راههای پیشگیری از انحراف جنسی در نوجوانان

Ways to prevent sexual deviance in teenagers

نحوه پیشگیری از انحراف جنسی در دوران نوجوانی و بلوغ می تواند یکی از حساس ترین دوران زندگی یک فرد باشد که اگر با کمی لغزش و بی احتیاطی همراه باشد می تواند تاثیرات جبران ناپذیری داشته باشد. انحراف جنسی نوجوانان یکی از مهم ترین و بحث برانگیزترین موضوعات این دوران است.

راههای پیشگیری از انحراف جنسی در نوجوانان

نوجوانی و بلوغ می تواند یکی از حساس ترین دوره های زندگی هر فرد باشد که اگر کمی لغزنده و بی دقت باشد عوارض جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. انحراف جنسی نوجوانان یکی از مهمترین و بحث برانگیزترین مسائل این عصر است که ذهن هر پدر و مادری را به خود مشغول کرده است.

به نظر من رکن اساسی تربیت هر فرد از دوران کودکی و حتی از سنین کمتر از 7 سالگی شروع می شود و در این زمان مهم است که والدین به فرزندان خود بیاموزند که چه کارهایی را باید انجام دهند و چه کاری را نباید انجام دهند. برای مثال، همه ما پسرهایی را دیده‌ایم که با آلت تناسلی‌ شان بازی می‌کنند. در این زمان چه باید کرد؟ هرگز نمی دانید، اگر در این زمان که کودک چیزی نمی داند جلوی او را نگیرید، جلو می رود و بعداً برای او یک چیز خوشایند می شود!

پس یادمان باشد که حواس فرزندانمان را از هر نوع بازی و سرگرمی منحرف کنیم و سعی کنیم گزینه های دیگری برای رسیدن به آرامش در اختیار آنها بگذاریم.

کودکان از دوران کودکی متوجه بسیاری از روابط جنسی والدین خود می شوند، بنابراین در عین حال محل خواب کودک را از محل خواب خود جدا کنید و بسیار مراقب باشید که کودک شما هیچ گونه رابطه جنسی از شما نبیند، زیرا باعث خیال پردازی او می شود.

به دوران جوانی می رسیم، در این دوره اول از همه محیط خانه باید محیطی آرام و فضایی صمیمی در بین اعضای خانواده به ویژه والدین باشد تا جوانان جایگاهی جدا از خانه پیدا نکند. از عشق زیرا در این روزگار، فضای دوستانه و خیابان ها مردم را به دیدن و جستجوی فیلم ها و عکس های مستهجن بیشتر تشویق می کند. می دانیم که جوانان تمایل زیادی به اکتشافات جدید دارند، بنابراین این مسائل برای آنها بسیار جذاب است و به سمت آنها کشیده می شود.

وظیفه من به عنوان پدر و مادر چیست؟

از نظر روانشناسی نباید نوجوان را در این دوره محدود کنید و او را مجبور کنید هر کاری شما می خواهد انجام دهد، زیرا نتیجه معکوس خواهد داشت و با شما مخالفت می کند و ناسازگار می شود. دوستان، پیاده روی هایشان، اما سعی کنید ضمن پیشنهاد استقلال، برای آنها وقت بگذارید و سعی کنید برای آنها تفریح ​​و سرگرمی سالمی در نظر بگیرید تا زمانی که دوران بحران سپری نشود و خود نوجوان یکی نشود، به بلوغ روحی و جسمی می رسد و احتمالا اشتباهاتش کم میشه.

سخن پایانی

پس نتیجه می گیریم که در سنین نوجوانی بیشتر با فرزندانمان وقت بگذرانیم، به سؤالات جنسی آنها در حد فهم آنها پاسخ دهیم، از پاسخ دادن به آنها اجتناب نکنیم زیرا آنها خیلی حریص و مشتاق به رفتن هستند و ذهن او را پر از انتخاب های خوشایند کنیم. و به روشی سالم و هیجان انگیز از خیالات جنسی فاصله بگیرد.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا