پوست گردن سفت و زیبا داشته باشید

راه های سفت کردن پوست گردن چیست ؟ آیا شل شدن پوست گردنتان باعث نگرانی شما شده است ؟ آیا ناراحت هستید که به سرعت در حال پیر شدن می باشید و این فکر شما را در میان گروه همسالان خجالت زده کرده است ؟ شل شدن پوست گردن ، مشکلی است که همه ما با آن مواجه خواهیم شد ، ولی آیا راهی وجود ندارد که از مشکل شل شدن پوست گردن خلاص شویم بدون آنکه پول زیادی برای درمان های پر هزینه بپردازیم ؟ در این مقاله در مورد ۱۰ روش ساده برای سفت کردن پوست گردن صحبت خواهیم کرد .

روش های سفت کردن پوست گردن 

سفت کردن پوست گردن باعث می شود که جوان تر از دیگر دوستانتان به نظر برسید . زیرا شل شدن پوست گردن باعث می شود که غبغب دار به نظر رسیده و در زیبایی شما تاثیر معکوس خواهد گذاشت . با ما همراه باشید تا بدانید چگونه می توان با روش های ساده شاهد سفت کردن پوست گردن تان باشید .

سفت کردن پوست گردن با ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ بر روی پوست شل شده گردن ، باعث ترمیم چروک ها و رفع خشکی آن می شود . این کار موجب از بین رفتن شل شدگی و مرطوب شدن گردن می گردد و به آن حالتی نرم و ارتجاعی می دهد . ماساژ داغ همچنین دارای منافعی مثل شکل گیری پروتئین تارسان استخوان می باشد که باعث افزایش تجدید سلول ها و ترمیم آنها می گردد و در نتیجه ، پوست گردن از قبل محکم تر می شود .

نرمش و ورزش

نرمش های کششی باعث تغییر قابل توجهی در سفت شدن پوست گردن می شوند ، البته به شرطی که همراه با ورزش های دیگر باشند . این ورزش شامل کشش مداوم گردن و استراحت دادن به بافت های عصب های پایین صورت و عضلات می باشد .

این روش باعث می شود که عضلات و سلول های اطراف گردن فعال شوند و در نتیجه ، شکل گیری پروتئین تارسان استخوانی در اطراف منطقه گردن انجام می گیرد که منجر به سفت شدن پوست گردن با علائم  پیری کمتر مثل چروک و شل شدگی می شود .

سفت کردن پوست گردن با داشتن وزن متناسب

مدیریت وزن یک درمان پیشگیرانه است چون وزن کمتر باعث کشیدگی پوست می شود و هرچه وزن کمتر شود ، شل شدگی پوست کاهش می یابد . لذا مدیریت وزن مطلوب ، یک روش عالی برای جلوگیری از شل شدگی پوست گردن بدلیل کاهش وزن می باشد .

ماسک خیار

خیار دارای منافع ایجاد رطوبت عمیق است و موجب شکل دهی مناسب به سلول های پیر و کهنه می شود . این جریان باعث زنده شدن سلول های چروک شده گردن می شود و آنها را دوباره فربه و چاق می کند . بدین ترتیب پوست بطور خودکار محکمتر و سفت تر به نظر می رسد .

در ادامه یاد بگیرید که چطور این ماسک فوق العاده سفت کننده  پوست گردن را درست کنید :

 1.  خیار را رنده کنید و آنرا در یک کاسه بریزید .
 2. شیر و خامه و روغن بادام را به آن اضافه کنید .
 3.  مواد را بخوبی با هم ترکیب کنید تا یک خمیر مناسب بدست آید .
 4.  خمیر را روی پوست گردن بگذارید و اجازه دهید بمدت ۳۰ دقیقه در همان حالت بماند تا خشک شود .
 5.  سپس پوست گردن را با عطر و پنبه پاک کنید .
 6.  پوست گردن را با یک کرم یا محلول طبی مخصوص شستشو مرطوب کنید .
 7.  این برنامه را هر روز تکرار کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید .

راه های زیبا و سفت کردن پوست گردن

ماسک بسته محلول فولر

این بسته یک ماسک شگفت انگیز ضد پیری برای صورت است . آیا می دانید که یک تردستی کوچک در ترکیبات آن می تواند خواص آنرا بر روی پوست گردن انتقال دهد و بصورت یک ماسک سفت کننده پوست گردن در آورد ؟ در ادامه یاد می گیرید که اینکار چگونه انجام می شود :

 1. دو قاشق غذا خوری از محلول فولر را در یک کاسه بریزید .
 2. خامه غلیظ و گلاب را با آن مخلوط کنید و خوب به هم بزنید .
 3.  سفیده تخم مرغ و آب لیمو را به این ترکیب اضافه کنید و خوب به هم بزنید .
 4.  موز خرد شده را به مواد اضافه کنید و خوب ترکیب نمایید .
 5. خمیر ایجاد شده را بمدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید .
 6. سپس خمیر را از یخچال در آورید و بر روی پوست گردن بگذارید و اجازه دهید به مدت یک ساعت بماند تا خشک شود .
 7. وقتی خمیر خشک شد ، آنرا با کمی گلاب مرطوب کنید و بمدت ۱۵ دقیقه ماساژ دهید .
 8.  سپس پوست گردن را با آب ولرم بشویید .
 9.  بلافاصله به پوست گردن کرم مرطوب کننده بمالید .
 10.  این کار را هر روز تکرار کنید تا نتیجه مناسب بگیرید .

این ماسک شگفت انگیز سفت کننده پوست گردن خیلی خوب عمل می کند و باعث رطوبت دهی و شکل دهی فوق العاده  به پوست گردن می شود و پوست گردن را از داخل نرم و قابل ارتجاع می کند .

محلول فولر و سفیده تخم مرغ و آبلیمو باعث تشکیل و تحریک پروتئین تارسان استخوان گردن و انباشتگی اساسی آن می شود . این روش باعث افزایش قابلیت ارتجاعی سلول ها و عضلات گردن می گردد و بدین ترتیب پوست گردن به وضوح محکم تر و نرم تر و جوان تر و شفاف تر از قبل می شود .

سفت کردن پوست گردن با ماساژ روغن بادام

علاوه بر ماساژ داغ ، ماساژ روغن بادام نیز می تواند استحکام پوست گردن را بهبود بخشد . روغن بادام یک منبع غنی ویتامین E است که دارای خواص ضد پیری می باشد . ماساژ روغن بادام باعث ترمیم پوست و به تعویق انداختن پیری می شود .

موجب ایجاد قابلیت ارتجاعی در سلول ها و بافت های گردن می گردد . ویتامین E همچنین موجب افزایش گردش خون در اطراف گردن شده و در نتیجه باعث شکل گیری روند تشکیل پروتئین تارسان در استخوان گردن می شود . همچنین مانع شل شدن پوست گردن می گردد . نتایج بدست آمده حاکی از تغییرات قابل توجه در شل بودن پوست گردن است که با استفاده از روغن بادام ، سفت تر و محکم تر می شود .

آب معدنی بنوشید

نوشیدن آب یک درمان موثر برای اکثر مشکلات مربوط به گردن است که انسان در طول زندگی با آن مواجه می شود . ولی موضوعی که فراموش کردیم بگوییم ، استفاده از آب معدنی به منظور بدست آوردن فواید و مزایای آن برای پوست و ادامه مصرف آن در تمام طول عمر است .

آب معدنی می تواند تعادل شیمیایی بدن را تامین نماید . گاهی اوقات عدم تعادل شیمیایی و هورمونی منجر به پیری زودرس می شود و باعث بروز چروک ها و شل شدگی ها بر روی پوست گردن می گردد . پس آب معدنی را به مقدار زیاد مصرف کنید تا پوست گردن خود را جوان و زیبا و درخشان نگه دارید .

ماسک پوست موز 

پوست موز باعث یک درمان انقلابی ضد پیری برای شل شدگی پوست گردن می شود که دارای نوعی آنتی اکسیدان تازه شگفت انگیز و لوتئین است که می تواند سلول های پوست گردن را قابل ارتجاع ، فعال و قوی کند .

راه های زیبا و سفت کردن پوست گردن

روش درست کردن ماسک پوست موز

 1.  قسمت های سفید رنگ پوست موز را با قاشق در آورید .
 2. آنرا با خامه و لیمو مخلوط کنید و یک خمیر خوب درست کنید .
 3.  گلیسیرین و روغن بچه را به این ترکیب اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید .
 4.  چند قطره شیر به ترکیب اضافه کنید و به هم بزنید تا یک خمیر مناسب بسازید .
 5.  خمیر را بر روی پوست صورت قرار دهید و اجازه دهید به مدت یک ساعت به همان حالت باقی بماند تا خشک شود .
 6.  وقتی خمیر خشک شد ، مقداری آب به پوست گردن بزنید و با دست به آرامی مالش دهید .
 7. پس از ۱۵ دقیقه ، پوست گردن را با آب بشویید .
 8. این کار را هر روز تکرار کنید تا نتیجه مطلوب را بگیرید .

رژیم غذایی متعادل

تمام مشکلات پوستی با یک رژیم غذایی متعادل تمام می شوند و این موضوع راجع به مشکل شل شدگی پوست گردن نیز صدق می کند . مصرف میوه های تازه و سبزیجات دارای برگ های سبز و سالادها را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید . این روش ممکن است یک درمان آهسته باشد ولی مطمئنا یک مداوای قطعی در برابر مشکل شل شدگی پوست گردن است .

موارد فوق ذکر ، ۱۰ روش انقلابی مداوای پوست هستند که نیاز به عمل های جراحی لیزری و آرایشی گران قیمت برای سفت کردن پوست شل شده گردن را مرتفع می کنند . آیا شما هرگز از این روش های شگفت انگیز و ارزان برای استحکام پوست شل شده گردن خود استفاده کرده اید ؟

کدامیک از آنها روش محبوب درمان خانگی شما هستند ؟ آیا شما با کارآمدی این درمان ها برای سفت کردن پوست گردن موافقید ؟ نظرات خود را با ما در بخش دیدگاه ها در میان بگذارید.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا