کوچک کردن نوک پستان زنان و مردان در کمترین زمان با بهترین روش

Male and female nipple reduction

کوچک کردن نوک پستان چگونه انجام می شود ؟ چه نکاتی را باید قبل از عمل جراحی کوچک کردن نوک پستان رعایت کرد ؟

برخی افراد ممکن است از سایز نوک پستان خود راضی نباشند ، مثلا نوک پستانشان بلند یا پف کرده باشد . آن ها ممکن است از عدم زیبایی نوک پستان ناراضی باشند یا ممکن است نوک پستان شان آن ها را با مشکلاتی مواجه کرده باشد .

ممکن است برخی از این پستان های نامتقارن باشند ( یعنی یکی از آن ها از دیگری بزرگتر باشد ) .

در این بخش از سلام یار با ما همراه باشید چون حرف های ناگفته زیادی هست که باید با هم بزنیم .

 

 نوک پستان و هاله پستان چیست ؟

نوک پستان نقطه برجسته ای از پوست است که معمولا در وسط سینه یافت می شود . هاله پستان ، دایره گرد و تیره رنگ اطراف نوک پستان است .

 

عمل جراحی کوچک کردن نوک پستان

عمل کوچک کردن سینه یک روش جراحی است که با کاهش اندازه و برجستگی سینه و بازیابی تقارن می توان این نگرانی ها را بر طرف کرد .

این روش به خودی خود می تواند طی 30 تا 60 دقیقه انجام شود و اغلب با عمل های مختلف پستان ادغام شود ، عمل هایی مانند :

 • لیفت سینه
 • کوچک کردن سینه
 • بزرگ کردن سینه
 • کوچک کردن هاله ی پستان
 • کوچک کردن سینه در زنان
 • کوچک کردن سینه در مردان

کوچک کردن هاله سینه زنان و مردان

برخی افراد ممکن است از اندازه و تقارن هاله سینه خود ناراضی باشند . عمل جراحی کوچک کردن هاله سینه یک روش جراحی است که اندازه هاله های بزرگ یا بیش از حد کشیده شده را کاهش می دهد .

این جراحی معمولا بین 30 تا60 دقیقه طول می کشد و می تواند با جراحی کوچک کردن نوک سینه یا جراحی های سینه که در بالا ذکر شد ، ادغام شود .

 

جراحی کوچک کردن نوک سینه برای چه افرادی لازم است ؟

آیا همه افراد می توانند عمل جراحی کوچک کردن نوک سینه و هاله سینه را انجام دهند ؟

مردان و زنانی که در صدد بهبود اندازه و تقارن نوک پستان و هاله پستان خود هستند و به دنبال سلامت و زیبایی با هم و در کنار هم هستند ، می توانند این عمل را انجام دهند .

کاندید ایده آل نیز باید قبل از عمل از سلامتی مناسبی برخوردار باشد ، یعنی داشتن رژیم سالم ، عدم استعمال دخانیات و حفظ وزن سالم که مهم است .

در نهایت بهترین کاندید باید برای جراحی کوچک کردن نوک سینه و کوچک کردن هاله سینه ، انتظارات واقع بینانه درباره نتیجه این روند داشته باشد . در طول مشاوره خود با جراح پلاستیک و زیبایی ، حتما درباره محقق شدن هدف خود صبحت کنید .

کوچک کردن نوک پستان زنان و مردان

 

جراحی کوچک کردن سینه مردان

بسیاری از مردان ممکن است از ظاهر نوک سینه خود ناراضی باشند و بگویند که نوک پستانشان پف کرده است . بافت اضافی سینه ، بزرگ شدن غدد سینه یا تغییر وزن ممکن است باعث بیرون پریدن نوک سینه شوند .

ظاهر نوک پستان های پف ممکن است باعث خجول شدن آنان شود و بر نحوه ظاهر شدن آن ها در بعضی مجامع مانند استخر که باید برهنه باشند ، تاثیر بگذارد .

 

جراحی کوچک کردن نوک پستان زنان

بسیاری از زنان مشکلات متعددی با نوک پستان خود داشته اند از جمله شکل یا اندازه نا متقارن سینه ها ، این عدم تقارن ممکن است هنگام پوشیدن برخی لباس ها باعث درد ، ناراحتی و سایش شود .

اندازه و شکل نوک سینه می تواند بر چیزهای دیگری نیز تاثیر بگذارد ؛ از جمله : افزایش یا کاهش وزن و تغییرات سینه بعد از بارداری یا شیردهی .

 

کوچک کردن هاله ی سینه در مردان

بعضی از مردان ممکن است به دلیل سایز یا تقارن هاله سینه خود خجالت بکشند و بخواهند که یک عمل کوچک کردن هاله سینه انجام دهند تا اندازه هاله را کاهش داده و یا هر دو را با یکدیگر متقارن کنند .

هنگام شرکت در مشاوره ، جراح اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار خواهد داد .

 

جراحی کوچک کردن هاله ی سینه زنان

بیشتر زنان از اندازه هاله ی سینه خود ناراضی هستند و ممکن است بعد از کاهش شدید وزن یا بارداری و شیردهی هاله سینه شان کشیده شده باشد .

 

این جراحی کوچک کردن نوک پستان چه نوع مشکلاتی را حل نمی کند ؟

عمل کوچک کردن نوک پستان فقط مشکلات مربوط به اندازه و شکل نوک پستان را برطرف می کند . نوک پستان قسمت مرکزی و برجسته ی سینه است .

این عمل جراحی ظاهر هاله پستان که مناطق گرد و تیره تر اطراف نوک پستان هستند را تغییر نمی دهد . اگر نگران اندازه و شکل هاله نوک پستان خود هستید ، به جراحی کوچک کردن هاله پستان فکر کنید .

بسته به نگرانی های خود می توانید جراحی کوچک کردن هاله پستان را به جای ( یا همزمان ) با جراحی کوچک کردن نوک پستان انجام دهید .

در صورت لزوم هر دو عمل می توانند همزمان انجام شوند . با جراح خود درباره تغییرات دقیقی که می خواهید روی سینه خود انجام دهید ، مشورت کنید . در این صورت آن ها بهترین جراحی مناسب برای شما را پیشنهاد می کنند .

 

انجام جراحی کوچک کردن نوک پستان چگونه است

روشی که جراح برای کوچک کردن نوک پستان های بلند یا پف شما در نظر می گیرد بستگی به این دارد که آیا شما این جراحی را به تنهایی یا همزمان با دیگر انواع جراحی سینه انجام می دهید .

در زیر یک مرور کلی بر روند انجام جراحی کوچک کردن نوک سینه از شروع تا پایان می کنیم :

 

رضایت

قبل از این که عمل جراحی کوچک کردن نوک پستان آغاز شود باید رضایت خود را نسبت به این عمل اعلام کنید .

این کار با امضاء یک فرم در روز جراحی تان انجام پذیر است . حتما درباره نحوه انجام عمل ، مزایای این عمل ، خطرات و عوارض آن ، به دقت و در فرصت مناسب با پزشک خود مشورت کنید .

اگر ابهامی درباره عمل دارید حتما قبل از امضاء رضایت نامه ، آن را با پزشک خود مطرح کنید . هنگامی که کاملا نسبت به انجام عمل راضی بودید جراح ممکن است خطوط برش جراحی را با یک ماژیک جراحی روی ناحیه تحت معالجه بکشد .

کمترین زمان با بهترین روش

بیهوشی

در مرحله بعد متخصص بیهوشی تان را در اتاق بیهوشی می بینید ، متخصص بیهوشی  پزشکی است که داروی بیهوشی را تزریق می کند .

برای عمل ساده ای مانند کوچک کردن نوک پستان ، بیهوشی موضعی خواهید داشت که باعث می شود ناحیه درمان ، بی حس شود و دیگر طی فرآیند چیزی احساس نکنید .

متخصص بیهوشی ممکن است یک داروی آرام بخش نیز به شما دهد تا به آرامش شما کمک کند . این دارو طی کل عمل جراحی شما را به خواب می برد اما به خاطر داشته باشید که این نوع بیهوشی کلی خطرات بیشتری به دنبال دارد .

برش

شما به اتاق عمل منتقل می شوید که در آن جا جراح شما را برای عمل حاضر می کند . او با پاکسازی ناحیه جراحی شروع می کند و یک لایه استریل روی آن ناحیه می اندازد ، سپس یک برش ایجاد می کند .

برای عمل جراحی کوچک کردن نوک پستان ، معمولا برش دور تا دور هاله پستان زده می شود .

این برش دور تا دور مرکز نوک پستان را دربر می گیرد . سپس جراح بافت های اضافی را خارج کرده و بقیه نوک سینه را به داخل سینه فرو می کند که نتیجه آن کاهش طول نوک پستان است .

 

بستن برش

جراح برای محکم کردن نوک پستان در جای جدید خود ، بخیه می زند و برش را می بندد .

وی ممکن است از بخیه های قابل جذب و غیرقابل جذب استفاده کند . آنها سپس از یک پانسمان سبک برای حفاظت از ناحیه تحت معالجه استفاده می کنند .

 

بازگشت به بخش بیمارستان

هنگامی که جراح فرآیند را تمام کرد به اتاق ریکاوری منتقل می شوید . طی چند ساعت آینده بیهوشی بتدریج از بین می رود و پرستاران بخش راحتی و آسایش شما را فراهم خواهند کرد .

 

در جراحی کوچک کردن هاله سینه چه برش هایی زده خواهد شد ؟

همانند جراحی کوچک کردن نوک پستان روشی که جراح برای کاهش اندازه یا پف هاله سینه استفاده می کند ، بستگی به این دارد که آیا این عمل را به تنهایی انجام می دهید یا همزمان با عمل دیگری از جمله کوچک کردن نوک پستان یا دیگر جراحی های سینه ، انجام می دهید .

در عمل جراحی کوچک کردن هاله پستان دو برش زیر زده می شود :

 • دور مرکز نوک پستان
 • دور ناحیه ی بیرونی هاله ی پستان

بعد از اینکه جراح این دو برش را زد ، قسمت اضافه هاله پستان را جدا و پوست باقی مانده با بخیه به یکدیگر می چسبند .

اگر هاله پستان خیلی بزرگ باشد یک برش اضافه نیز ممکن است از ناحیه مرکز پستان به سمت مرز بیرونی هاله زده شود . که در این صورت عمل کوچک کردن هاله بزرگ نامیده می شود و جراح می تواند پوست اضافه بیشتری را خارج کند .

 

هنگام مشاوره کوچک کردن نوک سینه چه انتظاراتی باید داشت ؟

اگر به فکر کوچک کردن نوک سینه یا هاله سینه هستید و فکر می کنید برای شما مناسب است ، قدم اول مشاوره اولیه است .

باید با یکی از جراحان زیبایی و پلاستیک ملاقات کرده و درباره روند عمل صحبت کنید . این کار تقریبا 15 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد . هنگام مشاوره کوچک کردن نوک سینه ، باید درباره تغییراتی که قصد دارید در سینه و نوک پستان خود ایجاد کنید صحبت کنید .

باید درباره نگرانی ها و انتظاراتتان کاملا واضح صحبت کنید تا جراح هدف دقیق شما از این جراحی را بداند .

سپس به شما می گویند که آیا با این عمل به هدف خود می رسید یا خیر ، در عوض ممکن است به شما روش دیگری مانند جراحی کوچک کردن هاله پستان را انجام پیشنهاد دهد البته اگر این جراحی را برای شما مناسب تر بدانند .

جراح شما درباره ی خطرات و عوارض این عمل جراحی با شما صحبت خواهد کرد . آن ها احتیاج دارند سوالاتی از شما بپرسند تا ارزیابی کنند که آیا این جراحی برای شما مناسب است .

 

برای مثال ممکن است بپرسند :

 • آیا درگذشته جراحی ای انجام داده اید ؟
 • آیا در حال مصرف دارویی هستید ؟ از جمله دارو های گیاهی و بدون نسخه .
 • هر هفته چند پیک مشروب می نوشید ؟
 • آیا دخانیات استعمال می کنید ؟
 • آیا به دارویی حساسیت دارید ؟
 • آیا مبتلا به بیماری دیگری هستید ؟
 • آیا در گذشته مبتلا به بیماری بوده اید ؟

باید به تمام این سوالات صادقانه پاسخ دهید و اطلاعات کافی در اختیار جراح قرار دهید .

 

در زمان کوچک کردن نوک سینه باید چه سوالاتی بپرسیم ؟

مشاوره کوچک کردن نوک پستان و یا هاله پستان فرصتی است برای اینکه از جراح خود تمام ابهامات خود را بپرسید . بهتر است قبل از شروع جلسه مشاوره تمام سوالات خود را بنویسید ، برخی از سوالات مورد نیاز شما عبارتند از :

 • دوره نقاهت چه مدت است ؟
 • بعد از عمل چه مدت طول می کشد تا دوباره به سر کار برگردم ؟
 • آیا نوک پستان هایم بعد از عمل درد خواهند داشت ؟
 • نتایج نهایی را بعد از چند مدت می بینم ؟
 • آیا عمل کوچک کردن نوک پستان برای تغییری که مد نظر من است ، مناسب می باشد؟
 • آیا تصویری از قبل و بعد از انجام عمل های قبلی خود دارید ؟
 • شکاف ها از کجا خواهد بود؟ و چقدر بزرگ هستند ؟

جراح تا جایی که بتواند به سوالات شما پاسخ خواهد داد .

اکثر جراحان دو هفته فاصله دوره بین مشاوره و عمل توصیه می کنند . این زمان برای این است که مطمئن شوند زمان کافی برای فکر کردن به همه چیز و دانستن اینکه این عمل بهترین انتخاب برای شما است ، در نظر گرفته می شود .

زنان و مردان در کمترین زمان با بهترین روش

عوارض و خطرات عمل کوچک کردن نوک پستان چیست ؟

خطرات و عوارض جانبی که می تواند در هر عمل جراحی رخ دهد عبارتند از :

 • تهوع و استفراغ بعد از عمل
 • ایجاد لخته خون در پا و ریه ها
 • واکنش آلرژیک به بیهوشی
 • درد بعد از عمل

خون ریزی و کبودی

اکثر افراد بعد از عمل کمی خون ریزی و کبودی دارند ، کبودی اطراف ناحیه تحت درمان عادی است و تا دو هفته طول می کشد تا کاملا از بین برود .

بعد از عمل خون ریزی جزیی نیز در پانسمان دیده می شود و طبیعی است .

اما اگر زخم شما بیش از حد معمول خونریزی کند ، ممکن است مجبور به ماندن در بیمارستان باشید تا وقتی این مشکل برطرف شود . در صورت مشاهده هر گونه خون ریزی از زخم ها ، پزشک خود را مطلع سازید .

 

عفونت نوک پستان

اگر باکتری ها حین یا پس از عمل ،  وارد زخم شوند احتمال عفونت وجود دارد . علائم عفونت که باید از آن ها آگاه باشید عبارتند از :

 • دمای بیش از 38 درجه سانتی گراد
 • قرمزی خط برش که بعد از 48 ساعت از قسمت برش زده شده پخش می شود .
 • ماده چرک مانند و بد بو که از قسمت برش زده شده بیرون می آید .
 • درد یا ناراحتی زیاد موضع که با داروهای مسکن نیز تسکین نمی آید .

در صورت مشاهده هر یک از این علائم ، جراح خود را فوراً مطلع کنید تا عفونت به موقع درمان شود .

عفونت های خفیف را می توان با آنتی بیوتیک درمان کرد . به ندرت پیش می آید اگر عفونت بیشتر گسترش یابد ، ممکن است شما نیاز به یک عمل بیشتر داشته باشید .

 

زخم ناحیه

زخم در هر عمل جراحی قابل انتظار است اما کوچک کردن نوک پستان یک عمل جزئی است پس زخم آن نیز جزئی و کم است .

شما می توانید درباره اندازه و محل زخم با پزشک خود بحث کنید . زخم به مرور از بین می رود ، توصیه های مخصوص پزشکتان درباره نحوه مراقبت از زخم را جدی بگیرید . این کار فرآیند بهبودی را تسریع بخشیده و زخم را به حداقل می رساند .

 

کم حسی یا بی حسی

ممکن است متوجه تغییراتی در احساس نوک پستان خود شوید که شامل بی حسی ، سوزن سوزن شدن یا درد در نوک پستان یا اطراف آن می شود .

معمولا این تغییر در احساس موقتی است و در نهایت برطرف می شود . اما در برخی موارد ، ممکن است نوک پستان برای همیشه بی حس شود .

 

عدم توانایی در شیر دهی

یک عمل کوچک کردن نوک پستان ممکن است بر توانایی شیر دهی شما تاثیر بگذارد . با جراح خود درباره این که آیا مایلید در آینده شیردهی داشته باشید یا خیر صحبت کنید .

جراح شما ممکن است به شما توصیه کند در صورتی که قصد شیردهی دارید ، خانواده خود را تکمیل کنید و سپس تحت این عمل جراحی قرار بگیرید .

 

زیبایی نوک پستان

همیشه امکان نارضایتی از نتیجه ی عمل وجود دارد و ممکن است به دلیل زخم یا عدم تقارن باشد . معمولا به دلیل بی تجربگی یا ناتوانی جراح نیست ، برخی بی نظمی ها در زخم یا تغییر رنگ ممکن است به دلیل توانایی بدن برای بهبودی رخ دهد .

علاوه بر این ، اگر باردار شوید یا وزنتان خیلی تغییر کند شکل نوک پستان نیز تغییر خواهد کرد . با صحبت درباره اهداف زیبایی خود از این عمل ، احتمال نارضایتی خود نسبت به نتایج را به حداقل برسانید .

 

برای کوچک کردن نوک پستان چه اقداماتی لازم است ؟

اگر چه عمل کوچک شدن نوک پستان یا هاله پستان یک فرآیند نسبتا ساده و کوتاه است ولی آمادگی برای آن ضروری است .

به خاطر داشته باشید حتی تغییرات کوچک در سبک زندگی می تواند تغییرات چشم گیری در نحوه درمان و بهبودی عمل داشته باشد . حتما چند هفته قبل از عمل دخانیات مصرف نکنید ، رژیم سالم داشته باشید و در صورت امکان کمی ورزش کنید .

برای این که با آمادگی بیشتری این عمل را انجام دهید ما چند نکات اضافه برای آمادگی انجام عمل کوچک کردن نوک پستان یا هاله پستان در زیر لیست کرده ایم . انجام این نکات قبل از عمل ، به آسان تر کردن فرآیند و بهتر شدن نتایج کمک می کند .

 

خرید کنید

توصیه می کنیم یک یا دو روز قبل از عمل غذاهای زیادی خرید کنید و مواد غذایی مورد نیاز خود برای یک هفته بعد از عمل جمع آوری کنید .

این بدان معناست که دیگر نیاز ندارید روزهای بعد از عمل به سوپر مارکت بروید چون در روزهای بعد از عمل اصلا حالتان برای ترک خانه مساعد نیست .

 

بچه ها و حیوانات

اگر بچه یا حیوانی دارید بهتر است از دوست ، اقوام یا پرستار کودک بخواهید که طی دوران بهبودی از آن ها مراقبت کند .

بعد از عمل ممکن است انرژی قبل را نداشته باشید پس با این کار ، کمی فشار کار ها از روی دوش شما برداشته می شود . هم چنین باعث می شود کاملا راحت باشید و استراحت کنید تا بهبودی کامل را به دست آورید .

کوچک کردن نوک پستان زنان و مردان

رانندگی نکنید

تاثیرات بیهوشی کلی ممکن است باعث شود تا چند ساعت بعد از عمل ، احساس خستگی داشته باشید یا بی حال باشید . بنابراین برای امنیت خودتان تا 24 ساعت اجازه رانندگی ندارید .

با یک دوست یا عضوی از خانواده هماهنگ کنید تا بعد از جراحی به بیمارستان آمده و شما را به خانه ببرند .

بسته به حالی که دارید ممکن است از آن ها بخواهید حداقل آن شب کنار شما بماند . اگر جز شما کسی در منزل نیست این امر بسیار مهم است . دیدن چهره ای آشنا بعد از جراحی ، حال شما را بهتر می کند .

 

رژیم غذایی

رژیم سالم بخش بسیار مهمی از آمادگی های هر گونه عملی است . داشتن یک رژیم متعادل چند هفته قبل از عمل ، باعث می شود بدنتان در وضعیت بهتری برای انجام جراحی قرار بگیرد .

میوه و سبزیجات مغذی زیاد بخورید در کنار غذاهای غنی از پروتئین مانند مرغ ، ماهی یا توفو و مصرف کافئین و نمک را در غذاهای خود به حداقل برسانید و آب زیاد بنوشید .

 

نکاتی که بعد از عمل جراحی نوک پستان باید رعایت کنید ؟

تا اینجا به بررسی روند جراحی و مراقبت های قبل از عمل پرداختیم . در ادامه خواهید آموخت چه نکاتی را باید بعد از جراحی رعایت کنید .

لباس

بعد از عمل جراحی کوچک کردن نوک پستان بهتر است لباس های گشاد بپوشید تا لباس به موضع نمی چسبد و در نتیجه درد نمی گیرد .

بنابراین ، قبل از روز عمل ، حتما لباس مناسب برای دوران نقاهت خود آماده کنید . ما به شما تیشرت های نازک و گشاد و شلوار های شل و راحت را پیشنهاد می کنیم .

خواب

هفته ی قبل از عمل ، سعی کنید هر شب خواب کافی داشته باشید . استراحت کافی بدن را برای انجام عمل جراحی آماده تر می کند .

هم چنین بالش های کافی برای بعد از عمل حاضر کنید . استراحت روی بالش ، بالاتر از سطح زمین می تواند به کاهش هر گونه تورم ممکن اطراف موضع کمک کند .

در حالی که این نکات آمادگی شما برای این عمل را بیشتر می کند ولی باید توصیه های مخصوص پزشکتان برای آمادگی قبل از عمل را نیز دنبال کنید .

 

بعد از عمل کوچک کردن نوک پستان چه انتظاراتی باید داشت ؟

آگاهی از این انتظارات مهم است زیرا با آمادگی بیشتری این جراحی را انجام می دهید . برخی از جنبه های مهم مراقبت های بعد از عمل وجود دارند که باید دنبال کنید تا موضع به خوبی بهبود یابد .

برخی از آن ها مرخصی کاری ، اجتناب از ورزش شدید ، شستشو و مراقبت کامل از زخم ها است .

در زیر برخی از اصول مراقبت های بعد از عمل کوچک کردن نوک پستان را آورده ایم ، اما جراحتان توصیه ها و اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قرار خواهد داد تاتبعیت کنید .

 

احساساتی که بد از عمل جراحی خواهید داشت ؟

بعد از جراحی ، زخم های شما با پانسمان پوشانده می شوند . این پانسمان ها تا چند روز باقی می مانند و سپس برداشته می شوند .

ابتدا ممکن است موضع کمی حساس و دردناک باشد . هم چنین ممکن است متوجه تورم یا کبودی جزئی اطراف زخم شوید . جراح ممکن است پیشنهاد کند مسکن بخورید تا دردتان از بین رفته و تورم کم تر شود .

از آن جایی که کوچک کردن نوک پستان یک عمل جزئی است ، می توانید همان روز مرخص شده و به خانه بروید . اما اگر بیهوشی شما کلی بوده باشد ، ممکن است لازم باشد یک شب در بیمارستان بمانید .

هم چنین ممکن است به خاطر این بیهوشی ، احساس خستگی و سرگیجه داشته باشید .

 

کارهای لازم که برای 24 ساعت اول باید انجام دهید ؟

بهتر است تا 24 ساعت بعد از عمل ، یک فرد بالغ در کنار شما بماند . به خصوص اگر بیهوشی کلی داشته اید ، ممکن است احساس خستگی یا سرگیجه داشته باشید بنابراین بهترین کار این است که یک نفر در کنارتان باشد .

اگر هنگام بهبودی یک دوست یا آشنا در کنار شما باشد ، می تواند در کارهایی مانند پخت و پز و شست و شو به شما کمک کند تا کاملا بهبود یابید .

 

رفتن به سر کار پس از کوچک کردن نوک پستان

مدت زمان مرخصی شما از کار بعد از عمل بستگی به کارتان دارد . اگر کارتان فعالیت زیادی می طلبد یا باید سرپا بایستید ، حداقل یک هفته استراحت به شما پیشنهاد می کنیم .

اما اگر کارمند هستید تنها چند روز مرخصی لازم است . جراح مدت زمان دقیق را به شما اعلام خواهد کرد .

 

زمان شروع ورزش بد از عمل

بلافاصله بعد از عمل ، حتما خوب استراحت کنید تا بدن کاملا بهبود یابد . فعالیت های بدنی شدید به خصوص در هفته اول می تواند تورم را افزایش داده و بهبود شما را به تاخیر بیندازد .

به تدریج می توانید بعد از گذشت چند هفته فعالیت های بدنی خود را ادامه دهید . با پیاده روی سبک شروع کنید سپس به تدریج ورزش هایی که تحرک زیادی لازم ندارند را انجام دهید ؛ ورزش هایی مانند دوچرخه سواری .

بعد از 4 تا 6 هفته می توانید رژیم تناسب اندام خود را از سر بگیرید .

 

نکاتی که باید در نظر گرفت

 

تورم و کبودی :

ممکن است بعد از عمل کوچک کردن نوک پستان ، تورم کمی اطراف نوک پستان به وجود آید .

هم چنین ممکن است متوجه کبودی خفیفی اطراف موضع شوید . این اتفاق عادی است و به طور کلی بعد از سه تا چهار روز برطرف می شود .

طی چند هفته ی اول از فعالیت هایی که تورم را بیشتر می کند ، نظیر ورزش شدید ، بلند کردن اشیاء سنگین ، یا استفاده از سونا و وان های گرم پرهیز کنید .

به موضع خیلی دست نزنید ، به پشت بخوابید تا از فشار به نوک سینه جلوگیری کنید .

 

زخم

بعد از جراحی کوچک کردن سینه زخم های کوچکی خواهید داشت . طی چند هفته اول ، زخم ها صورتی و برجسته می شوند . با گذر زمان ناپدید شده و به خطوطی نازک و محوی تبدیل می شوند .

مراقبت از زخم ها با مرطوب کردن آن ها و محافظت از آن ها در برابر نور خورشید می تواند به فرآیند بهبودی کمک کند .

 

لباس

حداقل تا 2 هفته باید از پوشیدن لباس هایی که سینه را تحت فشار می گذارند ، مانند لباس های تنگ ، جذب و سینه بندهایی که باعث اصطکاک با موضع می شوند ، اجتناب کرد .

بنابراین بهتر است طی دوران نقاهت ، لباس های راحت و گشاد بپوشید .

 

زمان دیدن نهایی نتیجه عمل

احتمال زیاد دارد که بلافاصله بعد از عمل تغییرات قابل توجهی در نوک پستان هایتان ملاحظه کنید . اما صبور باشید زیرا بروز نتایج کامل زیبایی تا 6 هفته بعد از عمل ممکن است طول بکشد .

در این مدت هر گونه کبودی و تورم برطرف شده و زخم ها محو می شوند . بعد از عمل ، جراح برای حفظ نوک پستان در موقعیت جدید خود ، موضع را با باند یا پانسمان پوشش می دهد و به شما می گوید که تا چه زمانی این پانسمان باید باقی بماند .

برای رسیدن به نتایج مطلوب از جراحی ، بعد از عمل توصیه های جراح را حتما گوش داده و دنبال کنید .

به عنوان یکی از مراقبت های بعد از عمل ، قرار ملاقاتی با جراحتان تنظیم خواهند کرد . جراح زخم تان را بررسی می کند تا مطمئن شود به خوبی درمان شده و در صورت نیاز ، بخیه ها را می کشد .

 

سوالات متدوال در مورد جراحی نوک پستان

در ادامه به چند مورد از سوالات شما در مورد جراحی نوک پستان پاسخ خواهیم داد .

 

برخی از سوالات متداول درباره کوچک کردن نوک پستان کدام اند؟

باید قبل از انجام عمل کوچک کردن نوک پستان یا هاله پستان ، تمام سوالاتی که در ذهن تان است از جراح خود بپرسید . برخی از سوالات متداول این جراحی ها عبارتند از :

 

اگر نوک پستان من سوراخ ( پیرسینگ ) باشد ، آیا می توانم این عمل جراحی را انجام دهم ؟

تا وقتی که پیرسینگ شما تازه نباشد و کاملا بهبود یافته باشد ، مانعی برای انجام این عمل شما نیست .

اما جراح باید طی جلسه مشاوره ، نوک سینه هایتان را معاینه کند و تنها او می تواند به شما بگوید که آیا این عمل امکان پذیر است یا خیر . حتما می دانید که قبل از جراحی باید پیرسینگ خود را خارج کنید .

 

آیا بعد از جراحی کوچک کردن نوک پستان می توانم شیر دهم ؟

امکان شیردهی بعد از جراحی نوک پستان یا هاله پستان ممکن است . اما به تعداد عوامل موجود از جمله روش مورد استفاده ی جراح ، بستگی دارد .

بنابراین ، معمولا توصیه می شود در صورتی که قصد شیردهی در آینده را دارید ، این عمل را به تعویق بیندازید . بهتر است درباره نحوه تاثیر این عمل بر توانایی شیردهی و مناسب ترین گزینه برای خودتان ، با جراح مشورت کنید .

اگر به تازگی بچه دار شده اید و در حال شیردهی هستید ، جراحتان ممکن است از شما بخواهد 3 تا 6 ماه عمل کوچک کردن پستان خود را به تعویق بیندازید . به این ترتیب سینه و نوک پستان هایتان می توانند قبل از عمل آماده شوند .

 

 آیا روش کوچک کردن نوک پستان بدون جراحی وجود دارد ؟

در حال حاضر گزینه درمانی دیگری به جز جراحی برای کاهش اندازه نوک پستان وجود ندارد . جراح شما بهترین روش و روند مناسب برای شما برای رسیدن به نتایج مطلوب و مورد رضایتتان را به شما خواهد گفت .

 

مدت زمان رسیدن به نتیجه نهایی چقدر می باشد ؟

در حالی که ممکن است تغییر ظاهری نوک پستان را بلافاصله بعد از عمل مشاهده کنید ، ولی دیدن نتایج نهایی مستلزم زمان است .

می تواند تا 6 هفته طول بکشد تا نتایج زیبایی نهایی حاصل شود . تا آن زمان هر گونه تورم و کبودی برطرف شده و زخم ها کم کم محو می شوند .

 

تاثیر مواد مخدر و الکل بر عمل جراحی نوک پستان چیست ؟

دخانیات و نوشیدنی ها خطرات و عوارض عمل را افزایش می دهند .

هم چنین دوره بهبودی شما را طولانی تر می کنند زیرا استعمال دخانیات ، فرآیند بهبود پوست و بافت را تحت تاثیر قرار می دهد . بنابراین توصیه اکید داریم که استعمال دخانیات را از حداقل 6 ماه قبل از عمل متوقف کنید .

هم چنین باید مصرف الکل را محدود کنید . علاوه بر این ، اگر دارو یا مکملی را مرتب مصرف می کنید ، پزشک خود را مطلع سازید .

ممکن است تاثیری بر روند جراحی داشته باشد . در صورت نیاز جراح ممکن است توصیه کند قبل از جراحی مصرف آن ها را متوقف کنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا