چرا مردان بعد از رابطه جنسی متفاوت رفتار می کنند؟ (به علاوه، چه کاری باید در مورد آن انجام دهید)

Why do men behave differently after sex? (Plus, what to do about it)

فکر می‌کردید شاید او را پیدا کرده‌اید، اما پس از اولین دور خود در چمن، شروع به شک و تردید می‌کنید. شاید او به شما پیامی ارسال نکرده است، یا وقتی دوباره او را می بینید حال و هوای او به نوعی متفاوت است. معامله او هر چه که باشد، مطمئن باشید که او چیزهای زیادی در سر دارد و احتمالاً شخصی نیست. ما به شما 10 دلیل متداول را که یک مرد بعد از رابطه جنسی متفاوت رفتار می‌کند، نحوه برخورد با آن و نحوه زندگی کردن اگر معلوم شود برای همیشه تغییر کرده است را به شما معرفی می‌کنیم.

فهرست مطالب پنهان

چرا مردها بعد از رابطه جنسی متفاوت عمل می کنند

مردان کمتر از زنان به دنبال لحظات صمیمی در روزهای بعد از رابطه جنسی هستند، که ممکن است دلیل دور به نظر رسیدن آنها باشد.
اگر بعداً به نظر می رسد جدا یا بداخلاق است، ممکن است احساسات خود را پردازش کند، همانطور که شما احساسات خود را پردازش می کنید. یک یا دو روز به او فرصت دهید تا آن را حل کند.

یا ممکن است رابطه جنسی برای آنها معنای متفاوتی نسبت به شما داشته باشد. در مورد انتظارات خود، جنسی و عاطفی با شریک زندگی خود گفتگوی صادقانه داشته باشید.

1 . او رابطه نمی خواهد

وقتی بعد از رابطه جنسی دور یا جدا رفتار می کنند، ممکن است به این دلیل باشد که نمی خواهند شما را پیش ببرند. آنها ممکن است فقط خواستار رابطه جنسی یا موقعیت دوستانه با منافع باشند، یا حتی ممکن است از وارد شدن به یک رابطه عصبی باشند. این شخصی نیست، اما او در تلاش است تا مرزی بین اوقات سرگرم کننده و تعهدات بیشتر پیدا کند. این احتمال بیشتر زمانی است که آنها فقط برای رابطه جنسی شما را مورد ضرب و شتم قرار می دهند، در غیر این صورت بهانه ای برای معاشرت می کنند، یا کلاً شما را روح می دهند.

او دلایل خود را دارد، اما به یاد داشته باشید که آنها هیچ تاثیری بر ارزش خود شما ندارند. اگر بعد از آن ناپدید شد، این ضرر خودش است. انرژی خود را برای کسی ذخیره کنید که می داند ارزش این را دارید که به او پایبند باشید.

2. شما چیزهای مختلف می خواهید

زنان تمایل دارند چیز دائمی‌تری بخواهند، چه به معنای یک رابطه طولانی‌مدت باشد یا صرفاً رابطه جنسی مکرر، و تمایل بیشتری به احساس طرد شدن در زمانی که یک رابطه جنسی پس از 1 رابطه به پایان می‌رسد، خواهند بود. حال در نظر بگیرید که مردان پس از داشتن رابطه جنسی با کسی، تمایل بیشتری به جستجوی یک رابطه جنسی کوتاه مدت جدید دارند و ریاضیات کمی بدبین به نظر می رسد.

همه اینها برای این است که بگوییم اگر او دوباره به شما ضربه نزند، ممکن است یک مورد بیولوژی ناسازگار باشد، نه یک شکست از طرف شما. علاوه بر این، زنان معمولاً در ساعات و روزهای بعد از رابطه جنسی، صمیمیت بیشتری می خواهند، در حالی که مردان تمایل به فاصله دارند.

3. اکنون که تعقیب و گریز به پایان رسیده است، هیجان به پایان رسیده است.

برای بسیاری از مردان، تعقیب و گریز نیمی از سرگرمی است و یک کار یکباره آخرین بازی است. میل به رابطه جنسی قوی است، و حتی صرف دنبال کردن آن میل لذت می برد. همه چیز ممکن است برای او کمتر سرگرم کننده باشد، که وقتی فکر می کنید چه اشتباهی رخ داده است، خیلی خوب به نظر نمی رسد.
ما را اشتباه نگیرید، هنوز هم برای او بسیار بی ادب است که در ابتدا مشتاق باشد و بعد ناامید شود. اما فقط بدانید که این کار کمتر به شما مربوط می شود و بیشتر به اهداف و خواسته های فوری او مربوط می شود.

4. او از طریق احساسات خود کار می کند.

مردان حتی پس از یک ارتباط معمولی می توانند احساسات را درک کنند، آن را از ما بگیرند. و گاهی اوقات دشوار است که این احساسات را به چالش بکشیم، حتی (و به ویژه) زمانی که او به خود گفت که وارد آن نمی شود که دلبسته نخواهد شد. اگر زمانی که شما با هم در رختخواب هستید یا در روزهای بعد رفتار عجیبی از خود نشان می‌دهد، ممکن است او در حال انجام مراحلی باشد.

به او پیامی بفرستید و از او بپرسید که چه چیزی در فکرش است تا سکوت را بشکنید، یا فقط به او بگویید چه چیزی در ذهن شماست تا کارها را شروع کنید. از اینکه روز شما چگونه گذشت تا آنچه از دیدن او دوست داشتید.

5. آنها نسبت به عملکرد خود نامطمئن هستند.

سکس یک عمل انفرادی نیست. تانگو ۲ ساعت طول می‌کشد و احتمالاً می‌خواهد شما هم به اندازه او سرگرم شوید. اما اگر فکر می‌کند که انتظارات را برآورده نمی‌کند، ممکن است عقب‌ نشینی کند یا در اطراف شما عجیب رفتار کند، این احساسی است که می‌تواند باعث شرم یا خجالت شود، به خصوص اگر احساس کند که شما را ناامید کرده است.

چرا مردان بعد از رابطه جنسی متفاوت رفتار می کنند؟ (به علاوه، چه کاری باید در مورد آن انجام دهید)

6. سکس به اندازه شما برای او مهم نبود.

همه ما روابط متفاوتی با رابطه جنسی داریم و برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد. برخی از مردان به اندازه همتایان زن خود در این شغل سرمایه گذاری نمی کنند. او ممکن است به خوبی اوقات خوبی را سپری کرده باشد، اما همچنین ممکن است رابطه جنسی برای او به معنای فعالیت های پیش پا افتاده تری باشد، مانند خوردن ناهار. این نیست که او تغییر کرده است، فقط این است که همه چیز برای او هنوز یکسان است.

از آن‌ها در مورد فعالیت‌های پیوند مورد علاقه‌شان، یا اینکه چگونه دوست دارند معاشرت کنند، بپرسید. ممکن است او صمیمیت واقعی را در جای دیگری جستجو کند. همچنین، از او در یک قرار معمولی یا حتی یک پاتوق پلاتونی تر بخواهید. مطالعه نحوه رفتار او در خارج از اتاق خواب نشان می دهد که او چگونه زیر پوشش عمل می کند. اگر از او بخواهید که در جای دیگری قرار بگذارد و او شما را رد کند، حداقل می دانید کجا ایستاده اید.

7. او در مورد آن افکار دومی دارد.

کلمه «پشیمانی» در رابطه با رابطه جنسی زیاد مطرح می‌شود، اما ما می‌خواهیم این را روشن کنیم که او به‌طور خاص از داشتن رابطه جنسی با شما پشیمان نخواهد شد. سکس ترکیبی از احساسات را به ارمغان می آورد، و او ممکن است این احساسات را زیر سوال ببرد، یا اینکه چرا خودش را باز کرد تا آنها را احساس کند.
ناگفته نماند که گاهی اوقات چیزهایی که قبل از رابطه جنسی می خواهید و آنچه فکر می کنید بعد از آن به آن نیاز دارید، جمع نمی شوند. ممکن است او به دنبال نوع دیگری از ارتباط بوده باشد، و پشیمان باشد که برای یافتن آن به رابطه جنسی روی آورده است.

8. رابطه جنسی بد

رابطه جنسی «بد» بیشتر از عملکرد بد است. اغلب، ما به نوع دیگری از ارتباط غیر از نوع فیزیکی نیاز داریم تا واقعاً از زمان خود در رختخواب لذت ببریم. گاهی اوقات، این ارتباط وجود ندارد. اگر بعد از آن ناراضی به نظر می رسد، یا دوباره به شما ضربه نمی زند، فقط می تواند به این معنی باشد که شما دو نفر در آن جرقه شریک نبوده اید.

به یاد داشته باشید که هیچ چیز جرات نکرد، هیچ چیز به دست نیاورد. سپس سعی کنید و ببینید آیا می توانید جرقه ای پیدا کنید یا فقط بپذیرید که آنها مناسب شما نیستند، اما یک روز شما جرقه خود را خواهید یافت.

9. او فقط کمی بی دست و پا است.

احتمالاً در دقایق قبل از رابطه جنسی و در حین آن کمی شیمی خوبی داشته اید. اما حالا که تمام شده است، شاید او نمی داند چگونه خود را کنترل کند. از این گذشته، او فقط با دختر بزرگتری مثل شما بوده است، و اکنون نگران است که به زمین بنشیند. آنچه اکنون مهم است این است که آیا شما دو نفر بعداً به هم متصل خواهید شد یا خیر. اگر او به شما ضربه زد، یا موافقت کرد که دوباره شما را ببیند، می توانید مطمئن باشید که او شما را دوست دارد.

او را به یک جلسه کم خطر دعوت کنید، مانند یک پاتوق گروهی یا فقط نوشیدن در یک بار. انجام اولین حرکت بعد از این رویداد بزرگ به او نشان می دهد که چیزی برای احساس ناراحتی وجود ندارد و از بودن در کنار او لذت می برید.

10. او به یک لحظه نیاز دارد تا خودش را جمع کند.

ما در اینجا ارگانیک صحبت می کنیم. پس از هجوم اندورفین ها و احساسات فیزیکی، بدن مرد تا حدودی وارد یک دوره سرد شدن می شود. در این مدت او از نظر جسمی حساس است و بدنش به زمان نیاز دارد تا خودش را مرتب کند. آن مواد شیمیایی و اندورفین‌ها نیز می‌توانند او را از نظر ذهنی در هنگام بازگشت به زمین، از بین ببرند.زمان حساسی از نظر جسمی و احساسی است.

او می تواند تحریک پذیر شود اگر او را فشار دهید در حالی که او هنوز خودش را پس می گیرد. اگر به نظر می رسد بلافاصله پس از آن کمی عقب نشینی کرده است، آن را چند دقیقه بگذارید. علاوه بر این، اکسی توسین خودتان یکی دیگر از مواد شیمیایی آزاردهنده مغز ممکن است باعث شود کمی او را عاشقانه کنید. او ممکن است مانند قبل باشد، اما شما در حال حاضر او را بدون وزوز شیمیایی می بینید. اگر بلافاصله بعد از آن به خواب می روید، کمتر به عملکرد خودتان مربوط می شود و بیشتر مربوط به پرولاکتین آزاد شده در طول رابطه جنسی، یک ماده شیمیایی مغز مرتبط با چرخه خواب است.

چرا مردان بعد از رابطه جنسی متفاوت رفتار می کنند؟ (به علاوه، چه کاری باید در مورد آن انجام دهید)

بعد از رابطه جنسی چه باید کرد

بعد از رابطه جنسی چیکار کنم؟ رعایت آداب و رسوم پس ازرابطه جنسی وظایف مهم زوجین است. بسیاری از زنان از این شکایت دارند که چرا شوهرانشان نمی توانند بعد از رابطه جنسی گرمای رابطه خود را ایجاد کنند. آنها معترضند که شوهرانشان فقط در هنگام درخواست رابطه با آنها صمیمی هستند و بعد از روابط زناشویی به چیزهای دیگری مشغول هستند و آنها را نادیده می گیرند.

1. اگر می خواهد کمی به او فضا بدهید.

اندورفین ها، احساسات، خستگی ساده قدیمی به احتمال زیاد او چیزهای زیادی در ذهن خود داشته است و به مدتی برای استراحت و بهبودی نیاز دارد. اگر روی برگرداند، به او اجازه دهید چند روز برای خودش وقت بگذارد، سپس به خودتان اجازه دهید به معنای آن فکر کنید. خود عادی شما اگر از نحوه رفتار بعد از رابطه جنسی ناراحت هستید، فقط با او مانند قبل از رابطه با او رفتار کنید. دوستانه و گشاده رو باشید و اگر او نمی خواهد در مورد آن صحبت کنید، موضوع شب خود را با هم پیش نبرید.

2. به او نشان دهید که از آزادی خوشحال هستید.

از آنجایی که مردان می خواهند بعد از رابطه جنسی کمی فاصله بگیرند، شاید بهتر باشد به آنها نشان دهید که بدتان نمی آید این کار را به آنها بدهید. اما همانطور که انجام می دهید، همچنین به او نشان دهید که زندگی خود را برای زندگی کردن دارید، که وقتی می داند که بله، در واقع می خواهد بخشی از آن زندگی باشد، راهی عالی برای رفتن است.

اگر همدیگر را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنید، عکسی از خود در حال انجام یک کار سرگرم کننده پس از وصل شدن، ارسال کنید، مانند نوشیدنی با یک دوست. او می بیند و می داند که شما فقط منتظر تلفن نیستید تا او با شما تماس بگیرد.
اگر واقعاً می خواهید دور بمانید، صبر کنید تا او ابتدا به شما ضربه بزند. گاهی اوقات یک مرد فقط به یک بررسی سریع واقعیت نیاز دارد تا متوجه شود که قرار است شما را تعقیب کند و نه برعکس.

3. میزان رضایت خود را بیان کنید (اگر در واقع راضی هستید).

آن دوره ناراحت کننده پس از آن، چه ساعت ها و چه روزها، فقط می تواند موردی از بی دست و پا بودن معمولی باشد. تنش را با گفتن به او که خوش گذشت یا با تعریف و تمجید از عملکرد او، بشکنید.در یک متن به آنها بگویید تا بتوانند در زمان خود پاسخ دهند، بدون اینکه احساس فشار زیادی کنند.

اگر آن را دوست ندارید، مجبور نیستید دروغ بگویید، اما اگر هنوز می‌خواهید تنش را کاهش دهید، در مورد برنامه‌های آنها در روزهای آینده بپرسید یا فقط به آنها بگویید که می‌خواهید دوباره آنها را ببینید.

4. صادقانه در مورد احساس خود صحبت کنید.

حتی اتصالات گاه به گاه نیاز به ناوبری دقیق دارند. گاهی اوقات فقط بلند شدن و ترک کردن کافی نیست، که ممکن است کمی احساس نارضایتی در شما ایجاد کند. پس از یک یا دو روز، به او بگویید که سر شما کجاست و درباره زمان با هم بودنتان چه فکر می کنید، یا حتی به طور کلی فقط رابطه جنسی. این یک راه عالی برای باز کردن درب یک مکالمه جدی تر است.

چیزی شبیه این بگویید: «خوشحالم که این کار را انجام دادیم. حالا من فقط می‌پرسم به چه چیزی فکر می‌کنی، یا حتی یک کتاب کلاسیک، «پانی برای افکارت؟»

5. از آنها بپرسید که از رابطه شما چه می خواهند.

وقتی کارتان تمام شد، تعهدی جدی به او نزنید، اما بعداً از او بپرسید که به دنبال چه چیزی می‌گردد تا هر دو در یک صفحه باشید. دانستن انتظارات او از رابطه به شما کمک می کند تا انتظارات خود را مدیریت کنید. بگویید، “نظرت در مورد وصل کردن چیست؟” یا، “بدون فشار، اما من می خواهم بدانم شما از آن چه می خواهید.” اگر می‌گوید که می‌خواهد آن را معمولی نگه دارد، بعداً به رفتار او بیشتر فکر کنید. بالاخره تصادفی است.

6. انتظارات خود را کنترل کنید.

نفس عمیق بکشید، یک لیوان آب بنوشید، سپس از خود بپرسید: آیا او واقعاً شریک زندگی بود، یا فقط به این دلیل بود که با هم خوابیدید، رابطه جنسی سرگرم کننده است، اما یک زن عاقل یک بار گفت: پیوندها باعث ایجاد روابط نمی شوند.» آنچه را که در مورد او می دانید، بررسی کنید و آن را با لیستی از چیزهایی که در یک شریک بالقوه به دنبال آن هستید، مقایسه کنید. سپس، وقتی متوجه شدید که هوس آن متن بعدی را دارید، با آن فهرست مشورت کنید و از خود بپرسید که آیا واقعاً این همان چیزی است که می‌خواهید.

چند توصیه: اگر او شما را سردرد می کند یا شما را در انتظار شنیدن صحبت هایش نگه می دارد، آنقدرها هم جدی نیست. تو لیاقت مردی را داری که به وضوح بگوید تو را می خواهد.

چرا مردان بعد از رابطه جنسی متفاوت رفتار می کنند؟ (به علاوه، چه کاری باید در مورد آن انجام دهید)

بعد از رابطه جنسی مراقب سلامت روان خود باشید

رابطه جنسی اثرات متفاوتی بر عملکرد مغز دارد. در واقع پس از ایجاد این ارتباط، مغز دستور ترشح هورمون هایی را می دهد که اثرات خود را بر روی بدن آزاد می کنند.

1. از خود بپرسید که آیا از این تجربه لذت بردید یا از آنچه آموختید.

حتی اگر به نظر می رسد یک معامله یکباره باشد، این بدان معنا نیست که بی معنی بوده است. اگر از آن لذت بردید، مهم نیست که بعداً چه اتفاقی افتاد، ارزشمند بود. این حکمت جدید را در رابطه بعدی خود بیاورید.

اگر احساس می‌کنید می‌توانید این کار را انجام دهید، با آنها تماس بگیرید و از زمانی که با هم گذرانده‌اید تشکر کنید. حتی اگر راه خود را از هم جدا کنید، پایان دادن با یک حرکت دوستانه به شما کمک می کند تا احساس بهتری نسبت به این تجربه داشته باشید.

2. چیزها را از منظر آنها ببینید و بپذیرید که همتا نبودید.

از خود بپرسید که آیا ناامیدی شما ناشی از عدم تطابق انتظارات است؟ او ممکن است یک چیز را در گفتگو می خواست، در حالی که شما چیز دیگری می خواستید. ما می دانیم که رسیدگی به آن سخت است، اما درک این نکته نیز وجود دارد که شما از همان ابتدا قصد دیگری نداشتید.

تمام احساسات گیج کننده ای را که دارید در نظر بگیرید، سپس متوجه شوید که او احتمالاً چیزی مشابه را احساس می کند، اما پاسخ او با شما متفاوت بود. مردم پیچیده اند! اما شما فقط مسئول اعمال خود هستید، نه آنها.

3. در مورد تجربه با یک دوست صمیمی صحبت کنید.

این وضعیت ممکن است خفه کننده به نظر برسد زیرا فقط بین شما و آنهاست، اما لازم نیست اینطور باشد. دوست صمیمی پیدا کنید که بدش نمی آید آشکارا در مورد صمیمیت شما صحبت کند و احساس خود را توضیح دهید. چشم انداز بیرونی، یا حتی فقط یک شانه برای تکیه دادن، می تواند شفافیت و بسته بودن کامل باشد.
در حالت ایده آل، با کسی صحبت کنید که سابقه رابطه شما را می داند. آنها ممکن است بیشتر از شما در مورد نحوه عملکرد و چرایی احساس شما بدانند.

4. از خود بپرسید که از یک رابطه چه می خواهید.

وارد شدن به یک رابطه یا هر تعقیب عاشقانه دیگری بدون هیچ فکری در مورد اینکه از آن چه می خواهید، یک بازی خطرناک است، اما شناسایی آنچه می خواهید بعد از آن می تواند به روشن کردن احساسات فعلی شما کمک کند. آیا رابطه می خواهید؟ یا به دنبال رضایت گاه به گاه هستید؟ آیا انتظارات شما از شرکای جنسی واقع بینانه است؟

نیت خود را روی یک یادداشت چسبناک یا در یک دفتر خاطرات بنویسید. بیرونی کردن آنها به شما این امکان را می دهد که آنها را با وضوح بیشتری شناسایی کنید و در آینده مطابق با آن عمل کنید.

5.انتظارات و مرزهای رابطه جنسی

برای جلوگیری از هرگونه تعامل گیج کننده بعد از رابطه جنسی، انتظارات خود را روشن کنید و حد و مرزهای خود را قبل از رابطه جنسی تعیین کنید. هنگامی که در نوار صحبت می کنید یا در مورد پیام ها چت می کنید، به طور واضح و مطمئن به او بگویید که چه می خواهید. او قدردانی خواهد کرد که شما می دانید به دنبال چه هستید.

اگر چیزی معمولی می‌خواهید، بگویید: «من فقط به دنبال کمی سرگرمی هستم. در حال حاضر به طور کامل در بازار روابط نیست. اگر به دنبال چیز جدی‌تری هستید، چیزی مانند این بگویید: «من برای خوش گذرانی آماده‌ام، اما اگر این احساس درست است، به چیزی طولانی‌مدت امیدوار هستم».
هرگز خود را در موقعیت هایی قرار ندهید که باعث ناراحتی شما می شود. اگر اصلاً به دنبال رابطه جنسی گاه به گاه نیستید، بگویید: امیدوارم قبل از انجام یک رابطه صمیمی، چیز جدی پیدا کنم.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا