راه های مختلف درمان ریزش مو

ریزش مو امروزه مشکل اکثر زنان و مردان جوان تا میانسال است ، برای درمان این عارضه ابتدا باید علت آن را بررسی کنید . برخی درمان های خوراکی و موضعی برای درمان ریزش مو ارائه شده اند . نتیجه زندگی صنعتی امروزی آن شده که سن ریزش مو با کاهش چشمگیری رو به رو شده است به شکلی که در گذشته بازه سنی ریزش مو ۳۰ سالگی رو به بالا بوده است . اما امروزه بازه سنی ریزش مو از ۱۵ سالگی شروع می‌شود .

همه ترس از ریزش مو دارند

آیا تا امروز چهره خود را بدون مو تصور کرده اید؟

آیا این موضوع برای خودتان قابل تحمل خواهد بود؟

آیا تا امروز استرس ناشی از دیدن چند تار مو برروی شانه و لباس خود را تجربه کرده اید؟

واقعیت امر این است که ریزش مو یکی از مهمترین دغدغه‌هایی است که یک فرد در دوران زندگی خود آن را تجربه می‌کند و آمارها نشان می‌دهد که تقریباً همه افراد در طول دوران زندگی خود حداقل یک بار با این استرس و دغدغه مواجه می‌شوند .

بنابراین برای پاسخ و رفع این چالش انکارناپذیر شرکت‌ های مختلف اقدام به معرفی و عرضه شامپو و سایر محصولات محافظتی ، مراقبتی و حتی درمانی برای حفظ سلامت موی سر کرده اند . قاعدتاً هر محصول نیز طرفداران خاص خود را دارد . با این طیف وسیع محصولات با برندهای رنگین تجاری هنوز هم در دنیا چالش ریزش موی سر و استرس مراقبت از موی سر پا برجاست .

نظر متخصصان در این باره چیست ؟

کلمه طاسی معمولا در موارد ارثی و در پی‌ بیماری های هورمونی به کار می‌رود ولی در مورد ریزش مو بیش از 30 تا 40 دلیل می‌‌ تواند موثر باشد . از جمله :

  • مسائل ارثی
  • کم خونی
  • کم کاری تیروئید
  • بیماری های داخلی
  • مصرف داروهای شیمیایی
  • عوارض زایمان
  • حوادث ناگوار
  • شوک و استرس
  • بیماری های اعصاب
  • داروهای مختلف و….

در سال‌های اخیر کمبود میکرو و ماکروالمنتها و ویتامین ‌های حیاتی مانند ویتامین D حاصل از تغذیه اشتباه افراد از جمله عوامل ریزش مو بوده است . ولی همچنان مهمترین علت ریزش مو جنبه ارثی است که معمولاً در نواحی پیشانی و از رستنگاه مو آغاز می‌شود .

راه های مختلف درمان ریزش مو

آیا ریزش مو برگشت پذیر است و شامپوها چقدر می توانند تاثیرگذار باشند

روند کچلی معمولاً پیش ‌رونده و تهاجمی است و اصول اساسی تجویز برای این معظل رویکرد دفاعی و کنترلی دارد به طور مثال برخی داروهای هورمونی می‌توانند از پیشروی کچلی و ریزش مو جلوگیری کنند که طبیعتاً عوارض جانبی مربوط به خود را دارند و به مدت زمان محدودی می‌توان از آنها استفاده کرد .

یکی از سخت کنترل شونده‌ ترین مدل‌های ریزش مو در افراد نوع ارثی ، ژنتیکی ، هورمونی است که احتمال برگشت پذیری آن بیشتر از سایر انواع مدل ‌های ریزش مو است . همچنین در مورد شامپوهای حاوی کمپلکس کافئین باید عرض‌ کنیم که رویکرد کنترلی ، مراقبتی مو در دنیا چند سالی است که به سمت و سوی استفاده از کمپلکس کافئین سوق داده شده است .

این تمایل نتیجه اثبات اثرات بسیار مفید کافئین در کنترل و مراقبت از ریزش مو و عدم وجود عوارض جانبی در نتیجه استفاده از آن است . بر این اساس پیشگام و پیشتاز شامپوهای کافئین دار در ابتدا یک شرکت آلمانی بوده است که اقدام به تولید و عرضه جهانی آن کرده است و با گذشت چند سال و اثبات اثرات مثبت آن برای افراد اینک تقاضای جهانی برای استفاده از شامپوهای حاوی کمپلکس کافئین بسیار افزایش یافته است .

سن ریزش مو 

یکی از مهمترین عوامل ریزش مو تداخلات هورمونی بیان می‌شود اما این بدان معنی نیست که عوامل دیگر نمی‌توانند تاثیری در ریزش موی افراد داشته باشند و یا بالعکس عوامل دیگر نمی‌توانند موجب سلامت و کیفیت مو در افراد شوند . نتیجه زندگی صنعتی امروزی آن شده که سن ریزش مو با کاهش چشمگیری رو به رو شده است به شکلی که در گذشته بازه سنی ریزش مو 30 سالگی رو به بالا بوده است .

اما امروزه بازه سنی ریزش مو از 15 سالگی شروع می‌شود .

 

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا