راه های درمان واریس در خانه

برای درمان واریس پا می توانید از روشهای درمانی ساده ای کمک بگیرید . محصولات طبیعی و ساده ای مانند سیر ، سرکه سیب و رزماری ، در این زمینه خاصیت های درمانی فراوانی دارند . واریس غالبا به خاطر سرپا ماندن زیاد یا کم تحرکی و یکجا نشستن پدید می آید و در صورت عدم درمان به موقع می تواند مشکلات فراوانی برای مبتلایان به وجود بیاورد .

واریس باعث زشت شدن ظاهر پاهای شما می شود به گونه ای که برخی مواقع خجالت زده می شوید که لباس های کوتاه یا بدون جوراب پوشیده اید . ولی دیگر زمان این استرس ها به اتمام رسیده است روش های فراوانی وجود دارد که با استفاده از آن میتوانید واریس را برطرف کنید. در ادامه این مطلب می توانید با پنج راه ساده برای مقابله و درمان واریس آشنا شوید.

شما ابتدا در کنار استفاده طولانی از این برنامه ، تمرینات ورزشی و پیروی از رژیم غذایی سالم و نوشیدن مقدار فراوان آب برای دفع سموم بدن و مقابله با واریس را در پیش بگیرید . نارسایی حاد وریدی که رگهای واریسی هم نامیده می شود . عارضه ای که زمان به وجود آمدن میزان غیر طبیعی خون در دیواره ضعیف و دریچه وریدهای سطحی را افزایش می دهد .

وقتی رگی گشاد می شود رسیدن خون به قسمت های پایین تر از قلب سخت خواهد شد . واریس در کنار این که مشکلی در سیستم گردش خون پدید می آورد بخش هایی از پوست بدن را هم کبود می کند . روش های فراوانی برای مقابله و درمان واریس وجود دارد که اکثر آن ها هم نرمال هستند .

روش های ساده برای از بین بردن واریس :

 

هویج و سرکه سیب برای درمان واریس

ترکیبی از سرکه سیب و هویج یک کرم ضد التهابی ایجاد می کند که برای مقابله با رگ های واریسی با افزایش گردش خون مناسب است .

مواد مورد نیاز :

 • یک عدد هویج متوسط
 • ۱/۴ فنجان سرکه سیب معادل ۶۲ میلی لیتر
 • ۵ قاشق غذاخوری آب معادل ۵۰ میلی لیتر

طرز تهیه و استفاده :

هویج را رنده کرده و با سرکه سیب و آب ترکیب کنید . این ترکیب را درون ظرف درب دار ریخته و به مدت دو ساعت در یخچال قرار دهید . هر روز از این کرم به مدت چهل دقیقه بر روی قسمتی که واریس دارید بمالید .

درمان با پیاز و خاک رس

این روش اندازه قابل توجهی رگ های گشاد شده را کم می کند و جریان خون را به حالت نرمال در می آورد . بکار بردن این محلول همچنین احساس سنگینی در پاها را کم می کند .

راه های درمان واریس در خانه

مواد مورد نیاز :

 • 2 قاشق غذا خوری از خاک رس (۲۰ گرم )
 • آب 1 عدد پیاز
 • آب نصف یک لیمو

طرز تهیه و استفاده :

آب یک پیاز را بگیرید و آن را با خاک رس به صورت خمیر در بیاورید . این خمیر را هر شب بر روی ناحیه واریس مالیده و آن را با پارچه باندپیچی کنید . روز بعد پاها را بعد از شستن خمیر با محلول آبلیمو  ماساژ دهید و بعد از چند دقیقه پوست را شستشو دهید .

این درمان را سه بار در هفته تکرار کنید .

پماد سیر برای درمان واریس

ترکیب گوگرد با سیر از عوامل مناسب برای رفع التهاب است که به مقابله با رگ های واریسی کمک می کنند . سیر می تواند گردش خون در پاها را سرعت ببخشد و برای مقابله با سفت شدن رگ ها باعث دفع سموم از بدن شود .

مواد مورد نیاز :

 • 4 عدد سیر خام
 • ۱/۴ فنجان الکل ( ۶۲ میلی لیتر )
 • ۱/۴ فنجان روغن زیتون ( ۸۳ گرم )

طرز تهیه و استفاده :

4 حبه سیر را به صورت پوره در آورید و با الکل به خوبی ترکیب کنید ، بعد آن را در 1 ظرف شیشه ای درب دار قرار دهید . بعد روغن زیتون را درون مخلوط ریخته و اجازه دهید 10 دقیقه در دمای اتاق بماند . پس از 10 دقیقه با این کرم نواحی که واریس دارند را به خوبی ماساژ دهید و بعد از پایان ماساژ ، اجازه دهید مخلوط 40 دقیقه بر روی پوست باقی بماند .

این روش را چند شب ادامه دهید .

جوشانده رزماری برای درمان واریس

عصاره رزماری و عسل  موجب تسریع گردش خون و کاهش درد می شود . بکار بردن این محلول باعث کاهش و رفع واریس میگردد .

مواد مورد نیاز :

 • 2 قاشق غذاخوری رزماری
 • 4 قاشق غذاخوری عسل ( ۱۰۰ گرم )
 • 1 فنجان آب ( ۲۵۰ میلی لیتر )

طرز تهیه و استفاده :

آب را بجوشانید و رزماری و عسل را درون آب بریزید بعد صبر کنید چند جوش بزند . پس از این کار شعله را خاموش کنید و صبر کنید محلول خنک شود سپس محلول خنک را روی نواحی که واریس دارید استعمال کنید . 20 دقیقه در همین وضعیت به پاها استراحت دهید .

این درمان را دو تا سه بار در هفته تکرار کنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + هشت =

دکمه بازگشت به بالا