درباره پریود شدن مردها بیشتر بدانید

آیا میدانستید که مردان هم مثل بانوان پریود می شوند ؟ مردان هم در این مواقع با تغییر خلق و خوی مواجه می شوند . عصبانیت و کاهش میل جنسی جز علائم پریودی مردان است . اگر برای شما هم این موضوع جالب یا مهم است با ما همراه باشید .

مردان چگونه پریود می شوند ؟

مردان هم مانند زنان تغییرات هورمونی را تجربه می کنند . میزان تستوسترون مردان صبح ها تغییر می کند و باعث افزایش آن می شود و برعکس در شب این مورد با کاهش رو به رو است . بعضی می گویند که این نوسانات هورمونی به دلیل سندرم قبل از یائسگی رخ می دهند مانند :

افسردگی و خستگی و نوسانات روحی ، اما این نوسانات هورمونی ماهانه به اندازه کافی منظم هستند که بتوان آن را پریود مردانه نامید ؟

مردان هم چرخه هورمونی را مثل زنان تجربه می کنند به همین دلیل است که این چرخه ها به عنوان استراتژی مرد یا پریود مرد توصیف می شود . اما چرخه هورمونی زنان ناشی از باروری طبیعی است ، مردان چرخه تولید تخمک را تجربه نمی کنند و رحم ندارند که برای آماده سازی باروری بخواهند رحم را ضخیم کنند .

اگر لقاح صورت نگیرد آن ها یک پوشش رحمی ندارند که از بدنشان خارج شود و این چیزی است که به دوران قاعدگی یا پریودی اشاره می کند . با وجود این مسائل مردان این نوع پریودی را ندارند ، میزان تستوسترون مردان می تواند متغییر باشد و حتی در بعضی از موارد می توانند بر میزان تستوسترون تاثیر گذار باشند .

از آنجایی که این هورمون ها دارای نوسان هستند مردان ممکن است علائمی را تجربه کنند . علائم این نوسانات می تواند شباهت هایی با علائم PMS داشته باشد ، ممکن است نزدیک به پریودهای مردانه باشد که هر مردی آن را دارد .

دلیل پریود شدن مردان چیست ؟

IMS به طور فرضی ناشی از کاهش نوسانات هورمونی است با این حال هیچ مدرک پزشکی از IMS وجود ندارد . اینکه تستوسترون در سلامت جسمی و ذهنی نقش مهمی دارد درست است و بدن انسان برای تنظیم آن کارهایی می کند . اما عواملی که به IMS ارتباطی ندارند می تواند منجر به تغییر سطوح تستوسترون شود و این کار باعث نشانه های غیر معمولی می شود که در ادامه به شما خواهیم گفت :

 • سن : کاهش تستوسترون یک مرد از اوایل 30 سالگی شروع می شود .
 • استرس
 • بیماری ها
 • بی خوابی
 • اختلالاتی در خورد و خوراک
 • تغییرات در رژیم غذایی و یا وزن

حتی این علائم می توانند بر روی سلامت روانی مرد تاثیرگذار باشند .

علائم این پریودی چیست ؟

علائم بیماری به اصطلاح IMS برخی از شباهت هایی که با علائم را در طول PMS در زنان دارد . با این وجود IMS هر گونه الگوی فیزیولوژیکی را که دوره یک زن از چرخه تولید مثل آن پیروی می کند ، پیروی نمی کند . چون هیچ گونه پایه هورمونی از IMS وجود ندارد ، به این معنی است که این نشانه ها ممکن است به طور منظم رخ ندهد و هیچ الگویی برای آن ها وجود نخواهد داشت .

نشانه های IMS مبهم این موارد هستند :

 • خستگی
 • افسردگی
 • سردرگمی
 • آشفتگی ذهنی
 • عصبانیت
 • تنش
 • عزت نفس پایین
 • کاهش توانایی جنسی
 • حساس شدن

اگر شما هم این علائم را دارید احتمالا چیز دیگری هم رخ می دهد . بعضی از این نشانه ها ممکن است ناشی از کمبود تستوسترون باشند ، سطح تستوسترون به طور طبیعی در نوسان است . اما اگر بیش از حد پایین باشد می تواند مشکلاتی ایجاد کند ، مانند :

 • افسردگی
 • کاهش میل جنسی
 • مشکلات در رفتار
 • مشکلات در خلق و خوی

اگر این علائم را داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید .

 

درباره پریود شدن مردها بیشتر بدانید

راه حل های درمان پریود مردان چیست ؟

این یک موضوع ناشناخته است و می تواند درمان شود به همین ترتیب مردان میانسال نیز ممکن است علائمی را با میزان طبیعی تستوسترون خودشان تجربه کنند . این نوع شرایط به اصطلاح کولوکویالی نامیده می شود و گاهی به عنوان یائسگی مردانه شناخته می شود .

زمانی که نوبت به آندروپوز میرسد علائم به این موارد حرکت می کنند ، خستگی و کاهش میل جنسی و مردان میانسال را به دلیل سطوح پایین تستوسترون تحت تاثیر قرار می دهند . در نهایت ، اصطلاح پریود مردان وجود دارد .

اگر شرایط خلق و خوی بد مردتان به مسئله ای بد تبدیل شده است ، بهتر است به پزشک مراجعه کنید و این موضوع را با او مطرح کنید . با مرد خود صحبت کنید ، پزشک هم می تواند هر چیزی را از تغییر رژیم غذایی ، توصیه تسکین استرس ، کرم های هورمونی ، دارو و یا هر چیزی را طبق نظر خود تجویز کند .

همانطور که زنان در زمان پریودی نیاز به همدردی و آرامش دارند ، مردان هم چنین نیازی را دارند . پس اگر فکر می کنید مردتان در دوره پریود است با او مدارا کنید .

در مواقع پریودی مردان چه اتفاقاتی رخ می دهد

این عمل می تواند باعث عصبانیت و ناراحتی او شود ، افرادی که IMS دارند هم می توانند نگران و افسرده و عزت نفس پایین داشته باشند .

پریود شدن در مردان چگونه است

جایگزینی تستوسترون ممکن است یک گزینه برای برخی افراد با سطح هورمون پایین باشد . اما این عمل با ریسک همراه است و اگر پزشک شما دلیل اساسی دیگری داشته باشد ، می تواند برای حل مشکل تست ها و راه های دیگر را امتحان کند .

اگر تصور می کنید که شریک جنسی شما نشانه هایی از تغییرات هورمونی شدید و یا تستوسترون کم را نشان می دهد . با او صحبت کنید ، این در حال حاضر بهترین روش است ، صحبت های شما می تواند کمک بزرگی برای او باشد . با کمک یکدیگر برای مدیریت هر گونه نشانه و علت آن بگردید .

روز های بد باعث می شود که رفتارهای بد اتفاق افتد ، علائم عاطفی و فیزیکی کاملا متفاوت هستند و پزشک باید این نشانه های ببیند .

اگر این نشانه ها شما را اذیت می کنند ، پس حتما جدی هستند و باید با پزشک مشورت کنید .

اگر این اتفاق بر روی زندگی زناشویی و رابطه جنسی شما تاثیرگذار است با یک متخصص سلامت روانی و یک درمانگر جنسی صحبت کنید .

اگر اندام های جنسی تان خونریزی دارند باید با پزشک مشورت کنید ، این نوع پریود شدن مردانه نیست و به جای آن ممکن است نشانه ای از عفونت و یا مشکلات دیگر باشد .

 

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا