آموزش بهترین پوزیشن جنسی: راهکاری برای ارتقای رضایت جنسی

Teaching the best sexual position: a solution to improve sexual satisfaction

جنسیت و رضایت جنسی از جمله موضوعاتی هستند که همواره مورد توجه افراد قرار گرفته‌اند. اما آیا همیشه بهترین پوزیشن جنسی را می‌شناسیم؟ آیا می‌دانیم که چگونه می‌توانیم رضایت جنسی خود و همسرمان را ارتقا دهیم؟ در این مقاله از سلام یار، به بررسی و آموزش بهترین پوزیشن جنسی می‌پردازیم و راهکارهایی را برای ارتقای رضایت جنسی ارائه می‌دهیم.

اکثر زوجین و پارتنرهای جنسی در سکس خود فقط از چند پوزیشن جنسی استفاده می کنند. در ده‌ها پوزیشن لذت بخشی وجود دارد که می‌توان از رابطه جنسی بیش از همیشه به اوج لذت برد. اگر مایلید کاملا اصولی در مورد هر یک از این پوزیشن ها اطلاعات داشته باشید، تا انتها همراه ما باشید. لذت‌ترین پوزیشن جنسی در نظر اکثریت زنان و مردان کدام است؟

آموزش بهترین پوزیشن جنسی:

آموزش بهترین پوزیشن جنسی شامل مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و روش‌هایی است که به ما کمک می‌کند تا بهترین پوزیشن جنسی را بر اساس نیازها و ترجیحات خود انتخاب کنیم. این آموزش‌ها شامل توضیحات دقیق درباره هر پوزیشن، نحوه اجرای صحیح آن و نکاتی برای افزایش رضایت جنسی می‌شود. همچنین، این آموزش‌ها به صورت تصویری و تشریحی ارائه می‌شوند تا بهترین فهم را برای مخاطبان فراهم کنند. با استفاده از این آموزش‌ها، می‌توانیم بهترین تجربه را در زمینه رابطه جنسی داشته باشیم و رضایت جنسی خود و همسرمان را بهبود بخشیم.

مشکلات جنسی؛ عامل بیش از ۷۰ درصد از طلاق ها

حتما اطلاع دارید که روز بروز آمار طلاق در کشور ما افزایش می‌یابد. علت طلاق ده‌ها عوامل مختلف می‌توانند مرتبط باشند اما در صدر آنها مشکلات جنسی قرار دارند. به دنبال رابطه اگر زوجین به اوج لذت جنسی نرسند و یک ارگاسم رضایت‌بخش را تجربه نکنند، آثار روانی نامطلوبی را خواهند کرد که مشکلات عدیده‌ای را در پی خواهد داشت. این مشکلات را جدی بگیرید. با پوزیشن جنسی دلخواه خود شاید بتوانی تا حدودی رضایت جنسی را برای خود و شریک خود به ارمغان بیاورید. ادامه این مطلب احتمالاً می‌تواند راهگشای شما باشد.

اگر مشکل زود انزالی دارید، برای هرچه بهتر کردن رابطه جنسی خود از اسپری تغییراتی کمک بگیرید.

بهترین پوزیشن جنسی

هیچ کس نمی‌تواند به شما بگوید که بهترین جنسیشن دقیقا کدام است؟ فقط خود شما و همسرتان هستید که تعیین می کنید در کدام حالت به اوج ارگاسم خود میرسید و سکس برایتان لذت بخش است. اما در اینجا ما پرطرفدارترین پوزیشن های سکس را به شما معرفی می کنیم:

آموزش بهترین پوزیشن جنسی

پوزیشن زن در بالا

در این حالت کنترل رابطه با خانم است. مرد دراز می‌کشد و زن به حالت نشسته روی وی قرار می‌گیرد. کلت تناسلی مردانه در این پوزیشن در آلت تناسلی زن قرار می‌گیرد. سرعت دخول را زن می‌کند و از این جهت خانم‌ها می‌توانند باشند. آقایان نیز که در این حالت شریک جنسی خود را به صورت کامل در چهره میبینند، بسیار از این لذت پوزیشن می‌برند.

آموزش بهترین پوزیشن جنسی1

پوزیشن داگی استایل

این موقعیتی که در آن مرد از شروع رابطه جنسی را بر عهده می‌گیرد، این امکان را دارد که با هر سرعتی که مایل است، سکس را پیش ببرد. علاوه بر این، امکان یک نفوذ در واژن زن را هم داشته و لذتی به یاد ماندنی را تجربه می‌کند. اشتباه نکنید پوزیشن سگی فقط مطلوب آقایان نیست. این پوزیشن جنسی، بهترین موقعیت برای حرکت نقطه جی است. اگر اطلاعاتی در مورد نقطه جی باید بگویم که این نقطه قسمت از واژن است که وقتی حرکت می کند، ارگاسم و انزالی لذت بخش را به دنبال دارد.

آموزش بهترین پوزیشن جنسی

پوزیشن سکس دختر گاو چران و کابوی

در حالت کابوی، زن دراز می‌کشد و مرد به حالت نشسته روی وی می‌نشیند. اما در حالت کاوگرل یا دختر گاوچران، مرد دراز کشیده و زن روی وی قرار گرفته و کنترل رابطه جنسی را بر سر می‌گیرد. در هر دوی این حالت‌ها، دخول کامل آلت تناسلی مرد به آلت تناسلی زن امکان پذیر است و باعث رضایت هر دو شریک جنسی خواهد شد. همچنین این امکان وجود دارد که شرکای جنسی چهره در چهره هم قرار بگیرد و این حالت برای افراد زیادی در حین رابطه جنسی بسیار لذت‌بخش است.

آموزش بهترین پوزیشن جنسی

پوزیشن جهش قورباغه

برای اعمال ضربات آرام این پوزیشن جنسی یکی از بهترین‌ها است. پوزیشن جهش قورباغه شباهت زیادی به پوزیشن داگی استایل دارد. مرد روی زانوهایش در پشت سر زن قرار می‌گیرد و زن نیز زانو زده است، بدن خود را به سمت پایین خم می‌کند و سینه و سر وی مشخص روی زمین قرار می‌گیرد. در این حالت مرد پاهای خود را تا حدودی داخل پاهای زن می‌برد و رابطه را به طور کلی در دست جنس مذکر رابطه قرار می‌دهد. خانم‌هایی که مشکل خشکی واژن دارند، بهتر است با خرید ژل لوبریکانت لذت رابطه جنسی را برای خود انجام دهید. خوشایندتر کنند.

آموزش بهترین پوزیشن جنسی

مدل کلاسیک

در این حالت زن دراز می‌کشد و در حالتی که پاهای خود را باز کرده است، مرد روی بدن وی قرار می‌گیرد. خیلی از زوجین معتقدند که کمترین حالت دخول را در این پوزیشن تجربه کرده اند. این پوزیشن بسیار محبوب است و از نقطه نظر بسیاری از خانم‌ها و آقایان بهترین پوزیشن جنسی به حساب می‌آید. اگر قصد باردار شدن، استفاده از کاندوم را فراموش نکنید.

آموزش بهترین پوزیشن جنسی

پوزیشن قاشقی یا اسپونینگ

خانم‌هایی که مایلند خود را رها کنند و به نوازش دستان شریک جنسی خود بسپارند، بهتر است پوزیشن جنسیت را امتحان کنند. در این مدل، زن و مرد هر دو به پهلو دراز می‌کشند و زن پاهای خود را عقب می‌کشد تا مرد کمی به طور کامل دخول را انجام دهد. در پوزیشن قاشقی امکان لمس کلیتوریس زنان و به ارگاسم رسیدن به هرچه بهتر از آنها توسط وجود وجود دارد و هم توسط شریک جنسی.

آموزش بهترین پوزیشن جنسی

مدل ایستاده در پوزیشن جنسی

در این حالت خانم و آقا رو در روی یک حالت به حالت ایستاده می‌گیرند و زن در حالی که یکی از پاهای خود را بالا می‌آورد، امکان دخول را برای آلت تناسلی مردانه می‌کند. پوزیشن جنسی نیز می‌تواند در حالتی اجرا شود که زن و مرد هر دو ایستاده هستند اما زن پشت خود را به مرد می‌کند تا رابطه جنسی و دخول به واژن از پشت صورت پذیرد.

آموزش بهترین پوزیشن جنسی

پوزیشن جنسی اتو یا Flatiron

این پوزیشن محبوب آقایانی است که مایلند نفوذی در آلت تناسلی زنانه را تجربه کنند. در این مدل، زن به روی شکم دراز می‌کشد، باسن خود را کمی به سمت بالا می‌آورد و مرد از پشت، عمل دخول را انجام داد و به طور کامل آلت تناسلی خود را وارد واژن می‌کند. در این حالت ممکن است واژن تنگ‌تر شود و لذت جنسی به اوج برسد. همچنین این موقعیت احساس صمیمیت و نزدیکی را در زوجین بیشتر می‌کند.

آموزش بهترین پوزیشن جنسی

پوزیشن جنسی در آشپزخانه

پوزیشن Kitchen Confidential یکی از پوزیشن‌هایی است که برای تنوع بسیار دلپذیری می‌تواند باشد. در این مدل، زن روی اپن آشپزخانه (یا هر نوع میز دیگر) می‌نشیند و در حالی که پاهای خود را باز کرده است، مرد وی را در آغوش کشیده و خانم دست‌های خود را دور گردن مرد می‌پیچد. کنترل رابطه جنسی و سرعت آن به دست جنس مذکر رابطه افتاده و زوجین رو در روی چهره چهره خود را در حال رضا شدن تماشا می‌کنند.

آموزش بهترین پوزیشن جنسی

پوزیشن جنسی چوب شور

شایدشن کمتر به این پوزی جنسی رفته است. اما پیشنهاد می‌کنیم برای ایجاد تنوع و زنده داشتن هیجان جنسی در سکس خود به این مدل هم مراجعه کنید. در این مدل زن به پهلو دراز می‌کشد، یک پای خود را به صورت صاف و کشیده می‌دهد و پای دیگر را بالا آورده و تا حدودی دور کمر مردید. مرد زانو زده، پای زن را با دست بالاتر می‌آورد و در نتیجه امکان دخول فراهم می‌شود. برای رابطه چهره به چهره این موقعیت واقعا ایده‌آل است.

آموزش بهترین پوزیشن جنسی

مدل نیلوفر آبی یا لوتوس

در حالی که هر دو شریک جنسی صاف می‌شوند، مرد پاهای خود را دراز می‌کند و زن در حالی که پاهای خود را باز کرده است، به مرد نزدیک می‌شود و پاهای خود را دور کمر وی می‌پیچد. هر دو شریک جنسی در این مدل از نفوذی که ایجاد می‌شود، خواهند برد. در این پوزیشن جنسی مرد، این امکان را می‌کند که به لمس سینه‌های زن پرداخته و لذت معاشقه و نوازش را به اوج می‌کند.

آموزش بهترین پوزیشن جنسی

پوزیشن نشسته روی صندلی

رابطه جنسی را به حالت درازکش بیشتر دوست دارم؟ پس این پوزیشن را امتحان کنید. مرد روی یک صندلی می‌نشیند و زن در حالی که پشتش به وی است روی مرد قرار می‌گیرد. آلت تناسلی مردانه درون واژن قرار گرفته و زن با حرکت دادن بدن خود، رابطه رابطه را بر سر می‌گیرد. همچنین مرد با استفاده از دست‌های خود می‌تواند کمک کند تا بدن زن را با سرعت بیشتری تحرک داشته باشد و لذت جنسی را دوچندان کند. اگر شما از زانو درد رنج می‌برید، این پوزیشن می‌تواند برایتان ایده‌آل باشد.

بهترین پوزیشن برای اولین رابطه جنسی

دغدغه بسیاری از افراد به خصوص خانم‌ها این است که برای اولین رابطه جنسی چه نوع پوزیشنی را انتخاب کنند که درد و خونریزی به حداقل برسد. اکثر متخصصان در این رابطه، مدل میسیونری (سنتی) را پیشنهاد می‌دهند:

مدل میسیونری برای اولین سکس

برای اولین سکس بیشترین پوزیشنی که پیشنهاد می‌شود، مدل میسیونری است که در آن زن به پشت دراز کشیده، پاها را باز و زانوها را خم کرده، مرد روبروی وی قرار می‌گیرد؛ به شکلی که پاهای زن در دو طرف مرد قرار داشته باشد. در این حالت یک دخول آرام را می‌توان تجربه کرد. به عنوان یک زن از طرف مقابل خود بخواهید که در اولین رابطه جنسی سرعت کمی را پیشبرد رابطه در نظر بگیرید تا درد و فشار کمتری احساس شود.

بهترین پوزیشن برای مبتلایان به زود انزالی

آمارها نشان می‌دهد که از هر ۳ مرد یکی از آنها با مشکل زود انزالی دست و پنجه نرم می‌کند. برخی از پوزیشن‌های جنسی موجب می‌شوند تا انزال سریع‌تر صورت پذیرد. وقتی آقایان دچار انزال می‌شوند، ادامه رابطه جنسی مقدور نیست اما زنان در هر رابطه جنسی می‌توانند چندین ارگاسم را تجربه کرده و همچنان به سکس ادامه دهند. بهترین پوزیشن جنسی برای آقایانی که انزال زودرس دارند، یکی از مدل‌های زیر می‌تواند باشد:

 • داگ استایل
 • قاشقی
 • نشسته

شواهد نشان می‌دهد که پوزیشن‌هایی که در آنها مرد و زن چهره به چهره یکدیگر قرار می‌گیرند برای مردان بیشتر تحریک کننده بوده و انزال را سریع‌تر می‌کند. با این حال این خود شما هستید که باید تصمیم بگیرید در کدام پوزیشن جنسی احساس راحتی بیشتری دارید. همچنین در رابطه با اینکه با چه تکنیک‌هایی می‌توان انزال را به تاخیر انداخت حتما با یک سکس تراپیست مشورت کنید. با خرید کاندوم تاخیری یا اسپری تاخیری تا حدودی مشکل شما حل خواهد شد.

بهترین پوزیشن جنسی برای تحریک نقطه جی

نقطه جی که وجود آن به طور کامل اثبات نشده است، در زنان داخل دهانه واژن و در دیواره بالایی آن قرار دارد. با تحریک و ماساژ نقطه جی در زنان لذت جنسی افزایش یافته و ارگاسم لذت‌بخش‌تری اتفاق می‌افتد. البته شایان ذکر است که همه خانم‌ها شاید تجربه این نوع به ارگاسم رسیدن را هرگز تجربه نکنند. بهترین پوزیشن جنسی برای تحریک نقطه جی یکی از موارد زیر می‌تواند باشد:

 • پوزیشن دختر گاوچران
 • مدل داگی استایل
 • پوزیشن مرد روی زن یا همان مدل سنتی

بهترین پوزیشن جنسی برای دوران بارداری

در دوران بارداری چه خانم و چه آقا باید ملاحظاتی را در نظر بگیرند و پوزیشنی را برای سکس انتخاب کنند که ضرری برای سلامتی جنین و مادر نداشته باشد. سکس‌تراپیست‌ها اغلب این مدل‌ها را پیشنهاد می‌دهند:

 • سکس از پشت انجام شود؛ یعنی زن روی دست و زانو قرار گرفته و دخول آلت تناسلی به درون واژن از ناحیه عقب صورت گیرد. در این حالت فشاری به شکم اعمال نخواهد شد.
 • مرد به حالت درازکش و زن به حالت نشسته روی وی
 • مدل قاشقی
 • مدل دختر گاوچران (معکوس) یعنی زن به پشت روی شریک جنسی خود که دراز کشیده است، قرار می‌گیرد.
 • به حالت ایستاده

آموزش بهترین پوزیشن جنسی

پوزیشن جنسی برای باردار شدن

چه اهمیتی دارد که در شما در کدام پوزیشن قرار بگیرید تا امکان باردار شدن افزایش یابد؟ مهم این است که دخول به طور کامل انجام شود و مایع منی درون واژن بریزد. نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که زن بعد از پایان رابطه جنسی حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به حالت درازکش قرار بگیرد تا مایع منی خارج نشود.

برای باردار شدن می‌توانید هر پوزیشنی را انتخاب کنید اما این پوزیشن‌ها بیشتر پیشنهاد می‌شود: مدل میسیونری، داگی استایل، پاها روی شانه، قیچی، دختر گاوچران (معکوس). اگر برای باردار شدن هیجان بسیار داشته و روزشماری می‌کنید، پیشنهاد می‌دهیم همیشه بی بی چک در منزل داشته باشید.

بهترین پوزیشن برای سکس مقعدی

آیا سکس آنال یا همان مقعدی خوب است؟ باید بدانید که مقعد همانند واژن انعطاف‌‎پذیری ندارد و به همین دلیل این نوع رابطه جنسی می‌تواند برای زنان بسیار دردناک باشد. با انجام سکس آنال، احتمال عفونت باکتریایی و بدتر شدن مشکل هموروئید بیشتر می‌شود.

به هر حال و به هر دلیل اگر مایلید سکس مقعدی را امتحان کنید، واضح است که بهترین پوزیشن جنسی، مدل داگ استایل است که امکان ورود آلت تناسلی مردانه به مقعد را به خوبی فراهم می‌کند.

پوزیشن سکس برای افراد با آلت تناسلی کوچک

آقایانی که آلت تناسلی کوتاه دارند بهتر است برای سکس از مدل‌هایی استفاده کنند که در آن آلت تناسلی کاملا به صورت عمود وارد واژن شود. حالتی که زن در بالا قرار می‌گیرد یا دختر گاوچران، مدل‌های ایده‌آلی می‌تواند باشد.

بهترین پوزیشن جنسی برای افراد چاق

اگر شما یا پارتنرتان اضافه وزن دارید، خود باید به این نتیجه برسید که با کدامیک از پوزیشن‌های جنسی احساس بهتری دارید و ارگاسم بهتری را تجربه می‌کنید. سکس تراپیست‌ها معمولا این روش‌ها را برای افراد چاق پیشنهاد می‌دهند:

 • داگی استایل
 • مدل نشسته
 • مدل قاشقی
 • مدل دختر گاوچران

کلام پایانی در مورد بهترین پوزیشن جنسی

در نهایت باید بگوییم که این شما و شریک جنسی‌تان هستید که باید تعیین کنید کدام پوزیشن جنسی برایتان بهتر است. پیشنهاد می‌دهیم مدل‌های مختلف را امتحان کنید و همیشه در رابطه جنسی خود تنوع داشته باشید تا برایتان خسته کننده نشود. اگر مشکل زود انزالی یا نعوظ دارید، رغبتی به برقراری رابطه جنسی ندارید یا اخیرا حس می‌کنید که از گذشته سردتر شده‌اید و نیاز به مشاوره دارید، حتما در انتهای این مقاله از مجله سلام یار برای ما کامنت بگذارید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنیم.

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا