آشنایی با انواع پرده بکارت بانوان

پرده بکارت پرده ای بسیار نازک است که دهانه مهبل را پوشانده است و به دلایل مختلفی می تواند پاره شود که یکی از این دلایل داشتن رابطه جنسی است . بکارت در تمام دختران به یک شکل نیست و انواع مختلفی دارد . در این مقاله به بررسی انواع پرده بکارت پرداخته و منافذ روی آن را تحلیل می کنیم . آیا می دانید کدام نوع پرده بکارت ، حین رابطه جنسی دردناک تر است و کدام یک بدون هیچ دردی باز می شود ؟

انواع مختلف پرده بکارت

انواع پرده بکارت شامل پرده :

  • ضخیم
  • مثلثی
  • طبیعی یا نرمال
  • حلقوی
  • مشبک
  • دیواره دار
  • بدون منفذ
  • دارای سوراخ
  • غربالی و ذره بینی
  • حتی امکان پرده نداشتن در یک دختر هم وجود دارد .

پرده بکارت ضخیم

در این نوع ضخامت پرده بیش از حد نرمال بوده و دخترانی که این نوع پرده را دارند دارای رابطه جنسی دردناک تری هستند و خونریزی بیشتری دارند . در بعضی موارد ، پارگی پرده بکارت در این افراد تا حد پارگی واژن هم پیش می رود .

پرده ذره بینی یا microperforate

در این حالت منافذ موجود بر روی پرده آنقدر ریز هستند که می توانند با پرده بدون سوراخ اشتباه گرفته شوند . فقط با معاینه پزشکی دقیق ، می تواند تشخیص داده شوند .

پرده بکارت مثلثی یا Triangular

رایج ترین نوع پرده ، حالت مثلثی است که منافذ موجود بر روی پرده بکارت به شکل یک مثلث در کنار هم قرار گرفته اند .

بکارت طبیعی

پرده بکارت طبیعی به شکل نیم ماه است و خون قاعدگی از آن خارج می شود .

آشنایی با انواع پرده بکارت بانوان

 

پرده بکارت حلقوی

حلقوی حالتی از پرده بکارت است که فرم پرده به صورت یک حلقه پیرامون دهانه واژن است که بعد از رابطه جنسی ، استمناء یا دیگر تحریکات فیزیکی در آن ناحیه ، فرم و شکل آن عوض می شود . این نوع پرده می تواند توسعه شونده ( قابلیت بزرگ شدن را دارد یعنی ارتجاعی می باشد ) و غیر توسعه شونده ( قابلیت کش آمدن را ندارد یعنی غیر ارتجاعی است ) باشد . پرده حلقوی توسعه شونده ( ارتجاعی ) با آمیزش جنسی پاره نمی ‌شود .

پرده بدون سوراخ

این نوع پرده ها ، دهانه واژن را کاملا می پوشانند که قاعدگی را با مشکل رو به رو کرده و لازم است که از طریق عمل جراحی ، اصلاح شوند . بدون عمل جراحی ممکن است باعث بروز مشکلات بهداشتی مانند عفونت شوند . این نوع پرده بکارت ، غالبا در سنین جوانی تشخیص داده می شود .

بکارت بدون سوراخ کاملا روی واژن زن را می پوشاند و این طور به نظر می رسد که جریان خون قاعدگی ، نمی تواند از آن خارج شود . در نتیجه خون به داخل واژن بر می گردد و باعث تجمع در شکم و درد شکم یا پشت می شود . بعضی از دختران ممکن است در هنگام ادرار با مشکل رو به رو شده و یا در هنگام اجابت مزاج ، درد داشته باشند .

پرده بکارت بدون سوراخ نوعی ناهنجاری است که در طی یک  عمل جراحی کوچک ، میتوان بافت اضافی پرده بکارت را برداشت و حالت طبیعی را ایجاد کرد که خون قاعدگی بتواند به راحتی از آن خارج شود .

پرده مشبک

این نوع پرده ها ، روزنه دار به نظر می رسند که فقط خون قاعدگی را عبور می دهند ولی داشتن مقاربت جنسی را بسیار سخت می کنند .

پرده بکارت دیواره دار

این نوع پرده به صورت نوارهایی از بافت است که اطراف دهانه واژن را فرا گرفته است . این بافت می تواند سفت و ضخیم باشد که ممکن است استفاده از تامپون و دخول عمیق را دشوار سازد . برای برخی افراد ، دیواره ها به طور طبیعی کش می آیند یا خود به خود پاره می شوند . لازم است که یک متخصص بهداشت و درمان ، از طریق عمل جراحی بافت را ترمیم کند .

در پرده دیواره دار به جای وجود یک سوراخ ، دو سوراخ ریز و کوچک بر روی واژن قرار دارد و این حالت به علت وجود یک غشای نازک در بین این بافت اضافی است . دخترانی که دارای پرده دیواره دار هستند ، معمولا در داشتن رابطه جنسی مشکل خواهند داشت .

پرده بکارت دیواره دار را نیز میتوان با انجام یک عمل جراحی کوچک و برداشتن بافت اضافی ، به حالت طبیعی تبدیل کرد . در صورت ابتلا به هر کدام از این ناهنجاری ها و یا درد در حین رابطه جنسی ، باید با پزشک متخصص زنان مشورت کنید .

آشنایی با انواع پرده بکارت بانوان

پرده بکارت دارای سوراخ ریز

در این مدل پرده یک غشاء نازک روی واژن زن را می پوشاند و معمولا ، خون قاعدگی از واژن می تواند جریان داشته باشد اما سوراخ بسیار کوچک و ریز است . دختری که دارای پرده بکارتی با سوراخ ریز می باشد معمولا در استفاده از تامپون یا داشتن یک رابطه جنسی ، با مشکلاتی رو به رو می شود .

این وضعیت را میتوان با انجام یک عمل جراحی جزئی و برداشتن بافت اضافی ، به حالت طبیعی تبدیل کرد . در این حالت خون قاعدگی نیز به راحتی می تواند از واژن خارج شود .

بکارت غربالی یا Cribriform

منافذی مانند غربال بر روی پرده دیده می شود ولی پرده کاملا دهانه واژن را پوشانده است .

نداشتن پرده

در بین هر 10 هزار نفر دختر یک نفر می تواند بدون پرده به دنیا بیاید . این اتفاق در مرحله شکل گیری دهنه مهبل رخ می دهد که در این حالت به دلیل شکل گیری دهنه مهبل بیش از حد معمول ، پرده اصلا قابل دیدن نیست و گویی فرد بدون پرده است .

 

سلام یار

اگه قصد تغییر دنیا رو داری، قلم بردار و شروع به نوشتن کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا