ترین رمان دنیا

A Tale of Two Cities by Charles Dickens

کتاب داستان دو شهر یکی از شاهکارهای ادبیات دنیاست که توسط چارلز دیکنز نوشته شده است. این کتاب در سال ۱۸۵۹ منتشر شد و به سرعت مورد استقبال خوانندگان و منتقدین قرار گرفت. داستان دو شهر، داستانی درباره عشق، تلاش برای رهایی از نابرابری اجتماعی و نهایتاً قربانی شدن برای دفاع از آرزوها و ایده‌های خود است.

خلاصه کتاب داستان دو شهر

این داستان در دو شهر لندن و پاریس در سال‌های بعد از انقلاب فرانسه روایت می‌شود. این داستان دو شخصیت اصلی دارد، لوسی منتجی، دختری زیبا و مهربان که در لندن زندگی می‌کند و سیدنی کارتون، یک وکیل بی‌ثبات و مستعد نوش‌های الکلی که در پاریس زندگی می‌کند. دو شخصیت اصلی روایت کننده داستان هستند که داستان را به شکلی فوق العاده و پرجاذبه روایت می‌کنند.

در داستان دو شهر، دو شخصیت اصلی به دنبال رسیدن به هدف خود هستند، یکی به دنبال پیدا کردن محل زندگی بهتر و دیگری به دنبال رسیدن به آرزوی خود برای رسیدن به شهری بهتر و زیبا‌تر. این دو شخصیت به عنوان دو نماد از انسانیت به نظر می‌رسند. لوسی یک نماد از عشق و خوندگی است و سیدنی یک نماد از تلاش برای رسیدن به هدف است. داستان دو شهر همچنین به طور گسترده در مورد نابرابری اجتماعی و همچنین معضلات سیاسی و اجتماعی در زمان انقلاب فرانسه سخن می‌گوید.

موضوعیت کتاب دو شهر

در داستان دو شهر، چارلز دیکنز به شیوه‌ای بسیار باورنکردنی و زیبا موضوعاتی همچون عشق، انسانیت و نابرابری اجتماعی را به تصویر کشیده است. این کتاب را می‌توان به عنوان یکی از شاهکارهای ادبیات دنیا و یکی از بهترین کتاب‌های نویسندگی دوره ویکتوریا در نظر گرفت. داستان دو شهر یکی از کتاب‌هایی است که همچنان از آن لذت می‌بریم و همیشه در ذهن ما باقی می‌ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک − یک =

دکمه بازگشت به بالا